Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

maciunio: ta godzina "zero" jest lekko zagrożona - przez pogodę. ale mam nadzieję, że zima już tak ostro nie wróci (najlepiej niech wróci w grudniu na Święta).

 

będę budował z Porothermu 25 + styropian 15. działowe też z Porotherm, tyle że 11.

W te materiały, jak też bloczki na fundament zaopatrzyłem się z Mat-Budzie w Rumii Janowo. (jak jedziesz Hutniczą z Gdyni to prawie na granicy obu miejscowości).

 

Myślę, że reszte będę kupował też tam - ale to się jeszcze zobaczy jak będzie cenowo. Porotherm kupiłem w grudniu po jeszcze dość korzystnych cenach. Nie robili żadnych problemów z przechowaniem materiału. Teraz będę kupował materiały na izolację fundamentów, więc zobaczę co mi zaoferują. Wcześniej jednak zamierzam zebrać oferty z innych hurtowni, żeby w razie lepszej cenowo mieć na czym negocjować w Mat-Budzie.

 

wcześniej chciałem budowac z Ytonga 36,5 ale po długim namyślaniu się zrezygnowałem. Głównie chodzi o cenę i o to, że nie wszyscy umieją z tego budować. nie chciałem, żeby ekipa, którą wybrałem eksperymentowała na moim domu. A Porotherm jest w jakimś stopniu sprawdzonym materiałem.

Materiał na ściany do trudny wybór, ale takich wyborów przy budowie domu jest pełno. Z jednej strony fajnie, że jest tyle materiałów i rozwiązań, a z drugiej głowa od tego boli i co fachowiec to doradza inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyciu - masz słuszną rację, że z zwyborem materiału na scianę to trudna decyzja. Ja na 100% jestem zdecydowany na Porothermu. Tylko nie mogę podjąć decyzji odnoścnie grubości. Myślałem o ścianie jednowarstwowej z 44 i ewentualnym dociepleniu jej za kilka długich latek. Sam już nie wiem co zrobić. Niektórzy mówią, że jak juz Porothermu to bez styropianu (efekt termosu) a jeśli docieplenie to tylko wełną. I jak z tego wybrnąć?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciunio - wspominasz o ewentualnym dociepleniu za kilka lat? Jakiej grubosci bedzie wowczas sciana? Czy ekipa ktorą masz jest w stanie postawic rowno sciane jednowarstwowa? Jezeli masz co do tego watpliowsci to od razu mysl o scianie dwuwarstwowej. Czy to gazobeton czy tez porotherm sciana jednowarstwowa to ryzyko przy wykonaniu jej przez ekipe spod budki z piwem. Jezeli sciana dwuwarstwowa to watpie czy porotherm 44 to dobre rozwiazanie, lepiej chyba 32+welna.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciunio: zgadzam się z adamskim. jak ekipa nie jest doświadczona to ściana jednowarstwowa może im "za bardzo nie wyjść"

 

z tym styropianem masz być może rację. napisałem "styropian" bo chyba sie na to zdecyduję, ale poważnie rozważam wełnę Rockwoola 12 cm. (mają taki system na ściany zewnętrzne). jest to na pewno droższe od styropianu ale chyba lepsze - choć ciekaw jestem opini forumowiczów - może ktoś ma doświadczenie z wełną na ocieplenie ścian zewnętrznych.

 

poza tym liczę, że w okresie letnio-jesiennym będą jakieś promocje - wełna na ocieplenia zewnętrzne chyba się za dobrze nie sprzedaje, a VAT 22 zrobi też swoje - więc muszą robić promocje itp żeby mieć obrót. może też będzie to dotyczyć innych materiałów - okna, drzwi, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Cieszy mnie dyskusja o oknach. ten problem przede mną, ale z radością skorzystam z Waszych doświadczeń.

 

Maciunio, Chycio - ja się decyduję na wełnę. Nie słyszałem niepozytywnych opinii z użytkowania, a trochę zalet. Jest trochę droższa, ael wydaje się lepsza.

 

Z innej beczki - w piątek załatwiłem uzgodnienia mapki w ZE Wejherowo i Telekomunikacji. ZE okazał się być całkiem przyjazny i nie odesłał mnie z kwitkiem. Generalnie w ciągu max 2 m-cy maja mi założyc licznik. Ciekawe, że najwięcej pomocnych informacji udzielił mi ... ochroniarz. Niezwykle sympatyczny i bardzo rozmowny osobnik.

 

Markus - zlokalizowałem ul. Bolesława Krzywoustego. Czy Twoja działka jest tak na przeciwko budującego się domu z Ytonga i domu z charakterystycznym kurem na dachu? Jeżeli tak, to faktycznie rzut beretem.

 

Lusia - czy Twoja działka to sąsiaduje z jednej strony z rzędem drzew za drogą, a z drugiej z działką pełną małych sosenek - samosiejek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołatka. Jak fajnie zobaczyć, że nie będę sam. Będziemy sie budować przy ul. Księżycowej (jadąc z Witomina, skręcamy w lewo na Wiczlińską i jakieś 500 - 800 m jest po lewej stronie sklep. Przy nim wjeżdżamy w ulice Gwiezdną i prawie do samego końca. W tej chwili drogi przejezdne tylko dla Łunochodu :D . Chcemy zacząć budowę w lipcu ( jak Bozia da). A Ty w którym miejcu masz zamiar postawić sadybę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekboy wiem mniej więcej gdzie będziecie się budowali. Do naszej działki dojeżdża się od strony Witomina na skrzyżowaniu w prawo i zaraz w lewo jest droga do kościoła.Od kościoła w prawo i jeszcze około kilometr. To już prawie Bojano. Zacząć chcemy jek tylko uzyskamy pozwolenie na budowe. A drogi w większości na Wiczlinie są nieprzejezdne faktycznie. W przyszłości chyba kalosze i jeep. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołatka

Jaki to kościół (ten w Chwarznie?). Przy jakiej to ulicy ( mam mapę :lol: ). Powiedz na jakim jesteś etapie załatwiania pozwolenia. Ja jestem przy samym finiszu. Jeśli byś potrzebowała wskazówek (np. kolejności załatwiania formalności, parę wskazówek ułatwiających poruszanie sie po UM, lub wzorów pism i pisemek do różnych wydziałów UM i nie tylko - mam tego cały katalog, napisz. Pomogę. Pozdrawiam Tekboy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie,

 

Mamy juz projekt, warunki przyłączy i prawdopodobny materiał.

Będę budował z betonu komórkowego 24 + wełna 10 + ściana osłonowa z betonu komórkowego 12 - czyli sciana trójwarstwowa.

Napiszcie co o tym myślicie.

Czy dobrze wybraliśmy?

Proszę o uwagi (szczególnie osoby które mają ściany z betonu komórkowego).

 

Jeżeli macie fachowca potrafiącego budować takie ściany to bardzo proszę o info.

 

 

Pozdrawiam

 

Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekboy

Mamy nowy kościół na Wiczlinie (taki duży garaż z blachy), ale po kolei. Jadąc od strony Witomina i Chwarzna wyjeżdżasz na ul. Wiczlińską w prawo, po kilku metrach w lewo w boczną drogę tylko trochę przypominającą asfaltową. Potem przy kościele (właśnie tym nowym) w prawo i kawałek prosto. Tam jest mój przyszły plac budowy.

 

Nazwa ulicy (Sucha) na niewiele Ci się przyda, bo Wiczlino generalnie jest Suchą albo Śliską :) Dopiero niedawno zaczęły się pojawiać inne nazwy.

 

Jeśli byś potrzebowała wskazówek (np. kolejności załatwiania formalności, parę wskazówek ułatwiających poruszanie sie po UM, lub wzorów pism i pisemek do różnych wydziałów UM i nie tylko - mam tego cały katalog, napisz. Pomogę.

 

Dzięki za propozycję, jak tylko zabłądzę w labiryncie urzędowych korytarzy, pism i pisemek, na pewno się do Ciebie zgłoszę po pomoc. Gdybyś Ty miał jakieś wątpliwości lub problemy, pisz, także postaram się pomóc.

 

Pozdrawiam,

Kołatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamski - jutro otrzymam końcową wycenę i wtedy zacznę z nimi negocjowac jak będzie za dużo :) A kiedy planujecie pomiary na budowie..?

Decyduję się też na zakup paprapetów wew, i chyba weźmiemy te zew. gratis.

 

nowaczka - spoko :), wszystkei te firmy mają strony internetowa i adres e-mail, i wysływałam do nich pocztą eletroniczną zapytanie, a info zwrotne miałam najczęściej faxemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołatka. Dziękuję za ofertę pomocy, ale mi to już chyba nie wiele można pomóc ( jeśli chodzi o UM). Teraz to tylko uzbroić się w boską cierpliwość i czekać na wyrok :lol: .

Teoretycznie (sprwdziłem na mapie) wiem już jak dojechać na Twoją działeczkę (tylko teoretycznie, bo nie jestem na tyle odważny, aby przebijać się przez "wiczlińskie dukty" przy tym stanie pogodowym.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...