Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pysiek - witamy Cię i życzymy udanej lektury - znajdziesz tu większość odpowiedzi na pytania z którymi męczy się większość budujących. Przesłałem Ci mailem namiary na geodetów. Z Twojego terenu zdaje się jest ADAMSKI - więc wiele ciekawych informacji możesz uzyskać właśnie od niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

 

W sprawie kosztorysu - banki życzą sobie kosztorysy metodą tradycyjnna nazwana tu metoda "czterech kolumn" = Materiały+ Robocizna+Koszty pośrednie+ Zysk

 

Zleciłem zrobienie takiego kosztorysu i zapłaciłem PLN 800. Jeśłi ktoś jest zainteresowany to oczywiście podam namiar. Ten wydatek mozna wykorzystac tyko w anastępujacych celach: załatwienie kredytu w banku (podnosi wiarygodność inwestora), poznanie średnich cen rynkowych materiałów (znane sa tańsza sposoby), uzyskanie zestawienia materiałów(czasami wychodzą tu głupoty bo kosztorysant nie czyta projektu architektonicznego i konstrukcyjnego i odwala sztampę), uzyskanie na oko przybliżenia wielkości nakładów jakie trzeba ponieść na wybudowanie domu.

 

Kosztorysy mam za sobą pzrede mną zas organizowanie materiałów na budowę.

 

Uprzejmie proszę o poradę w dwóch sprawach:

- rzetelne hurtownie materiałów (rozsądne ceny, przyzwoita jakość, możliwość przechowania materiałów, transport, uczciwość)

- drewno budowlane na szalunki (tanio)

- stemple budowlane (z drugiej ręki, tanio)

- filigrany (rozsądne ceny, z transportem i rozładunkiem - jaki koszt i jaki wykonawca?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamatata - to zależy jaki materiał chcesz kupic. Ja na przykład kupiłem całość materiałów na dach w grudniu i przechowuje w Matelbudzie na Hutniczej. Tak samo z Ytongiem - kupiony w grudniu, leżakuje w WKT Polska. Wczoraj byłem w tartaku na Osowej i pewnie za tydzień lub dwa zrobie to samo z więźbą.

 

P.S. Fajna ksywka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georg mam nadzieję że w tym wypadku się pomylisz i dzieci (chociaż jedno ) zostaną z nami ale fakt że cały czas zastanawiam się czy za duży nie będzie. Jednak jak młodzież zejdzie się na nasze 60 m to zaczynamy się o siebie obijać. Chciałabym żeby i oni mieli trochę więcej przestrzeni życiowej niż mają w bloku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - byłem na spotkaniu. Nie musze dodawać, że imprezka była super. Nie zabrakło także piwka i jedzenia. Poznałem całą Redakcję i oczywyście innych forumowiczów. Z północy była silna grupa ze Szczecina, osoba z Elbląga i kilka osób z Mazur. Było sympatycznie i domowo - tak jak na forum. Jednym słowem szkoda że nikt się nie wybrał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pozdrawiam wszystkich nowych i starych forumowiczów.

 

Pytanko:

Czy możecie polecić jakieś centra ogrodnicze, szkółki leśne, etc. - generalnie wszystko w temacie ogród? Będe wdzięczny. :D Ewa, liczę zwłaszcza na Ciebie, bo widziałem, że troche się w tematach ogrodowych udzielasz :D.

 

Docent - Twojego sms-a odebrałem dopiero dzisiaj rano ... Daj znać natępnym razem . A giętarke będę potrzebował gdzieś za miesiąc - także bardzo mi się nie śpieszy.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent -wielkie dzięki za kosztorys.

 

Markus - nie miałeś problemów z ugadaniem składowania materiałów?

 

Gierga - gdzie w końcu kupiłaś działkę?

 

Po wielu debatach, analizach, porównaniach i liczeniach zdecydowaliś,my jednak na zmianę technologii z pierwotnie planowanej szkieletu drewnianego na murowany z bliczków silikatowych. Projekt niestety do przerobienia, ale i tak powinno być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - tak się domyślałem, że nie ma Was w domu - jak będę następnym razem to dam znać.

 

U mnie na budowie jest 140 stempli - ale na razie podpieraja jeszcze strop - kwestia rozebrania jak sie ociepli.

 

W sprawie kosztorysu to jak na razie bank nie miał przeciwskazań - przyjął i czekam dalej na decyzję - okaże się czy był dobry czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...