Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

chyciu - bardzo przyjemny projekcik, hmmm... Taki do schrupania. :wink:

Gierga - ja mam, ale nie dam :wink: . Prawda jest taka, że znaleźliśmy chyba bardzo sumienną i chyba niedrogą (z tego co się zorientowałam) ekipę. W dodatku w rodzinie. Wprawdzie dalekiej, ale zawsze. Niestety już w listopadzie ubiegłego roku mieli wszystkie terminy na ten sezon zajęte! :o . Po długich rozmyślaniach doszliśmy do wniosku, że na nich p o c z e k a m y do przyszłego sezonu. Ekipa robi wszystko - od fundamentów po dach kryty papą z pełnym deskowaniem. Na działce po wyjściu ekipy jest c z y s t o, wszystkie sprzęty mają swoje, a ściany są równe i czyste (zaprawa tylko tam gdzie jej miejsce). No jak widzieliśmy te domy przez nich zrobione (widzieliśmy niestety tylko dwa) to pomyśleliśmy, że warto poczekać :D

Jeśli jesteś zainteresowana przyszłym sezonem... :wink:

 

Pozdrawiam Wszystkich,

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

[quote name="chyciua jezeli chodzi o projekt to mozesz go odnależc na stronce:

http://www.moj-dom.pl/rstart.html

 

 

bardzo milutki domek :) Dziękuję za uznanie, ale w tym nie moja zasługa, a wlowika :) Myślę, że wlowik poodpowiada na wszystkie Twoje wypowiedzi do mnie ;) A co rejestracji fotograficznej - wtedy jeszcze nie mieliśmy cyfrówki :) Byle do wiosny, to dopiero się zacznie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podmokłego terenu masz napewno troche racji. Z drugiej strony nie uniemożliwia to jak widzisz budowania :) . Nie pociągnęło to też za sobą specjalnych kosztów (np. przy fundamentach).

Ja znalazłem swoją działke przez Anonse (rok 2001) i pamiętam, że było sporo ogłoszeń o działkach w Baninie. Warto by też było zerknąć w sklepie spożywczym NATALIA (na pętli w centrum Banina), gdyż wydaje mi się, że widziałem tam jakieś ogłoszenia niedawno. Mogę Ci też dać numer do sołtysa - byc może on coś wie. Daj znać jesli chcesz.

 

Pozdrowienia B.

 

Dzięki wszystkim za przywitanie.

Niestety ja jeszcze nie mogę zacząć akcji "dzialka", bo w tej chwili jesteśmy z żoną za granicą do końca roku. Tzn chętnie byśmy kupili juz teraz, ale jakoś glupio by bylo wysylać rodziców lub znajomych, najlepiej zobaczyc samemu, rozejrzec się po okolicy. Na razie robimy misje rozpoznawczą, gdzie chcemy mieszkać.

Co myślicie o Klukowie, Kielpinie Górnym, Rębiechowie?

 

Benicio - a czy ta "podmoklość" występuje wszędzie, czy tylko w niektórych rejonach. Czy to wymaga jakiś dodatkowych nakladów na budowę fundamentów -tzn napisales że nie spacjalnie, ale czy móglbys to doprecyzować? Wymaga malo, na akceptowalnym poziomie, czy wcale? Banino to jaka gmina? Gdańsk jeszcze czy Przodkowo może?

Banińskie dzialki w Gratce 1000-1200m2 kosztuja od 48-60tys.

Ciekawe za ile można by dostać ziemię od "chlopa". Może mniej, bo bez pośredników?

 

Kingaa - dzięki, ale Sobieszewo ma z naszego punktu widzenia lekką wadę: blisko tylko do Gdańska, (i do plaży - 8) - to plus akurat :D )a z Banina blisko do Gdańska, Wrzeszcza, Oliwy, Sopotu i Gdyni.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu- co do działek to Gratka jest dobrym początkiem ale jeśli chcesz coś bardziej konkretnego to najlepiej na miejscu. Ja buduję troszkę za Baninem (ale w granicach gminy) i tam też powstaje całe osiedle. Pewnie jak się popytasz to coś znajdziesz.

Co do podmokłych gruntów to są rzeczywiście.

W moim przypadku budowałem dom bez piwnic więc nie miało to dużego znaczenia.

Ale jeśli chcesz iść w dół to będziesz musiał zrobić dobry drenaż.

Ale warto - jak widzisz będziesz miał wielu fajnych sąsiadów.

Grody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Gierga - mój domek będę budował na Oksywiu górnym przy ulicy Żółkiewskiego.

 

lusia, rafalg - Czy decydowaliście się już na jakiegoś geologa? Ile kaski ta przyjemność kosztuje (jeśli można to proszę info na priva)?

 

chyciu - Witaj! Kosakowio (Pogórze) to stosunkowo blisko mnie. Jak to miło że ktoś znajomy będzie budował w pobliżu. Tylko, że ja jestem jeszcze daleko w polu (na etapie załatwiania przyłączy i robienia projektu indywidualnego) - wiec myśle, że z budową ruszę w czerwcu bo na maj to chyba nie ma juz szans.

 

martag - gratuluje postępów. Jestem na podobnym etapie. Pozostała mi jeszcze do załatwienia gazownia i woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - Zakład Energetyczny Wejherowo. W jednym z otatnich moich postów ponarzekałem sobie na ten zakład. Jak na razie niesłusznie. Dokładnie po tygodniu miałem gotowe warunki przyłącza wraz z umowami do podpisania a nie jak zapowiadali "minimum trzy tygodnie". REWELACJA.

 

PS. Mam d pocignięcia 50m kabla do przyłacza tymczasowego (prowizorka). Chcę go pociągnąć wzdłuż drogi aż do mojej działki. Chcę go wkopać na ok 40 cm w ziemię. Czy coś gdześ trzeba zgłaszać, aby to wykonać? Jakieś pozwolenia/zezwolenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Hej Wam ;)

 

Maciunio - już wiem , gdzie jesy Żółkiewskiego....ja mieszkam koło Błękitnej ;)...myślałam, że na Oksywiu nie sprzedają już działek...ale chyba się myliłam. W sumie to spokojna dzielnica ;)

 

Mam pytanie do Was wszystkich, czy jest możliwość zakupu w hurtowanich budowalnych materiałów budowalnych, a odebranie ich później. Przykładowo kupuje materiały w kwietniu a odbieram we wrześniu. Chodzi o ominięcie VAt-u 22% :cry: ????

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Hej Wam ;)

 

Maciunio - już wiem , gdzie jesy Żółkiewskiego....ja mieszkam koło Błękitnej ;)...myślałam, że na Oksywiu nie sprzedają już działek...ale chyba się myliłam. W sumie to spokojna dzielnica ;)

 

Mam pytanie do Was wszystkich, czy jest możliwość zakupu w hurtowanich budowalnych materiałów budowalnych, a odebranie ich później. Przykładowo kupuje materiały w kwietniu a odbieram we wrześniu. Chodzi o ominięcie VAt-u 22% :cry: ????

 

8)

 

Jest jak najbardziej. Ja już własnie kupiłem materiał na ściany i na dach i wszystko leżakuje w hurtowni. Jak zacznę budowę to wszystko stopniowo będę odbierał. Nie kosztowało mnie to ani złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierga: składowanie materiału w hurtowni? Jak najbardziej, sami tak zrobiliśmy. Plusy-minusy? Plus: ta sama cena co w okresie zimowym, minus: już teraz musisz ustalić co chcesz kupować, tak aby później nie zdziwić się co Ci przyjedzie na budowę. W jednej z hurtowni zamówiłem w grudniu 2002 bloczki gazobeton 24 na cała budowę, pieniążki zapłacone, ciągle tylko pytałem czy mają bloczki z Osławy, bo innych nie chcę. W sierpniu na budowę przyjechały bloczki z Redy, myślałem że coś mnie trafi. Krótka, ostra wymiana zdań z panem z hurtowni i po kilku dniach na budowie były bloczki z Osławy. Inna sprawa że od tej rozmowy obsługa ze strony tej hurtowni była jak najbardziej w porządeczku ;-)

Jeżeli jesteś już teraz zainteresowana np. dachówką na budowę to polecam skład Matelbud z ul. Hutniczej w Gdyni - obsługa super, ceny też :lol: Przy zamawianiu teraz w hurtowni materiałów na późniejszy etap budowy warto spytać się czy możesz zwrócić nadmiar materiału i czy w razie zmiany koncepcji możesz wziąć inny materiał zamiast zamówionego.

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rysiu - Można powiedzieć, że Banino to taka mała lokalna Wenecja. Generalnie jest to teren, gdzie jest wysoki poziom wód gruntowych i jeśli ktos sobie zamarzy piwnicę, to (tak jak pisał Grody), to musiałby zainwestować w porządny drenaż i raczej uszczelnić w jakiś sposób ścianę fundamentową. Nie umiem Ci doprecyzować wielkości dodatkowych kosztów (za słabo się na tym znam), ale wydaje mi się, że byłby to poziom akceptowalny.

Jeszcze jedna uwaga - lokalnie mogą być lepsze lub gorsze niż standardowe warunki wodno-gruntowe. Żeby się o nich przekonać, należy przeprowadzić badania (geologiczne?) gruntu.

Banino to gmina Żukowo. Co do innych lokalizacji, to napewno w Kiełpinie Górnym sa droższe działki (przynajmniej o 50%, może więcej). Co do reszty, to nie wiem.

 

Rafalg - nie mam ogrzewania powietrzem.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witajcie po długiej przerwie.

 

Grody - jak zwykle mnie zawstydzasz.

U nas stara bieda więc nie ma o czym pisać.

Przygotowuję się powoli psychicznie do prac na zew. budynku i już mnie boli głowa - bo robić mi się nie chce. Leniem /nie mylić z Leniniem zrobiłem się strasznym.

 

Docent dzięki za odwiedziny. Nie mogłem być - po latach znowu zaangażowałem się w mały projekt muzyczny, więc mam co robić i musiałem spotkać się z chłopakami.

 

i pytanie najważniejsze KTO WYBIERA SIĘ DO WARSZAWY NA 21 LUTEGO NA SPOTKANIE FORUMOWICZÓW.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlowikowa: dzieki jeszcze raz. ja tez obejrzalem Twoj projekt. calkiem ciekawy. pamietam go z własnych poszukiwań.

 

martag: dzieki, mam nadzieje ze go niedlugo schrupiemy.. :lol:

 

maciunio: witam. Pogórze od Oksywia rzeczywiście nie jest aż tak daleko. na marginesie dodam, że do niedawna mieszkaliśmy na Obłużu (Płk. Dąbka). życze powodzenia w tych papierkowych sprawach.

 

my wyznaczyliśmy godzinę "zero" na 01.03.2004 (poniedziałek).

czy to dobra data? może ktoś ma jakieś zdolności wróżki i mi powie czy w dniu rozpoczecia budowy też musi być litera "r" tak jak z miesiącem ślubu? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kores, grody: takze prosilbym o namiar na hurtownie z dobra ceną styropianu. Jakiej grubości styropian kładziecie?

Czy po tynkach maszynowych trzeba jeszcze przed malowaniem cekolować ściany? Czy lepiej jednak zdecydować się na "stare" tradycyjne ręczne tynkowanie i cekolowanie? Jak myślicie?

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...