Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Po prostu Grablowski robi mi wykop pod fundamenty i stąd znajomość ploteczek. Wodomierz mam póki co zakopany w ziemi, a zaraz po fundamentach mam zamiar wpuścić go do środka w miejsce docelowe. W przyszły piątek, tj. 19.03 mam zamiar rozpocząć.

 

No to koniecznie muszę podjechać i spojrzeć. Też z Grablowskim rozmawiałem o wykopie - zobacze jak mu to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anekri - najtaniej bloczki betonowe kupisz w Małkowie - w zeszłym roku - wrzesień 1,85 zł - są dobre i sprawdzone - bezpośrednio od producenta - w hurtowniach kosztowały 2,2 zł, pustaki z gazobetonu kupowałem bezpośrednio w Osławie po 4,75 zł - z dowozem i rozładunkiem, strop teriwa najtaniej wychodził mi z Osowy tez od producenta, ale zrezygnowałem z niego na korzyść stropu lanego - wyszło taniej.

 

Georg - niestety nie mogę Ci pomóc ponieważ nie wykonywałem takich prac.

 

Poszukuję dobrych i tanich tynkarzy oraz specjalistów od wylewek końcowych ale robionych maszynowo - jesli macie jakieś namiary podzielcie sie wiadomością jak równiez i ceną za te usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ANEKRI - co do BK 600 24cm, wersja D (dokladniejsze wymiary, wersja na klej, z Oslawy) polecam Castorame. Ja kupowalem w Castoramie w Gdansku-Osowa przy obwodnicy. Ostatnio patrzylem na cene, byla taka sama jak w czerwcu 2003, tzn 4,97 brutto za bloczek BK24. Bloczki na paletach, foliowane. Sa tez bloczki 12 cm do scian dzialowych, cena 2,95 brutto. W cenie bloczka wytargowalem: darmowy transport i rozladunek HDSem, brak kaucji za palety, palety puste, palety pelne (nierozpakowane) oraz bloczki uszkodzone odbieraja sami na swoj koszt. Zwracaja pieniadze za niewykorzystany i uszkodzony material. Zaplata przelewem. Wszystkie uzgodnienia robilem z kierownikiem dzialu budowlanego panem Widera. Polecam. Szybko sprawnie i bez klopotow.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pagin :D

 

W Pruszczu udało mi się wytargować beton komórkowy 600, szer 24 za 4,75 brutto za szt. z bezpłatną umową depozytową do 180 i bezpłatnym transportem i rozładunkiem DOBRA CENA ??

 

Natomiast bloczek betonowy 2,40 bez faktury za szt bezpośrednio u producenta

Stropy teriva to faktycznie w Osowej chyba najtaniej.

 

Ale szukam dalej. Najgorzej jak z kimś ustalę cenę, przyjeżdzam do hurtowni a tam , wie pani wczoraj podrożało bo była nowa dostawa, ktoś wykupił itp Czy ja wyglądam na łanię ???? :evil: (bo chyba nie na łosia). Jeszcze zanim próg przekroczę wyjściowy, cena spada do umówionej. 8)

 

Dzięki za wszystkie informacje i proszę o jeszcze :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georg,

 

Ja tez nie mam wody na działce. Doprowadzenie ok. 80m. Mam warunki z 2 sasiadami na rozbudowę wodociągu a nie przyłącze, co zwalnia z opłaty za wcinkę.

Też prosiłam tutaj o namiary na projektanta i ekipę, ale faktycznie chyba wszyscy mają wodę na działce. Szczęśliwcy!

 

Udaliśmy się więc do gminy i tam polecili nam ludzi z okolicy (1 projektant i 3 ekipy). Nic konkretnego jeszcze nie mogę powiedzieć, bo to mój mąż zajął się wyborem. Jeszcze nie podjął decyzji, jeden z sąsiadów coś kręci :evil: .

 

Aha i dostałam namiary od Kingii na ekipę, ale bez rekomendacji. Niestety nie idzie się do nich dodzwonić.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anekri, gdzie udało Ci się znaleźć bloczki betonowe za tą cenę??? Ja poniżej 2,70 nie znalazłam...

A beton komórkowy od 4,75 za redę i osławę do 4,85 za solbet na klej - też szukam głównie w Pruszczu, bo od nas z Sobieszewa to najbliżej.

A przy okazji, gdzie w okolicy można dostać piasek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anekri, gdzie udało Ci się znaleźć bloczki betonowe za tą cenę??? Ja poniżej 2,70 nie znalazłam...

A beton komórkowy od 4,75 za redę i osławę do 4,85 za solbet na klej - też szukam głównie w Pruszczu, bo od nas z Sobieszewa to najbliżej.

 

Cześć Bloczki betonowe kupuję bezpośrednio u producenta w Jagatowie - udało mi się wytargować 2,30 bez faktury z transportem :D (tylko cicho szaaaaa) wg potrzeb będzie dowoził na budowę jak będziemy potrzebować.

 

Ja kupiłam Solbet za 4,75 ale miałam z gościem przeprawę bo ostatnio podrożało ale udało mi się wyrwać jeszcze po starej cenie uffff. No i mogę u nich przechowywać, a będą mi bezpłatnie dowozić na budowę wg potrzeb (tylko trzeba zadzwonić 2 dni wcześniej) -hurtownia Millenium w Pruszczu.

 

A czy ktoś może mi jeszcze wyjaśnić różnicę między stropami TERIVA I z Osowy, z Kombetu i z LEIERa z Malborka?? Czy są jakieś różnice jakościowe ?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bloczki betonowe kupuję bezpośrednio u producenta w Jagatowie - udało mi się wytargować 2,30 bez faktury z transportem :D (tylko cicho szaaaaa) wg potrzeb będzie dowoził na budowę jak będziemy potrzebować.

 

Ja kupiłam Solbet za 4,75 ale miałam z gościem przeprawę bo ostatnio podrożało ale udało mi się wyrwać jeszcze po starej cenie uffff. No i mogę u nich przechowywać, a będą mi bezpłatnie dowozić na budowę wg potrzeb (tylko trzeba zadzwonić 2 dni wcześniej) -hurtownia Millenium w Pruszczu.

 

Dzięki :)

My niestety chwilowo jeszcze jesteśmy bez pieniążków, kupować będziemy za jakieś 3 tygodnie, więc pewnie ceny będą jeszcze troszkę wyższe :( Ale pewnie też w Millenium, ewentualnie w Jazbudzie - inne hurtownie nam się nie spodobały - zarówno jeśli chodzi o ceny jak i obsługę, chęć współpracy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingaa

:o Oj jak dzwoniłam do Jazbudu to ich ceny były nieporównywalnie wysokie w stosunku do innych hurtowni. Chyba, że na miejscu dają lepsze warunki niż przy zapytaniu telefonicznym. Dobrze sprawdzcie ceny zanim zdecydujecie o kupnie.

W moich wyliczeniach to nawet 10 groszy różnicy na bloczku czy pustaku to ok 600-800 zł na całej dostawie. Jeżeli na każdym materiale przepłacicie to lekko już przy stanie surowym 5 000,0 zamiast zostać w waszej kieszeni pójdzie do pośredników :evil: .

 

Do wszystkich forumowiczów!! Jak złapiecie tanio materiały - dajcie znać na forum. Nie jesteśmy sami w stanie sprawdzić i negocjować we wszystkich hurtowniach i sklepach ale razem będzie łatwiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anekri, ja byłam osobiście i ceny były identyczne jak w Millenium i do tego pani powiedziała, że przy dostawie na cały dom trzeba pogadać z szefem to na pewno jakiś dodatkowy rabacik jeszcze dorzuci :) Najgorzej było w Machu - drogo i w ogóle łaskę nam zrobili, że podali ceny :evil:

 

A dach już wyceniałaś? Nam na razie najkorzystniej wychodzi Wena, ale jeszcze zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingaa Na razie jestem na etapie stropów. Bardzo mocno stal poszła do góry i automatycznie ceny belek stropowych też :evil: Spodziewają się dalszych podwyżek.

 

A Wena to czego dotyczy?? pokryć dachu ?? Powiedz coś więcej na ten temat?

 

A w Jazbudzie to faktycznie tylko telefonicznie rozmowy prowadziłam i ceny też pewnie były wyjściowe, ale ... daleko wyjściowe i odbiegające od innych proponowanych. Może po to by później mieli z czego schodzić, ale po tej rozmowei to nawet tam nie jechałam (może błąd - zobaczymy) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzisiaj w mojej ulubionej gminie Kolbudy-płacić podatek :evil: .Ale dowiedziałam się,że może w przeciągu 2-3 lat ruszy kanaliza.Z jednej strony to wspaniale ale to znaczy,ze jeszcze przez ten okres będę mieszkać w ciasnocie :evil: .Bo czy opłaca się zaiwestować w szambo by po kilku latach je wykopywać?Poradźcie :oops: ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anekri, gdzie udało Ci się znaleźć bloczki betonowe za tą cenę??? Ja poniżej 2,70 nie znalazłam...

A beton komórkowy od 4,75 za redę i osławę do 4,85 za solbet na klej - też szukam głównie w Pruszczu, bo od nas z Sobieszewa to najbliżej.

A przy okazji, gdzie w okolicy można dostać piasek?

 

Bloczki betonowe 2,40 za sztukę z atestem i na fakturę w OL-TRANS Mrzezino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowaczka - u nas w Baninie też obiecują za 3 lata kanalizę, ale kto by czekał z budową - koszt szamba z wkopaniem to jakieś 2100 zł - a swoja drogą to oni tylko obiecują w gminie a jak będzie naprawde tego nikt nie wie - więc wydaje mi się , że nie powinnas sugerować sie tym co mówią w gminie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowaczka - u nas w Baninie też obiecują za 3 lata kanalizę, ale kto by czekał z budową - koszt szamba z wkopaniem to jakieś 2100 zł - a swoja drogą to oni tylko obiecują w gminie a jak będzie naprawde tego nikt nie wie - więc wydaje mi się , że nie powinnas sugerować sie tym co mówią w gminie.

 

 

Jak to? U mnie (też w Baninie) studzienka kanalizacyjna jest już od jesieni na działce. U Ciebie powinni zrobić kanalizę już niedługo.

Telefony do właściwych osób wysyłam ci mailem.

Koszt kanalizy w Baninie to tylko 2600 zł.

 

 

Pozdrawiam

 

Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - a gdzie jest Mrzezino???

 

Anekri - Wena to hurtownia pokryć dachowych na Przymorzu, z tych wycen, które do tej pory dostaliśmy wypada najkorzystniej :)

My jesteśmy na etapie wszystkiego jednocześnie :wink: chcemy się dokładnie zorientować co, gdzie i jak, żeby potem nie tracić czasu. Ceny się wprawdzie zmienią, ale można się zorientować jakie są relacje cenowe, gdzie chętnie rozmawiają o rabacie, a gdzie można o tym zapomnieć itd. A kupować zaczniemy gdzieś za miesiąc...

Aha, i jeszcze ponawiam pytanie - gdzie kupujecie piasek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to? U mnie (też w Baninie) studzienka kanalizacyjna jest już od jesieni na działce. U Ciebie powinni zrobić kanalizę już niedługo ...

Pozdrawiam

 

Barti

 

Witam

 

Barti - jesteś z tej szczęśliwszej części Baniniarzy, która została juz objęta kanalizacją. Nasze (Docenta i moje) osiedle jest stosunkowo młode, zatem kanalizy możemy się spodziewać najszybciej za kilka lat. Założyliśmy już (dwa lata temu) stosowny komitet, teraz trzeba tylko działać, modlić się i czekać.

 

Kingaa - popytaj w pobliskich hurtowniach. Najczęściej mają jakieś układy z dostawcami piasku/żwiru. Nie bierz za dużo za pierwszym razem, bo będziesz płacić pośrednikowi, tj. hurtowni. A potem dogaduj sie bezpośrednio z kierowcą.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...