Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ahoj - tu poszukujący Pysiek.

Jestem na etapie wyboru projektu (trudne to zadanie - mówiąc to nie zdaje chyba sobie sprawy ile trudniejszych przede mną :-? ).

Wczoraj wzrok mój przykuł LMP-14 z pracowni p. Lipińskich.

Może ktoś zechce wyrazić swoją opinię o tym projekcie?

Z góry dziękuję.

Projekt jest na stronie http://www.ciepledomy.pl/

 

P.s.

 

Witaj Kores sąsiedzie - przepraszam, że tak późno ale wzrok już nie ten.

 

Docent - jakich informacji miałem poszukać? Daj znać (pamięć też już nie ta).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Docenta: podpisałem dziś umowę na wykonanie okien z Windows 2000. Ostatecznie wyszło na 6.384zl z montażem. II stopień antywłamaniowy, profil Termo A, białe... Upust wyniósł ostatecznie 22% na całość, a nie 20% na same profile ( 29 dają na standardowe w blokowisku na Zaspie, jak mnie oświecił sympatyczny przedstawiciel).

Jutro jadę gadać o kotle Ulrich i sposobie na połączenie z Turbokominkiem i systemem solarnym (system zamówiony w MMSolar w Wejherowie, będzie kosztował 9.840zl, łącznie ze zbiornikiem c.w.u 400 l)

Może ma ktoś gotowy projekt, jak to zrobić, by piec i turbokominek mogły grzać podłogówkę i c.w.u. w zasobniku ?

.... Dzień jest za krótki... wiecha zdjęta, na dachu folia paroprzepuszczalna w 3 kolorach ; rynny , dachówki, okna, blachy - w drodze... A na dole wieczna zmarzlina...

Wytrwałości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Docent - zajeżdżaj, zapraszam serdecznie. Nie mam żadnych planów na weekend, ale może daj sms'ika ze 2-3 godzinki wczesniej, żebym był w domu.

 

Do "okniarzy" - pomyślcie czy warto, zamówic do łazienek okna z mleczną szybą. Ja mam i sobie chwale. Moge na golca chodzić po łazience i nie bawić się w żadne firanki czy rolety.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent Gdańsk - ... nie wytrzymałem. Pojechałem do UG Żukowo a tam miła pani powiedziała mi, że procedura przekaalifikowania jest zamknięta, dzienniki urzedowe podrukowane a działeczka już budowlana. Także mam działkę budowlaną już wg nowych planów zagospodarowania. Mam nadzieje, że ten stan pomoże uzyskać pozwolenie w miare szybko.

 

Wlowik - możesz się zapytać majstra gdzie kupował silikaty i jakie mial upusty na cenach? Please.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu

 

Podziele się z Wami moimi kosztami za ogrzewanie (temat czesto wałkowany i wyzwalający dużo emocji).

A zatem:

od 21.11.2003 (uruchomienie kotłowni) do 03.03.2004 (czyli dzisiaj rano) zużyłem 1.152 m3 gazu ziemnego GZ-50, co daje średnie zużycie 11,07 m3/dobę. Z tym że zużycie w:

- grudniu było 11,1 m3/dobe przy średniej temperaturze zewnętrznej około +1 st.C

- styczniu było 12,6 m3/dobe przy średniej temperaturze zewnętrznej około -6 st.C

- lutym było 10,2 m3/dobe przy średniej temperaturze zewnętrznej około -1 st.C

 

Stosunkowo wyższe zużycie w grudniu mogło mieć następujące przyczyny:

- świeżo zasiedlony dom,

- brak przez pewien okres grudnia części drzwi wewnętrznych (ciepło uciekało m.in. do nieogrzewanego garażu)

- być może też brak czujnika pokojowego (choć to dyskusyjna sprawa), założony czujnik został w styczniu 2004.

 

Wyliczyłem sobie, że roczne zużycie gazu nie powinno być wyższe niż 2.600 m3 co daje koszt:

2.600 x 1,02 + 12 x 18,20 (opłata stała) = 2.870,40 zł.

 

Dużo to czy mało? Jak myślicie? Bo ja generalnie jestem zadowolony.

Mam kominek z DGP ale (wstyd przyznać :oops: ) używam go baaaaardzo rzadko - bez istotnego wpływu na zuzycie gazu.

Mam kocioł kondensacyjny De Dietricha + zasobnik na ciepłą wode 150 litrów. Używam też gazu do gotowania. Ogrzewana powierzchnia to 146 m2.

 

Dopisze jeszcze, że utrzymuje temperature dzienną 20 st.C, a obniżoną (w nocy i jak jesteśmy w pracy) 18,5 st. C.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Grody - ogrzewanie podłogowe mam tylko w łazienkach. I to nawet nie na osobnym obwodzie tylko na powrocie z grzejnika drabinkowego.

W pozostałych pomieszczeniach mam grzejniki. Producent kotła deklaruje, że sprawność 109% przy temperaturze zasilania c.o. 45 st.C (a więc charakterystycznej dla ogrzewania podłogowego), natomiast przy temperaturze zasilania c.o. 70 st.C deklaruje aż 106 %.

Wierze, że to prawda (bo czemu mam nie wierzyć) i te 3% olałem, świadomie decydując się na grzejniki. Ponadto Moja Żona nie lubi (nie wiem jak to tłumaczyć) ogrzewania podłogowego.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo znowu

 

Grody

Mam piec kondensacyjny, który jest jednofunkcyjny z zasobnikiem. Jedno nie wyklucza drugiego.

Kolesie z Buderusa mają racje. Do uzyskania kondensacji wskazana jest temperatura zasilania c.o. około 45 st.C. Czemu De D deklaruje 106 % sprawności przy temperaturze zasilania 70 st. C - jeden Bóg raczy wiedzieć. Ale chyba za bardzo wchodze w fizyke/dynamike/etc., a to juz nie moja działka. Także kończę moje bzdurzenie :D w tym temacie.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent i inni kredytobiorcy - obecnie w sądzie wieczystym płaci się za wszystko - i za wpis na hipotekę :-? i za jej skreślenie :( i za odpis z księgi :evil:. Wpis i skreślenie stanowi jakiś procent wartości hipoteki (za kredyt na działkę wpis kosztował mnie ponad 200 zł), odpisy zależnie od sądu od 6 do 30 zł (30 zł w Wejherowie :evil:). Ponadto trwa to tak jak nazwa sądu czyli wieczność :evil::evil::evil: (czekałem grzecznie 3 m-ce w Wejherowie i dopiero osobista wizyta żony + stosowanie różnych metod dały efekt). WAŻNE - banki podpisując umowę dają termin na dostarczenie odpisu z księgi z wpisaną hipoteką. Taki odpis musi być prawomocny. Co oznacza, że musi upłynąć co najmniej tydzień od daty wpisu hipoteki. Jeżeli dostaniecie odpis wcześniej niż po tygodniu będzie nieprawomocny i trzeba go jeszcze raz załawiać (kolejna kasa :evil:). Pilnujcie też daty na dostarczenie odpisu - jest wpisana do umowy i niekoniecznie jest dokładnie 6 miesięcy od podpisania umowy. Ja miałem np. 4 m-ce czego nie zauważyłem. Termin ten można przesunąć na późniejszy, ale potrzebny jest aneks do umowy kredytowej (koszt jakieś 50 zł :evil:), a jak przekroczy 6 m-cy to kolejne ubezpieczenie kredytu (znowu kasa :evil::evil::evil:).

 

Tak to drodzy kredytobiorcy z uwagi na opieszałość i za przeproszeniem burdel w sądach płacimy my. Zdecydowanie polecam osobiste dopilnowanie sprawy (u mnie skończyło się wizytą u pani prezes sądu).

 

Leciutko zdenerwowany Kredytobiorca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyliczyłem sobie, że roczne zużycie gazu nie powinno być wyższe niż 2.600 m3 co daje koszt:

2.600 x 1,02 + 12 x 18,20 (opłata stała) = 2.870,40 zł.

 

Pozdrowienia B.

 

Benicio - troszkę mnie pocieszyłeś, że może nie będzie tak źle na tym gazieeee!

:lol: Przy takiej powierzchni + gotowanie - jest to b.dobry wynik, a napewno w przyszłą zimę zużyjesz mniej gazu!

 

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Widze ,ze pojawili sie jacyś blizsi sąsiedzi? tj. Kores i Pysiek. Ja jako rodowita Gołębiewianka buduje w Gołębiewie - 3 km. od Trąbek wlk. w stronę Starogardu.

Pysiek - działko pewnie nikt nie kupi, bo sie wszyscy już na nie spłukali. Ja tez chciałam sprzedac koło Przywidza (w Pomlewie), ale chetnych brak. Chyba trzeba do jakiejs agencji nieruchomosci zwiatać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent i inni kredytobiorcy - obecnie w sądzie wieczystym płaci się za wszystko - i za wpis na hipotekę :-? i za jej skreślenie :( i za odpis z księgi :evil:.

 

A kiedy się płaci za wpis na hipotekę ? bo jak składałam wniosek o wpis to napisano, ze wniosek wolny od opłat i mam czekać na przysłanie mi odpisu (księgi w migracji - termin minimum 3 miesiące :cry: ), ale jestem i tak dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...