Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam all!

 

KODI - ja sie przymierzałam, ale mój staruszek nie chciał. Gdyby to był maj to bysmy pojechali napewno samochodem, a tak... lenistwo górą, a samej to mi się nie chce..zabłądziłabym w tej Warszawce. A druga rzecz to to że lista już zamknięta, czyli zaaa późźźno jużżżż!

 

Baw się dobrze, rób zdjęcia, a potem zdaj relacje i godnie reprezentuj nas!

:wink: :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ja zrobiłem sam i wydawał mi się bardzo sensowny. Podpisał kierownik i niby ok. Jak zobaczyła to babeczka w PKO BP to wyśmiała to cudo mówiac że za 120 tys to ja nigdy nie wybuduję.

Prawda jest taka musisz zachowac proporcje w kosztorysie i jeśli chcesz dostać kredyt to cała kwota przedsięwzięcia lekko musi wynosić ze 200tys. DO tego wkład własny musisz mieć sensowny. Często min. to 20%.

 

Pozdrawiam i współczuje w pewnym sensie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georg - Witaj ja też jestem z Gdyni (oczywiście do czasu aż wybuduje dom).

 

Czy ktoś z Was pokusił by się połączyć kanalize miejską z własną studnią???? TZN ...woda z wodociągów do użytku codziennego a ze studni do podlewania, mycia auta itp. Czy to się w ogóle opłaca??? Prosze o radę :)_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi- wiem,że bedziesz nas najlepiej reprezentował w Warszawie-dobrej drogi i powrotu,owocnych rozmów,zabawy też niemało.

Pozdrowienia.

Gierga-mamy podłaczoną wodę gminną, ale opócz tego wykopaną studnię.Najważniejszy powód jej wykopania to wysoki poziom wód gruntowych,które zafundowały mi niechciany basan w piwniczce, a poza tym mamy spory ogród więc taka studnia chyba spełni nasze oczekiwania i zmniejszy rachunki za wodę. :roll:

Georg- witaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Georg

 

Gierga - też chce tak zrobić jak ma Nowaczka :wink: , podczas odwiertów geologicznych (robilem bo mój kolega architekt powiedział że po "tej" stronie pruszcza są niespodzianki - i miał racje :o) geolog zrobil specjalnie jeden odwiert znacznie głębszy i okazalo się, że mam znośnie płytko wodę i się opłaca zrobić studnię typu "rurowego".

na ten temat pisali troche w muratorze

 

MarcinU - mi kosztorys "przybił" kolega architekt i poszło,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowaczka i Amys dziękuję za rady !!!!

JA chyba równiez będe musiała wynająć pana geologa co zrobi odwierty i sprawdzi jak głęboko jest woda. A może ktoś z Bojana (okolice ul Czarnej Góry) próbował ze studnią ?????

Amys masz ładny dom na obrazku! Co to za projekt ??? Wygląda dość ciekawie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierga - ponieważ takie odwierty (najczęściej trzy) troche kosztują (+/-500zł za całość z ekspertyzą :o ) proponuje abyś w pierwszej kolejności zapytała najbliższych sąsiadów czy kopali studnie i na jakiej głębokości jest woda, daje to jakiś pogląd na sytuacje i nie narazi na koszta jeżeli okaże się że dookoła woda jest zbyt głęboko,

lub znalazła kogoś w pobliżu kto chce również wykonać odwierty będzie taniej za jednym przyjazdem (muszą wozić troche sprzętu), same wiercenie to żadna filozofia, u mnie w półtorej godziny się uwinęli,

 

domek na obrazku - taki projekt kupiliśmy, dzięki :D :

http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=352&usid=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podaje namiary na drzwi - tel. 348 81 97 ul. Partyzantów Gdańsk Wrzeszcz - najlepiej rozmawiać z panem Jurkiem Kruczkowskim. Obsługa fachowa i sympatyczna niestety zakres cenowy poza moim zasięgiem, ale prawie się skusiłem. Mają też ekipy montażowe. Sprzedają produkty głównie włoskie, antywłamaniowe zewnętrzne i ciekawe wewnętrzne.

Cholipcia myślałem, że pojadę do Warszawy ale żona i syn ... mają teraz przewagę liczebną i niestety nie pojadę ale nic to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - oczywiście, że chętnie obejrzę. Podeślę Ci na priva e-mail. Aczkolwiek pani w banku powiedziała mi, że od marca będą mieli nowe druki - ale chyba treść taka sama, co?

 

Gierga - o wodzie w Bojanie dużo się mówi i jest nieco "magicznie". U mnie np. na 3 odwierty w jednym byla woda na głebokości około 1,5m a w pozostałych dojechali do 4,5m i nic. Tak pod studnie to słyszałem z ust pośrednictwa nieruchomości, że około 80m trzeba wiercić. Odwiety kosztują około 40 zł/m odwirtu netto. Ja z 3,5 odwiertu zapłaciłem 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę kosztorys dla wszystkich

 

 

Uproszczony kosztorys budowlany

w podziale na poszczególne elementy

 

Wnioskodawca:

Adres inwestycji:

 

Element scalony robót budowlanych Wartość elementu ( zł) Udział w koszcie budowlanym( % ) Obecne zaawansowanie(%) Obecne zaawansowanie(zł)

Roboty ziemne 3400 1,74% 1,74% 3400

Ławy fundamentowe 7500 3,84% 3,84% 7500

Ściany fundamentowe 4400 2,25% 2,25% 4400

Izolacja pozioma i pionowa oraz ocieplenie ścian fundamentowych 4600 2,35% 2,35% 4600

Chude posadzki ( łącznie z nawiezieniem i zagęszczeniem piasku) 8000 4,09% 4,09% 8000

Ściany konstrukcyjne 9600 4,91% 4,91% 9600

Ściany działowe 4800 2,46% 1,23% 2400

Strop lany ze schodami wew. 11000 5,63% 5,63% 11000

Śłupy żelbetowe 2000 1,02% 1,02% 2000

Kominy do więźby dachowej 2 szt. 4000 2,05% 2,05% 4000

Komin klinkierowy ponad więźbą dach. 2700 1,38% 1,38% 2700

Więźba dachowa 8500 4,35% 4,35% 8500

Pokrycie dachu z orynnowaniem i obróbkami blacharskimi 16500 8,44% 8,44% 16500

Schody zewnętrzne oraz taras 4000 2,05% 0% 0

Ocieplenie poddasza 5700 2,92% 0% 0

Instalacja wodno-kanalizacyjna ( szambo) 6700 3,43% 0% 0

Instalacja gazowa 3500 1,79% 0% 0

Instalacja c.o. 14500 7,42% 0% 0

Instalacja elektryczna i alarmowa 6300 3,22% 0% 0

Przyłącze wodne 1700 0,87% 0% 0

Tynki i okładziny wewnętrzne 7600 3,89% 0% 0

Izolacje posadzek 3900 1,99% 0% 0

Warstwy wyrównawcze posadzek 3000 1,53% 0% 0

Stolarka okienna 10500 5,37% 0% 0

Drzwi zewnętrzne i brama garażowa 5500 2,81% 0% 0

Drzwi wewnętrzne 5400 2,76% 0% 0

Ocieplenie ścian i elewacja 10600 5,42% 0% 0

Podłogi 10400 5,32% 0% 0

Kominek z systemem DGP 6000 3,07% 0% 0

Roboty malarskie 3200 1,64% 0% 0

Ogółem 195500 100% 43,27% 84600

 

 

 

 

Podpis sporządzającego........................................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...