Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli chodzi o tartak to polecam ten z Osowej - ceny j.w. - szybko i transport bezpłatny - oczywiście impregnowane cisnieniowo.

 

Benicio - spróbuj pogadać z Robertem - ( sasiad) mają rodzinę parającą się drzewkami i krzewami koło Kartuz - dalej od dużego miasta - więc pewnie i taniej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rafag - wiem, wiem, że była płytka, ale do mnie (jestem prenumeratorem) niestety dotarła w drobnych kawałeczkach :evil: :cry: .

Poza tym widze, że dopytujesz się o silikaty. Ostatnio przeglądając jakiegoś starszego "Muratora" natknąłem się na zestawienie producentów silikatów (z cenami, symbolami, właściwościami itede). Jeśli Cie interesuje to zrobie skanik i Ci wyśle. Daj znać.

 

Docent - jak zwykle najciemniej pod latarnią, he he.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio już piszę -

W okolicach Trójmiasta jest dużo centr(ów) ogrodniczych - zależnie od tego co i w jakiej cenie potrzebujesz.

Największe chyba jest w Rumii/Redzie. Jadąc od Gdyni po prawej stronie. Flopol. Mają bardzo duży wybór roślin do domu i ogrodu. Ceny przystępne. Ale jak dla mnie trochę daleko.

Kolejne duże centrum jest jeszcze dalej. Też po prawej ale już za Wejherowem.

W tym w Gdańsku nie byłam.

Na Osowej są dwa. Jedno przy Renku (wjazd od Osowej i od Renku). Tam mi się podobało. Spory wybór, dobra jakość i nie jest daleko. No i obsługa wie co nieco o roślinach.

Drugi jest niedaleko ale już duużo mniejszy wybór.

W Chwaszczynie przy głównej trasie (po lewej) jest nowe centrum. Rośliny mają super, ceny niestety zabójcze. Ale można sobie pozwolić na jakąś perełkę :)

Sporo roślin kupiłam w Koleczkowie. Nie jest to duże centrum ale na początek wystarczy. Można kupić całkiem spore drzewka po bardzo dostępnej cenie.

Poza tym warto wiosną zajrzeć do OBI.

Na Renku jest podobno trochę roślin - w zeszłym roku były targi wiosenne.

Niektóre zo roślin kupiłam z wysyłkowego Florexpolu. Moja mama kupuje tam regularnie. (99% się przyjęło) Katalog można zamówić ze strony.

Co do szkółek to sama też szukam. Podobno można kupić tanie sadzonki.

A jeśli chcesz wcześniej pomyśleć nad zakupem to polecam stronę pinusa (http://www.pinus.net.pl czy jakoś tak). Jest tam spory katalog ze zdjęciami.

Tyle przyszło mi do głowy. Jak jeszcze coś wpadnie to napiszę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - jeżeli chodzi o ogrody, to zajrzyj na Al. Wojska Polskiego w Oliwie (na przeciwko zajedni tranwajowej, niedaleko bloku który swego czasu się zawalił po wybuchu gazu. Jest tam całkiem spory wybór a i kilka rzeż do ogrodu tez wybierzesz. Dzięki za info o silikatach. Wszystkie zebrałem, ale co z tego jak w naszym regionie (pomorskie) tylko Silka jest dostępna).

Pagin, Docent_Gdańsk - dzieki za info o tartakach. Skorzystam (tam gdzie będzie taniej :wink: )

 

Mam kolejne pytanie - możecie plecić mi hurtownie, z których jestescie najbardziej zadowoleniu (ze względu na obsługę, transport, ceny i rabaty). ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Widze ze wszyscy szukaja fachowcow i firm na wiosenny poczatek budowy.

Troche danych z mojego notesu:

-dachowka - Matelbud -p. Waldemar Szarus - 0600043105 (bardzo polecam, kupowalem u nich Rupp Ceramike Syriusz, ale inne tez sprzedaja)

-dachowka - Creaton - przedstawiciel p. Jacek Supinski - 0503005234

-dachowka - Creaton -firma Izobud - p. Jarek Niewiadomski - 0601846346

-dekarz - Witold Dejk - 0605594634 (bardzo polecam)

-dekarz - Jan Dykta - 0606917020

-alarmowiec - Tomasz Wicki - 0608374966

 

Hurtownie i sklady budowlane:

-Ajlant - Zukowo - 6818481

-Pepowo - 6849132

-tartak w Tuchomku - 5124690, 0502543091

-tartak w Sierakowicach - 6847485 (polecam)

 

Prefabet Oslawa Dabrowa - dzial sprzedazy - (059) 8216134

Leier Malbork - (55) 2723403, 2723212, 2727374

Kombet (stropy Teriva) - Gdynia, 6233504

Zdecydowanie odradzam zakupy w tartaku w Bytoni k. Starogardu!!!

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa - podasz mi namiary na te dwie hurotwnie? Buduję w Bojanie i może będą to dla mnie dobre lokalizacje.

 

MarcinU - Hurtownie o których wspomina Ewa:

- AiZ jest po prawej stronie jak sie wjeżdża do Koleczkowa od strony Gdynia-Chylonia, tuz przed skrzyżowaniem z drogą Wejherowo-Bojano-Chwaszczyno. Sympatyczny właściciel /w sobote odbyłem pierwszą rozmowę/ ceny interesujących mnie materiałów tańsze niż u producenta. Mają prawie wszystko co niezbędne na budowie.

- AJLANT jest od drugiej strony czyli jak wjeżdżasz do Bojana od strony Chwaszczyna. Jest duża tablica po prawej stronie. Trudno nie trafić. Sytuacji nie znam bo tam nie robiłem rozpoznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ten Ajlant mnie trochę zdziwił :)

Mozaika jest za strażą, przy przychodni, za apteką i rzeźkiem itd. Czyli samo centrum Bojana :)

Tak po cichu jeszcze powiem, że jak rodzice brali beton z Uniconu (można bardzo dużo wytargować) to przy okazji dowiedział się że jako ich klient będzie miał upust na stropy w Kombecie (chyba). Tzn. upust na pewno tylko tego Kombetu jestem pewna na 90% (dawno temu to było a w moim wieku ... :) ).

Dekarza Dejka też polecam. Tylko jeśli nadal pracuje jak pracował to w tej chwili trzeba się umawiać na lato :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...