Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gdy składałem /w listopadzie 2003/ w ENERDZE Wejherowo wniosek na doprowadzenie prądu to mi powiedzieli, że owszem będzie ale w listopadzie 2004. No to wystąpiłem o prowizorkę. Poszło pięknie, tydzień temu odebrałem robotę.

 

A dzisiaj zajeżdżam na działkę, a tam stoi Z-ETKA.

Z jednej strony cieszę się że mam już docelowe doprowadzenie, ale z drugiej czuję się wyrolowany bo wydałem forsę na prowizorkę.

 

Ot dola inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kingaa - dzięki za adres "Weny" - nazwa na hurotwnie doskonała :lol:

 

Docent - Dzięki za rady co do dachu. Będę brał to pod uwagę, bo dach zżera potężną ilośc kasy.

 

Barti - widzę, że już dokopałeś się do ekipy, ktora będzie Ci budować. Ile w końcu wytargowałeś za usługi? Ja wciąż oczekuję na mój projekcik. Coś się ślizgają z jego zakończeniem. Będzie trzeba pojechać z ceny....

 

All- jestem w trakcie szuknia kredytu. Co już powinienem załatwiać, czego załatwianie długo trwa, ni wiem, np wypis z księgi wieczystej, etc?

 

GDzie można najtaniej kupić bloczki betonowe? Widziałem spory skład w Miszewku, a że się buduję w Tuchomiu, to niedaleko

 

Dzięki za wskazania kolejnych hurtowni. Może ktoś jeszcze zna jakieś ciekawe? Główny materiał, jaki biorę, to bloczki silikatowe z Ostrołęki - bezpośrednio od producenta. Dachówk rozumiem "Wena" lu "Dachówka".

 

Markus_Gdynia - Super - widać,że ZE Wejherowo bardzo się poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wiosna ja tez ruszam z ostatnimi zabiegami przed rozpoczeciem konkretnej roboty. Facet z firmy, ktorej robote widzailem przypadkiem i bardzo mi sie podobala, wycenia mi wlasnie robocizne. Zaczynam wybierac miejsca z ktorych kupie materialy i lada dzien rozpocznie sie najpiekniejszy zapieprz jaki milalem w zyciu.

Pozdrawiam wszystkich i zycze tempa w dobrym stylu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

I przepraszam, że może się trochę wcinam w środek dyskusji, ale jestem kompletnie nowy tutaj i nie bardzo wiem jak się zachować :oops: ani jak sie do klubu zapisać. Nawet nie wiem czy mi wolno bo dopiero szukam działki.

Tak sobie jednak pomyślałem, że skoro wszyscy już te działki jakoś kupiliście to macie informacje czy jakieś wolne działki (i po ile) są w Waszym sąsiedztwie. Myślę o jakichś 1000-1500 m w pasie od Straszyna do Chwaszczyna i bezposrednio od właściciela. Cena 50 zł za m2 to max tego co mogę zapłacić :cry:

Będę wdzięczny za każdy namiar.

Pozdrawiam

Gabriel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georg: nie radze brac bloczkow z Redy. Jakosc w porownaniu do Oslawy o wiele gorsza. Pozwolcie ze zacytuje swoj mail z sierpnia zeszlego roku:

"Bloczki z gazobetonu przyjechały i wróciły do hurtowni. Pomimo moich żądań przywieźli w czwartek gazobeton z Redy. Dzisiaj przywieźli te z Osławy i zabrali popękane z Redy. Tych którzy nie mają jeszcze bloczków na swoich budowach a będą odbierać niedługo uczulam - spytajcie jak hurtownia dostarcza bloczki na budowę, na paletach zapakowane tak jak w Osławie, czy luzem układane na paletach dopiero w hurtowni. Widziałem i te bloczki i te i radzę bierzcie z Osławy. Róźnica naprawdę widoczna. "

Bloczki z Redy mialy pekniecia biegnace w polowie wysokosci poprzez cala szerokosc bloczka. Niestety uszkodzonych bloczkow bylo sporo. Wina lezy podobno po stronie producenta - gorsza jakosc skladnikow i zbyt szybkie ustawianie bloczkow na palety.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti - widzę, że już dokopałeś się do ekipy, ktora będzie Ci budować. Ile w końcu wytargowałeś za usługi? Ja wciąż oczekuję na mój projekcik. Coś się ślizgają z jego zakończeniem. Będzie trzeba pojechać z ceny....

 

All- jestem w trakcie szuknia kredytu. Co już powinienem załatwiać, czego załatwianie długo trwa, ni wiem, np wypis z księgi wieczystej, etc?

 

 

Ławy, parter, strop, kominy, szczyty (cała murarka) - 16.000

Dach (komplet z deskowaniem, folią, ociepleniem i dachówką) - 45 zł/m2

Tak więc powinienem zamknąć sie w 25.000 zł

 

Kredyt - polecam Lukas Bank

 

Serdecznie pozdrawiam Benicia. Nie wiem jak dojeżdżasz do domu. Próbowałem pokazać dzisiaj wieczorem Twój dom mojej żonie i skapitulowałem jakieś 50 m wczesniej. Kilka razy zawisłem w powietrzu na koleinach,a błoto ma na dachu. Żona kazała sobie kupić Jeepa.

Czy wszędzie u Was tak jest?

 

 

Pozdrawiam

 

Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Basiek i Gabriel 44.

Dla szukających działki-w zeszłym tygodniu byłam na swojej działce w Buszkowach-blisko Kolbud.Po drodze widziałam dość sporo ogłoszeń o sprzedaży działek.Chyba trzeba zrobić rekonesans w plener i poszukać coś odpowiedniego dla siebie.Studnią wiadomości są najczęściej sołtysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti - a jaki masz dom? parterowy, z użytkowym poddaszem?. U mnie średnio za kondygnację chcą od 6 do 11 tyś w zalezności od ekipy, dach - od 30 do 50 zl/m2. Nie wiem czy to dużo i jakiej ceny nie przekroczyć. Buduję piwnica+parter+ poddasze+ dach (w tym roku). Wykończeniówka w następnym.

 

ALL- Poradxcie, gdzie najkorzystniej można kupić bloczki (i nie z Redu :wink: ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalg: na razie wyciagamy wszystkie oszczednosci i zamawiamy material na domek. Musimy wskoczyc w wyzszy prog stanu zaawansowania budowy zeby miec nizsze oprocentowanie kredytu. Na razie wybralismy PKO BP ;-)

Co do cen to w sobote zamowilem plyty g-k, bloczki betonowe i siatke na ogrodzenie, cement. Bloczki gazobeton 24 z Oslawywidzialem ze juz sa po 5,50zl/szt. Teraz kwestia decyzji co do welny i od piatku zaczyna sie "bal" :-) Niestety wszystkie ceny ida w gore i wszedzie w hurtowniach namawiaja do szybkich decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti - a jaki masz dom? parterowy, z użytkowym poddaszem?. U mnie średnio za kondygnację chcą od 6 do 11 tyś w zalezności od ekipy, dach - od 30 do 50 zl/m2. Nie wiem czy to dużo i jakiej ceny nie przekroczyć. Buduję piwnica+parter+ poddasze+ dach (w tym roku). Wykończeniówka w następnym.

 

ALL- Poradxcie, gdzie najkorzystniej można kupić bloczki (i nie z Redu :wink: ) ?

 

Dom parterowy z poddaszem użytkowym. Pow całk. 200m2, pow. użytkowa 160m2+ garaż (2 miejsca) i pomieszczenie gosp 40m2. Bez podpiwniczenia.

 

 

Pozdrawiam

 

Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski - i jak z kredytem? Na co się zdecydowaliscie ? Jeżeli zdążymy na promocje, to weźmiemy w PKOBP - na razie najkorzystniej.

 

BArti - co takiego "urzekło" Cię w Lukas Banku ?

 

 

Najważniejsze atuty Lukas Banku to:

 

1. Brak ściemy - wszystkie szczegóły podane czarno na białym, w innych bankach piszą 5,55% (PeKaO S.A.) ale okazuje sie że tylko przez pierwszy rok.

 

2. Szybka decyzja - promesa ważna 2 m-ce załatwiana jest w 3 dni i możesz umawiać się z wykonawcami, planować spokojnie robotę. Udzielenie kredytu to ok 5 dni.

 

3. Mało dokumentów

 

4. Miła i profesjonalna obsługa - pracownikom widać zależy na zadowoleniu klientów, można powiedzieć ze bardzo się starają i traktują jak klienta, a nie petenta. Zupełne przeciwieństwo PKO BP gdzie nikt nic nie wie, nikomu nie zależy, czasu mają dużo,.....

 

Pozdrawiam

 

Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Basiek, Gabriel - witamy na forum.

 

Basiek - Gdzie w Baninie budujesz?

 

Barti - trafiłeś w mój czuły punkt z tą drogą. Jeszcze do wczoraj dojeżdżałem do domu, ale w niedzielne popołudnie powiedziałem PAS. Niestety samochód nocował 100 metrów od domu zamiast w garażu. Generalnie zrobilismy z sąsiadami zrzute na szlake z kotłowni - pół naszej ulicy jest już utwardzone, w najbliższym czasie powinno byc zrobione drugie pół. Potem na to troche żwiru (bo od szlaki się strasznie kurzy) i będzie git.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...