Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gabi - odmienna to znaczy jak najwięcej zrobić samemu. Mam taką filozofię, bo oszczędzam kasę, lubię to robić - jakaś odmiana i polegam na sobie. Prace idą wolno, ale damy radę.

Pozdrawiam

 

Lecę do Unikonu i walczę o rabat. Zablefuję, że gdzieś tam mam po tyle i tyle za m3. Może coś wydębię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A juz myślałam że znowu się zacznie "po co komu piwnica" :evil: ale w tym wypadku widze że koncepcje wcale nie są różne. No chyba że "rodzinka" to nie to samo co samemu. W pojęciu system gospodarczy w każdym razie się mieszczą :grin:

Przed nami napewno ekipa do suchych tynków i ciekawa jestem jak Tomek przeżyje wpuszczenie obcego fachowca do domku. Póki co polewa stop bo ciepełko zrobiło się duże i maluje słupki ale urlop się kończy więc znów trochę staniemy.

pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, nie zaglądałam tu parę dni i się strony namnożyły.

Co do nowości u nas - mamy okna!!!! Odjazd. Prezentują się wspaniale. Wrażenie jest niesamowite. Chociaż widziałam tylko wstawione wykusze i wyjście na taraz. Teraz czekam na wylewki (wujek Sebastiana twierdzi, że zrobią w 2 dni). Szczegóły pewnie opisze Sebastian bo to on głównie pracuje a ja unikam słońca (w odróżnieniu od Gabi). Acha - Gabi jak chcesz się opalić zapraszamy na nasz taras - jest wymalowany na czarno dysperbitem więc lepiej przyciąga słóńce :smile:

Ale popracowałam sobie również przy kanałach nadmuchowych. Mam już ich dosyć. Kolana spuchnięte, plecy bolą a efektów brak. Nie lubie prac w których nie widać wyników - kanały właśnie do nich należą. Ale niestety trzeba je zrobić. Pewnie jeszcze niejeden raz będziemy przeklinać podobne prace. Współczuję tylko Sebastianowi.

Ktoś pytał o terivę - my kupiliśmy w Osowej (firma bliżej tartaku). W uniconie załatwcie sobie wpisanie kosztów pompy w beton (w ten sposób oszczędzicie vat). Ogólnie Unicon wspominam źle tylko z jednego powodu - poszło nam od groma i ciut ciut betonu więc i rachunek był olbrzymi. Poza tym super - zwłaszcza p. Dawid z którym się da bardzo wiele wynegocjować :smile: (Sebastian nie czytaj :smile: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Dawid nazywa się Włoczewski - myślę zresztą, że jest on jedyną osobą zajmującą się zamówieniami więc tak czy inaczej się do niego trafi. Tel. do U. w Gdyni (mają jeszcze siedzibę w Gdańsku na ul. Równej - gdziekolwiek to jest) 629-76-37, 629-98-00. Ceny z cennika znacznie różnią się od tych po negocjacjach - zresztą warto się tam przejechać i pogadać bo wycena nie zobowiązuje. My zrobiliśmy ją dużo wcześniej a potem mieliśmy te same ceny mimo podwyżek. Czyli opłacało się.

Wogóle powiem Wam szczerze, że czasmi chyba wolałabym zapłacić więcej ale być obsługiwana przez kogoś kto zna się na rzeczy i potrafi fachowo doradzić a co najważniejsze jest miły i nie ma pretensji do całego świata za to, że pracuje gdzie pracuje. To tak a propos pewnej firmy z którą mamy nieprzyjemność czasami współpracować :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najświeższe wiadomosci o PANU DAWIDZIE-lezy biedaczek w szpitalu, tak wiec teraz nici z rozmowy i negocjacji z nim. Teraz jego obowiązki przejął sam szef marketingu i sprzedaży również przemiły i {tu do Kodiego} wrażliwy na kobiece wdzięki , oraz na wszelkie koligacje rodzinne pan Stanisław Krach. Kodi jeśli chcesz mogę Ci podać jego e-mail ewentualnie tel kom.

Skąd brać bloczki betonowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny Pan Dawid :sad: Mam nadzieję, że to nic poważnego.

My bloczki betonowe bardzo dobrej jakości braliśmy z AiZ w Koleczkowie (12x24x59).Zresztą stamtąd braliśmy większość materiałów - upust spory, transport za darmo i przywożą na telefon. Po szczegóły zaopatrzeniowe odsyłam do Sebastiana bo on się tym głównie zajmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym szpitale. Wczoraj rozmawiałem z nim i jestem umówiony na osobistą rozmowę w przyszłym tygodniu. Ktoś tiu kręci.

 

Bloczki w ciągu miesiąca będę brał. KOMBET ma po 2,7zł za sztukę, a moja hurtownia w Pępowie ma po 2,35 z dowozem. Sami je wykonują, i twierdzą, że są bardzo dobre. Przyznam, że ich nie widziałem, ale wkrótce wybiorę się do nich i porównam je. Warto rozważyć kupno tych tańszych. W moim przypadku to parę stów do przodu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Sporo pytan o beton ostatnimi czasy: Unicon (Gdanski) polecali mi znajomi, podobno dobre ceny po negocjacjach twarza w twarz i obietnicy zaplaty gotowka. U mnie niestety nie zadzialalo.

Polecam za to RMC Polska (tez Gdansk): za B20 na strop dalem 192.60 brutto (pompa wliczona). Daja atesty i certyfikaty zgodnosci tak ze mysle ze jakosc jest OK.

 

Pytanie z innej beczki: czy nie wiecie kto w okolicy sprzedaje/produkuje plytki elewacyjne imitujace kamien? Na Chelmie pojawila sie ostatnio hacienda z kominami wylozonymi czyms takim i zapalalem miloscia wielka...

Bronek

 

PS. Jaca_V40: widze ze sie pojawiles na forum - powodzenia w budowie (no i fajna ksywka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek po m-cu urlopu na budowie opalony na murzyna wygladamy przy nim jak z innej bajki. Ewa a drzwi już są? No i jak plany aranzacji bo to u was tuż tuż? Ja narazie wymyśliłam kolory i zastanawiam się czy starczy kasy na kuchnię czy tylko na łazienkę :grin: w końcu mozemy jeść na mieście i nie ma zmywania :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo oprócz tego co wymieniłaś są jeszcze inne wymiary. Mnie interesuje wymiar 14x25x38 i koszt wynosi 2,35.

 

Co do betonu to RMC mnie nie zachwicił, więc zrezygnuję. Dzięki jednak Bronek za info. Powalczę z Uniconem a jeśli nie to biorę z Ekobetu. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi wejściowe będą lada dzień. Wzięliśmy z firmy Dziadek bo mieli przystępną ceną i wzór który nam się spodobał. Zobaczymy jak będą pasowały do okien bo niestety mają inna paletę.

A aranżacja - ja wiem co gdzie ma być tylko pieniędzy na to nie będzie. Dlatego robimy tylko sypialnie, łazienkę i pom. gosp. (jako "brudną kuchnię" z pralnią). Byle się jak najprędzej wprowadzić. A resztę na bierząco. Ale w głowie to wszystko mam nawet umeblowane :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jak tam roboty. Ja w sobotę lałem z ojcem chudziaka. Co za robota. Noszenie w wiadrach /brak dostępu/ betonu i schodzenie do rowów z tym czymś - istny koszmar.

 

Sebo nie wpadłem do ciebie w niedzielę, bo byłem po imprezce, słaba pogoda - w ogóle byłem zbyt słabiutki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po wekendzie! U mnie roboty postępują bardzo zgrabnie -mam już dwie ściany parteru oraz połowę reszty. Robią się schody wejściowe oraz mam połowę kanału w garażu. Teraz szukam najtańszego stropu i betonu. Poza tym zamówiłem kominy -Leier (podobne do tych u Seby ale trochę tańsze).

Ponawiam pytanie o Terivę -macie jakieś namiary? Pozdrawiam :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...