Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zapomniałem napisać ze jestem o krok od podjecia decyzji w sprawie okien. Po przejrzeniu listy ofert i pobraniu przez firmy wymiarow na budowie ostały sie dwie możliwości:

- Gdańsk Fabryka Okien - Veka PerfectLine - 5komorowy (szer. 70mm), okucia Winkhaus autoPilot,

- Forplast z Malborka - Aluplast Ideal Intertec 4000 5komorowy (szer. 70mm), okucia Roto NT.

W obu kompletach na parterze wszystkie okna z szybami klasy P4, w drzwiach balkonowych okucia wk2, wszedzie klamki Secustic. Okna białe.

Ceny obu firm zblizone do siebie - ok. 17tys. i teraz zastanawiamy sie którą wybrać.

Słyszeliście może coś o Forplaście?

Dostałem oprócz tego od nich ofertę na bramę garażową Wiśniowskiego - segmentowa, z kasetonami, ocieplana 4cm. Zastanawiam się czy nie zrezygnować z bramy Hormanna właśnie na rzecz Wiśniowskiego. Za podobną cenę - około 3000 zł (z montażem) bedę miał bramę lepiej ocieploną (u Hormanna 2cm), co w przypadku garażu w obrębie budynku jest sprawą ważną.

Jak myślicie?

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich po dłuższej nieobecności!

I od razu zadaję pytanie. Do mojej działki muszę doprowadzić wodę w drodze prywatnej ~90m. Droga moja i 3 sąsiadów. Dostałam od gminy warunki budowy przyłącza wodnego. Czy możecie mi doradzić gdzie szukać wykonawcy/wykonawców od projektu do oddania do użytkowania przyłącza? A może możecie kogoś polecić?

Mam jeszcze pewne wątpliwości dotyczące warunków przyłączenia wody. Jeżeli macie jakieś doświadczenie w tej kwestii, proszę zerknijcie na ten wątek:

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=21275

 

Z góry dziękuję za porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Eska :D Ale Cię dawno nie było...

 

Jeśli chodzi o pytanie z tego drugiego wątku, to sprawdzę w domu. Na pewno jest o jakości wody, ale chyba nie w otwarty wykopie... Ale my będziemy robić tylko przyłącze... Natomiast przy budowie sieci pomiar geodezyjny chyba powinien być...

A co kosztów badania, to najlepiej zadzwoń do wodociągów czy sanepidu, to Ci powiedzą. Podejrzewam, że to może być jakieś 200-300 zł, ale głowy nie dam...

 

A jeśli chodzi o projektantów i wykonawców, to mam namiary na gościa z Gdańska, który ma firmę wykonawczą i współpracuje z jakąś projektantką. Ponoć są dobrzy, ale nie kontaktowałam się z nim, bo okazało się, że nam miasto zrobi przyłącze kanalizy, więc wodę zlecimy pewnie tej samej firmie, a projekt robi pani z biura które projektowało kanalizę na wyspie.

 

Pozdrawiam.

Kinga

 

P.S. Sprawdziłam - u nas w warunkach jest napisane, że pobór wody można rozpocząć po okazaniu wyników badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski- co do styropianu to cena jest około 145-150 za m3.

Na ocieplenie na gruncie trzeba położyć 10 (2x5)

na na górnej kondygnacji wystarczy 5cm.

Wielu majstrów mówi że może być nawet styropian FE-15 i pewnie mają rację.

Co do tynków to jednak z maszyny są z regóły szybciej i lepiej kładzione-kwestia odpowiedniego zatarcia- natomiast co do cekologania to czasami istnieje taka potrzeba przy gładzi tynkowej (gips).

Grody

PS. Ja zdecydowałem się na okna u Zielińskiego- było nie było fachura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grody - tynkarz (jeden z potencjalnych) też mówił ze wystarczy dać styropian 2x5cm, warstwę dolną z FS20, a drugą z FS15.

Ivo: byłem osobiście - mają punkt handlowy w Tczewie na Suchostrzygach na tzw. Manhattanie koło sklepu Sakor. Firma nazywa się Forplast. Widzę ze nie zdecydowałaś się jeszcze ostatecznie na Gdańską Fabrykę Okien? Wątpliwości?

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODI - szkoda, że Cię nie zastałem - mam z Tobą do omówienia kilka szczegółów technicznych z zakresu instalacji, ale jeszcze chwilę może to poczekać.

 

Prośba do forumowiczów a w zasadzie pytanie - jeśli braliście kredyt na dokończenie budowy to na jaki bank postawiliście????? i dlaczego?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent: zapomnialem wspomniec o innych argumentach za wyborem:

-mozliwosc szybszej spłaty bez dodatkowej oplaty

-nie kwestionuja kwot jakie przedstawisz jako wydatki na budowę, ważne aby było widać na budowie że dany etap jest wykonany. Kolezanka miała kredyt z Milennium i musiała załatwiać rachunki bo bank kwestionował kwoty przez nią przedstawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent, wtrącę swoje trzy grosze na temat PKOBP :evil: Grrrr! Twardo się trzymałam z daleka od dyskusji, typu, któru bank lepszy, ale nie wytrzymam...

Braliśmy tam kredyt na część działki i nigdy tam nie wrócimy. Najpierw 6 tygodni rozpatrywali nam wniosek :o Po czym po wielu interwencjach i rozmowach z panią dyrektor oddziału i zwodzeniu nas okazało się, że nasze papiery nie wiadomo czemu znalazły się nagle w innym oddziale :o

Następnie pani obsługująca kredyt usiłowała nam wmówić parę bzdur: np: kazała nam przynieść plan zagospodarowania przestrzennego. "To znaczy wypis i wyrys?" - upewniłam się, na co pani: "nie, to nie wystarczy, musi być plan" :o , do tego uparcie twierdziła, że to, że jest pozwolenie na budowę, to wcale nie znaczy, że na działce można budować. Poza tym we wzorze umowy był warunek: ubezpieczenie przedmiotu kredytowania, niestety nie umieli nam wyjaśnić od czego niby tą działkę mamy ubezpieczać, od włamania, od ognia??? I tym podobne kwiatki...

No ale podpisaliśmy umowę, wypłacili transzę i wydawało się, że będzie z górki... Akurat :evil: W umowie jest określony jest termin do kiedy bank ma przysłać nam harmonogram spłat. Ponieważ go nie dostaliśmy, to zadzwoniłam i usłyszałam "po co to pani już teraz, przecież macie jeszcze 10 dni do terminu wpłaty raty", następnie zostałam odesłana do księgowości, gdzie dowiedziałam się, że oni takich harmonogramów w ogóle nie wysyłają, a na moje stwierdzenie, że przecież jest w umowie taki zapis, odpowiedź była, że mam złą wersję umowy :o Zresztą potem okazało się, że jednak harmonogramy sporządzają i po kilku kolejnych telefonach nam go wysłali.

Uhhh, ale się wyżaliłam :oops: Wiem, że jest wiele osób zadowolonych z tego banku, natomiast już po fakcie dowiedziałam się od innych ludzi, że w Gdańsku należy omijać z daleka oddział we Wrzeszczu na wysepce. Co potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem 6 lat temu kredyt w PKO BP na mieszkanie i w zeszłym roku na działkę. I jestem zadowolony. Papierologii nie więcej niż w innych bankach, nie żądali jakis extremalnych zabezpieczeń, czasowo w sensownym terminie, nie najgorsze oprocentowanie. Kredyt załatwaiłem w oddziale w Gdyni na Skwerze Kościuszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie wiszę przy tych dwóch firmach. Kilka innych odpadło m.in. Bracia Bertrand i M&S). Zastanawiam sie teraz co do drzwi wejściowych i bramy garażowej. Co do drzwi to mam problem bo musza być ze świtlikiem - wymiar otworu szer. 140 x wys. 235. Chcielibyśmy białe drzwi i białą bramę. Wszedzie niestety drogo :-(

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...