Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Howk !

*** U nas wczoraj zawisła wiecha!

Co nie oznacza bynajmniej, że więźba jest kompletnie gotowa, ale krokwie wszystkie stoją i nawet się nie kiwają! Dzisiaj zamówiłem ostateczną wycenę okien w Windows 2000 w Rumii (z 20% rabatem), umówiłem się z fachowcem na wycenę wykonania ogrzewania podłogowego (z kanalizą i rozprowadzeniem wody), oraz z firmą MMSolar na obmiary dachu pod panele solarne (promocyjny zestaw tylko 4,5kzł!)... Jutro turbokominek i rury odkurzacza centralnego... i drzwi wejściowe. Jalieś tanie... Orion, albo coś takiego.

W sobotę oblewamy wiechę, żeby nie spłonęła (tfu, tfu, tfu !) i zakopujemy butel wągielny. Zapraszamy chętnych do wypicia zawartości tej butelki, bo jest pełna, a szkoda wszystko wylewać....

No co , kto idzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlowik - w salonie na Zaspie - Windows 2000 daje upust 29% - spróbuj - tak było 2 tyg. temu. Czy możesz podać namiary na rurarzy i kominkowca?

 

Kinga - stal zbrojeniową kupisz w najbliższym składzie budowlanym, bądź hurtowni - rzeczywistość wygląda tak, że kupuje się tam gdzie jest najbliżej i najszybciej dostarczą , a że są to odcinki 12 m więc jest to spory kłopot - sam myślałem tak jak Ty, że będę kupował tam gdzie jest najtaniej - a wyszło na to , że kupiłem tam gdzie szybko , na telefon i za pół godziny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie projektu przyłącza el. to jakiś czas temu pisałem, że dla warunków przyłączenia jakie dostałem od ZE, projekt będzie kosztował sporo kasy :( (500m linii do wymiany). Troche poszperałem na forum i okazało się, że zgodnie z ustawą o prawie energetycznym ZE sami powinni wykonać projekt - to są ich koszty inwestycyjne tak samo jak wykonanie przyłącza do skrzynki. Napisałem do ZE grzeczne acz stanowcze pismo i ... poszli mi na ręke :D potwierdzili, że sami wykonaja projekt, przesłali zmienioną umowę (wczesniej było wyraźnie napisane, że mam wykonać projekt na swój koszt). Opłata za przyłączenie bez znaczących zmian (znieśli 10% rabatu który byłby śmiesznie niski w stosunku do kosztów projektu).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amys, ja wiem, że to powinien wykonać ZE na własny koszt. Problem w tym, że my chcielibyśmy skończyć budowę i wprowadzić się do końca roku i nie chciałabym takiej sytuacji, że dom stoi a nie można się wprowadzić, bo nie ma prądu... W umowie nie chcą mi określić czasu przyłączenia od podpisania umowy, tylko od uzyskania pozwolenia na budowę przyłącza więc podejrzewam, że w ich wykonaniu może to trwać w nieskończoność :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amys, ja wiem, że to powinien wykonać ZE na własny koszt. Problem w tym, że my chcielibyśmy skończyć budowę i wprowadzić się do końca roku i nie chciałabym takiej sytuacji, że dom stoi a nie można się wprowadzić, bo nie ma prądu... W umowie nie chcą mi określić czasu przyłączenia od podpisania umowy, tylko od uzyskania pozwolenia na budowę przyłącza więc podejrzewam, że w ich wykonaniu może to trwać w nieskończoność :(

 

KINGAA

 

Gość z energetyki Wejherowo który aktualnie doprowadza mi prąd na działkę radzi aby w takiej sytuacji dokonać częściowego odbioru budynku, a wtedy energetyka jest zobowiązana podłączyć cię docelowo.

Inaczej to oni sie tłumaczą że im sie nie opłaca itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - z tego co słyszałam to nie jest tak różowo w praktyce, ale zobaczymy. Jestem właśnie po rozmowie z panem z energi - chyba jednak nie będziemy robić projektu na własny koszt, bo słup jest tuż przy działce, więc podejrzewam, że prowizorka budowlana będzie kosztować porównywalnie z projektem... no ale to jeszcze do przemyślenia.

 

Siepka - witaj :D Przeczytałam w innym Twoim wątku, że masz upatrzoną działkę, w jakiej części Gdańska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlowik - możebymtakwpadłnachwilę, ale nie znam miejsca i czasu. Podaj jakiś namiar.

Wlowik jak tylko dotrze do kompa odpowie - bo ja tylko mogę powiedzieć, że już się cieszymy :) Nasz domek znajduje się koło pana Drawca - powinieneś wiedzieć gdzie to jest, bo Pan Drawc mówi, że nam adres nie jest potrzebny. A serio - wlowik wytłumaczy, bo jak ja zacznę to na pewno nie trafisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za przywitanie!

"Namieszałem" z tematem :oops: Przepraszam.

 

Moja działka znajduje się w gm. Trąbki Wielkie (Zaskoczyn).

Może ktoś z Was mieszka, buduje lub zamierza budować w tym rejonie?

 

W "Projektach" zamieściłem 2 posty dotyczące domu Karmel. Niestety nie mogę przesłać rysunków ani fotek tego domu.

Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...