Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Benicio, dzięki, ale problem w tym że u nas w okolicy jest jedna hurtownia i to przeraźliwie droga i nieelastyczna, więc o niej zapominamy :( Trafiliśmy na coś co wygląda jak żwirownia, ale było pozamykane na głucho i żadnej tabliczki z telefonem... Dlatego pytam się forumowiczów z Pruszcza, bo to w sumie najbliżej do nas... Zresztą - faktycznie - popytam się w hurtowniach w Pruszczu gdzie będziemy robić zakupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Kingaa - Mrzezino jest kolo Polchowa, czyli tam gdzie buduje :D Polchowo jest 5 km od Redy, Mrzezino jakies 8-9 km od Redy. Z Oltransu bralem piasek do murowania, zwir, bloczki betonowe, beton towarowy (+osprzet: pompa, wibrator, transport). Nie mam zastrzezen co do jakosci materialow. Co do platnosci to mialem szczegolne warunki. Oltrans z pewnosci nie ma najnizszych, ale tez i najwyzszych cen.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingaa - może podesłać mi namiary na Wenę (hurtownię pokryć dachowych)

 

Jezeli chodzi o kanalizę, to wszystkim zainteresowanym w Tuchomiu informuję, że byłem ostatnio w Zakłądzie komunalnym Glincz i zadałem pytanie o kanalizę. Pan spojrzał na mapę i powiedział: "Jak będzie za 5 lat, to będziecie szczęściarzami". TO wszystko w temacie

 

PS. Dwa lata temu w Gminie Zukowo słyszałem, ze kanaliza w Tuchomiu ma być za 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - ale to chyba może wystawać, tylko czerwoną szmatkę trzeba przyczepić - chociaż nie jestem pewna... Chodziło mi raczej o objętość w drugą stronę... to znaczy, jakby tak je wszystkie zlożyć razem, to ile tego by było...

 

Rafał - Wena, ul. Szczecińska 41, tel. 558 21 72, otwarte mają 8-16 a w soboty 8-12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - jak Chyciu nie chce stempli to ja się zapisuję. Zapytam jeszcze moich wykonawców czy przypadkiem nie mają ale szczerze mówiąc nie podejrzewam ich o to. Odezwę sie w przyszłym tygodniu w tej sprawie.

 

Do wszystkich pytanie - czy słyszeliście coś o dachówkach WIEKOR - KORAMIC? Mam zamiar zakupić takie właśnie pokrycie dachowe ale cały czas się zastanawiam. Cena jaką mi zaproponowano oscyluje w okolicach 29 zł za m2. Wchodzić czy nie?

 

Pozdrawiam

 

Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti - jeśli chodzi o stęple to daj znać - właśnie jutro ściągam je po przezimowaniu ze stropu. Dachówka Wiekora jest OK - ale z ta cena to chyba jekko przegiąłeś - no chyba , że nie jest to dachówka ceramiczna. Dachówki ceramiczne oscyluję wokół 36-45 zł za m2, ale to i tak jest tylko połowa ceny za pokrycie dachowe - druga połowa to dodatki, rynny i folia dachowa.

 

Kinga- ja woziłem swoje stęple od sąsiada - jakieś 250 m - przyczepką o dł. 2m - po załadowaniu 30 stępli - była strasznie przeciążona co uwidaczniało sie poprzez ugięcie opon - więc raczej pomysł z przyczepką nie jest najlepszy. W takim razie mam juz 2 osoby chętne na moje stępla :lol:

 

Rafalg - tylko nie przestrasz się tej hurtowni o nazwie Wena - nie ma ona nic wspólnego z nazwą :wink: - tez tam byłem i robiłem wycenę - jednak w moim wypadku taniej wyszło mi w składzie "Dachówka" w Gdyni na ul. Hutniczej - nie przesadzaj tylko z dodatkami np, teraz niektórych rzeczy wogóle bym nie kupił - m. in. grzebieni okapowych - nie bierz także obróbek gotowych tylko blachę - każdy dekarz wygnie Ci ją jak należy, a będzie Cię to kosztowało o połowę mniej, obróki kominów dekarze tez wykonuja samodzielnie z blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich!!

Na wiosnę /o ile zdąże z formalnościami/ zamierzam ruszyć z budową domu wg projektu Lipińskich http://www.ciepledomy.pl LMP 15. Jestem na etapie szukania ekipy. Prosze o pomoc bo patrząc w ogłoszenia dostaje kociokwitu. Jak na razie mam osobę która wyceniła stan surowy + wstawienie okien na poddaszu + tynki wewnętrzne za 31.000 + 4 tys. za sprzęt /nie wiem kto ma płacić oni czy my/. Wydaje mi się że to drogo ale sama nie wiem. Aha - będziemy budowac w Baninie k/Gdańska. Poszukuję ekip od początku do stanu "pod klucz". Pozdrawiam serdecznie wszystkich i z góry dzięki :))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiek witaj :D

 

Docent - to ja szlachetnie "odstąpię" Twoje stemple Bartiemu, poszukamy gdzieś bliżej.

Hi hi z tą Weną to faktycznie... malutkie odrapane biuro w rozsypującym się budynku... ale za to obsługa przesympatyczna, konkretna i upust 17% na dzień dobry - dalej jeszcze nie negocjowałam...

 

I pytanie do wszystkich: czy ktoś chciałby przechować w garażu przyczepkę do samochodu w zamian za korzystanie z niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...