Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Szczerze żałuję , że z Kodim nie byłem ale obowiązki rodzinne ...

Mam około 60 stempli - jak ktoś potrzebuje 1zł/szt. od ręki ale transport własny ;)

Jeżeli chodzi o ogrody mam fajnego gościa - już się z nim umówiłem od 4 do 10 zł za m2 ogrodu w zależności co się chce.

Co do baraków - są ogłoszenia w Gratce i Anonsach - ogólnie ekipa na budowie to ciężka sprawa pod względem sanitarnym i żywieniowym ale wszystko kwestia umowy oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Markus ile dawali rabatu na ytong?

czy przedstawiciel z ytonga polecil WKT?

sprawdzaleś inne tartaki oprócz tego z osowej?

chciałbym zdążyć przed majem :-? i podobnie kupić co nieco wcześniej.

wybór hurtowni i tartaku przede mną, na razie załatwiam kredycik...

pozdrawiam

 

YTONG zbytnio nie rozpieszcza swoich klientów i standardowo daje między 5 a 7%, zabawa polega dopiero na wyciśnięciu maksimum ze sprzedającego.

WKT wynikło z tego, że Pan który wcześniej był odpowiedzialny za Ytonga w Raab Karcher w Gdyni rozstał się z poprzednią firmą i przeszedł do WKT, a ja razem z nim.

 

W sobotę byłem w 5 tartakach. Do trzech z nich nie było co jechać, zwłaszcza do firmy DĄB w Bolszewie. Czekam na wyliczenia z Holz-Komplex /mają autoklaw do impregnacji ciśnieniowej/.

Natomiast w Osowej byłem potwierdzić ich ofertę jaką przysłami mi emilem dwa dni wcześniej. Na dzień dzisiejszy Osowa jest moim number one. Szybka i miła obsługa, chyba fachowa /bom laik w temacie drewna/ no i doradzić potrafią.

 

MarcinU - w zasadzie z żadną z większych i wymienionych przeze mnie hurtowni nie było problemu w temacie przechowania materiałów. Zero problemu i zero opłat.

 

MarcinU -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ogrody mam fajnego gościa - już się z nim umówiłem od 4 do 10 zł za m2 ogrodu w zależności co się chce.

 

Dzięki Zachar, ale bardziej mi zależy na punktach sprzedaży niz na sile roboczej (nawet na sile wykwalifikowanej, z tzw. wizją). Chce sam poeksperymentować :D .

Wiem, że takie punkty są na Kartuskiej (między stacją Lotosu i Auchan), na Trakcie Świętego Wojciecha (prowadzi go babka, która ma tematyczny program w telewizji gdańskiej), a także w Rębiechowie (niedaleko Banina). Poza tym mam wypatrzonego dystrybutora systemu nawadniania ogrodu (założyłem nawet wątek o tym w "Pamiętajcie o ogrodach").

Czekam na więcej. I czekam na opinie - gdzie taniej, lepiej, pewniej etc.

 

Kingaa - jak się casting udał? :D Ekipa wybrana?

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachar, dzięki. Ta ekipa nie jest z bardzo daleka, więc co jakieś 3 dni by wracali do siebie na noc. A im byłoby wygodniej mieszkać na budowie, bo oszczędność czasu i benzyny i nam też - bo ktoś by cały czas tam był. No ale jeszcze nie jest przesądzone, że to ta ekipa będzie...

Benicio - wszystkie ekipy, z którymi rozmawialiśmy zrobiły dobre wrażenie i wszystkie są polecane, więc pewnie zadecyduje cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus zdradź w końcu która to Twoja działka? Punkty charakterystyczne w Twojej okolicy to budujący się dom z Ytonga i dom z kurem na dachu.

 

BINGO

 

Jak miniesz oba te domy, w kierunku gospodarstwa, to moja działka jest po prawej stronie drogi, zaraz za domem w stanie surowym. Tyle tylko, że u mnie zaledwie kran od wody wystaje. No chyba że w końcu zjawili się goście od prądu i mi skrzynkę podłączają.

Ale jak tylko lód Wisłą popłynie to myślę że zacznie się u mnie ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - no to chyba z mojej działeczki będę widział Twój rosnący domek. Ja planuję rozpocząć w czerwcu (najpóźniej). Natomiasty ty patrząc w kierunku wschodnim zaraz za polem żyta (:-)) widzisz dom w stanie surowym (biały z czerwonym dachem), a zaraz za nim jest moja działka. Generanie mamy do siebie "bez pole" :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU - zaskoczyles mnie radykalną zmianą technologii! sporo się naczytałem o szkielecie drewnianym, kierownik budowy (zwerbowany tydzień temu) ostro mnie namawia - mówi, że wszystko sobie policzył, ma kontakt z gościem, który 10 lat stawiał domy w kanadzie, ale dla mnie to za późno na zmiany

 

Markus - dzieki za odpowiedz, kiedy godzina "zero"?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amys - ostatnie pół roku spędziłem na obliczniu kosztów, czasu, trwałości, potencjalnych problemów itp. I jednak wychodzi mi, ze dom szkieletowy jest duzo drozszy w budowie (mało firm dobrze to robi), wymaga dokładnego nadzoru (wiele krytycznych punktów do dopilnowania) i duzo bardziej niebezpieczny w eksploatacji (wrażliwy zwłaszcza na zalanie). Wydaje mi się też że jeżeli z różnych przyczyn w przyszłości miałbym ten dom sprzedać to łatwiej pójdzie mi ze sprzedażą murowanego. I nie odbieraj tego jako negację technologii szkieletowej - nie jest zła. TYlko droga i kłopotliwa, a ja za dużo kasy nie mam i nie mam czasu na kłopoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołatka - dzięki za namiary na tartak ;)

 

MarcinU - kupiłam działkę - znajduje się na ul. Czarna Góra pomiędzy ulicami Sobieskiego i Chrobrego (jeżeli orientujesz się ulicami w Bojanie).

A ty w jakich okolicach Bojana???Masz już pozwolenie na budowe??? jeżeli tak to ile czekałeś???

 

Planuje budować w okolicach czerwiec lipiec - jestem na etapie załatwiania spraw papierkowych itp. Skrzynkę mają mi podłączyć za 2 tygodnie. Nic tylko czekać i czekać ...... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU - ja też kojarzę Ziołową (to nawet nie daleko)....a stawek widzę ze swojej działki tzn. na pewno będe go widziała z poddasza swojego domu. SUPER widok zwłaszcza po południu jak słońce odbija się od tafli wody. Bosko .... już byłam i widziałam ;)

 

No a ze skrzynką to tak jak mi tez powiedzieli, że w 2 miesiące założą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...