Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Erbi - dyskusja jest dług jak świat. Obawiam się jednak, że wybrałaś jedne z droższych ścian. Po pierwsze silka i to jeszcze 3 warstwowa ścian.

 

Osobiście stawiam z gazobetonu z Osławy. I nie wierz w głupoty, że to jest promieniotwórcze, rakotwórcze i inne tego typu bzdury. Jak znam życie, to każdy materiał na rynku jest odpowiedni. Wybrałem gazobeton, bo szybko i prosto się muruje a do tego łatwo robić w nim bruzdy itp. Całość ocieplam styropianem i zapominam o sprawie. Jak ci nie pasują betony /sądzę jednak że ci pasują - jak wybrałaś silikę/ to weź ceramikę - np. Poroterm.

 

Osobiście wspieram polski przemysł i niemcom zarobić nie dam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie forumowicze!

Tak sobie czytam i widzę, że wszyscy ostro budują. :smile:

Jutro zaczyna się lipiec. Asiak2 i ja mamy nadzieję/pewność, że nasza przygoda pt. budowanie skończy się właśnie w lipcu. Skończy się dlatego, że domek będzie po prostu gotowy (czytaj: rozbudowany). W nadchodzącym tygodniu nasza sprawna ekipa zakończy etap tynkowania :smile: Tynk wybraliśmy ostatecznie mineralny, firmy ATLAS, o kolorze piaskowym (Kodi, też wspieramy polskie produkty :wink:). Zupełnie inaczej ten kolor wyglądał w katalogu, ale nie mamy żalu, bo w rzeczywistości prezentuje się o niebo lepiej.

Tak naprawdę to nikt nie potrafił nam odpowiedzieć na proste pytanie: czym się różni tynk akrylowy od mineralnego? Nie chodzi tu oczywiście o surowce, tylko o cechy użytkowe. Nasz wykonawca, doświadczony fachowiec, nie potrafił nam wskazać istotnych różnic, które by przemawiały za wydaniem kilkakrotnie większej kasy na akryl. I stało się - mamy mineralny! Jest naprawdę śliczny!

Od zewnątrz domek jest już w zasadzie OK. Teraz najistotniejsze prace toczą się w środku. Mamy już pokoje :smile: Mamy już kominek :smile: Za miesiąc zaczniemy pewnie pracować nad aranżacją wnętrz (he).

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, kupiłem w zeszłym roku działkę w Baninie za Algidą. Chciałbym jak najszybciej budować, ale nie wiem czy mam szansę coś zrobić posiadając w kieszeni tylko 35 tys. Co szanowni forumowicze o tym myślicie - zaczynać czy poczekać jak się uzbiera trochę więcej. Może mi doradzicie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Docent /super ksywka/. Jaca V_40 buduje gdzieś koło Ciebie, ja z kolei w Miszewku czyli również kawałek drogi. Powiem szczerze, że jeżeli masz masę zaparcia, coś potrafisz, przeznaczysz popłudnia i weekendy na budowie i do tego wszystkiego masz prosty projekt np. jak ja, to mając trochę szczęścia jesteś w stanie wykonać stan surowy otwarty. Pytanie co dalej. W moim przypadku jest jeszcze mieszkanie, które będę chciał sprzedać w przyszłym roku a ty?

 

ŁAWY WYLANE - lałem w sobotę co za kibel, deszcz padał i padał. Grunt że zrobili dość gęsty beton bo nie wiem co by było. Wszystko generalnie ok. Mam tylko malutki problem. Mam na długości 9m odchyłki do 4cm /chodzi mi o grubość ławy/. Mam nadzieję, iż da się to wyciągnąć na zaprawie i bloczkach. Jak sądzicie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "starych" i nowych forumowiczów.

Kodi 4 cm to dużo i zarazem mało. Pierwszą warstwę bloczków betonowych musisz wypoziomować. nie ma innego wyjścia. Musisz się tylko spytać fachowców czy można zrobić spoinę 4 cm z zaprawy którą będziesz używał. Gdzieś widziałem rozwiązanie takich problemów i układało się jakby dwie cienkie spoiny a między nie się coś układało (chyba jakieś zbrojenie). Ale to jest tylko gdybanie i może mi się to pomyliło z innym problemem. Drąż temat dalej a potem daj znać na jakie rozwiązanie wpadłeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś spokój na forum.

 

Od 15 lipca jadę z fundamentem dalej i oby się udało to wyciągnąć. Jedno co dobre z tego deszczu to fakt, iż nie muszę jeździć i polewać betonu no i druga sprawa to brak słońca - beton super dojrzewa.

 

Ach Szekle jeśli mnie czytasz nie rób nowych wątków - chcesz zabić naszą grupę na forum.

Jeśli chcesz coś napisać w naszej grupie to musisz po pierwsze w nią wejść oraz kliknąć na "odpowiedz", pod żadnym pozorem nie wciskaj "nowa wiadomość".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj jestem słomianą wdową na całe 2 tygodnie :sad:

Nie dość, że go nie ma to jeszcze zabrał samochód i muszę wszędzie chodzić na własnych nogach. Coś strasznego.

W związku z tym kontakt z Sebastianem jest albo przeze mnie, albo przez komórke albo osobisty na budowie.

Planów na te 2 tygodnie sporo - zobaczymy ile uda się zrobić.

 

Przyznać się kto nawalił z pogodą?!!! Ja zamawiałam słońce. Pewnie Kodi bo nie chce mu się polewać fundamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pogoda się nie poprawi (nie mam dużych wymagań wystraczy się ociepli) i moje dziecko nie przestanie wstawać o 5 razem z tatą na budowę to wogóle zniknę.

Ewa opowiedź o przygodzie z oczyszczalnią, jaki typ wybraliście, wymagania przestrzeno-odległościowe, jaka firmę oczywiście cenę. A może znacie kogoś u kogo jest uzywana i nie zatruła kwiatków :grin:

 

Misha ale super nie tylko mieszkacie ale juz tylko sama przyjemność wykończania przed Wami Moje GRATULACJE za finish.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie rozumiecie. Przez tę pogodę dostałem w d... straszliwie podczas lania ławy - stąd te problemy. Teraz jest mi na rękę, aby do końca tygodnia - no może do piatku utrzymała się taka pogoda. Nie muszę polewać no i beten super wiążę. Ale na weekend chciałbym aby było bez deszczu CZEGO SOBIE I WAM ŻYCZĘ.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomgor - przekażę.

Gabi przygód z oczyszczalnią nie mieliśmy żadnych bo wszelkimi formalnościami zajął się pan polecany przez gminę (czyli wiadomo o co chodzi). Wybraliśmy Soltralentza 5-6 osób. Poczekaliśmy kilka dni specjalnie na promocję tego typu (był w cenie 1-4). Ale i tak różnica jest rzędu 500 zł a opłaca się ze względu na wydajność. Na działce mamy zakopany zbiornik i 3 gałęzie rozprowadzenia. Z wymagań: zbiornik max 6m od domu, sączki min 2m od granicy. W pobliżu nie mogą rosnąć rośliny głęboko ukorzeniające się. Kwiatkom nie zaszkodzi (a wręcz przeciwnie). W ogóle woda która trafia do gleby jest już na tyle podczyszczona, że mogłaby nadawać się do podlewania działki. No i jest ponad metr pod powierzchnią i raczej wsiąka w ziemię niż "idzie" do góry.

Osobiście nie znam nikogo z oczyszczalnią ale od siebie widzę dom w którym zainstalowali ją w zeszłym roku i nadal tam mieszkają :smile:

Koszty:

oczyszczalnia 3500

rury kanalizacyjne (wyjście z domu i kanaliza na parterze którą nam przy okazji zrobili) niecałe 200

robocizna z wszelkimi formalnościami ok 1500

Do zrobienia został nam kominek nad dach (zrobimy go z rynny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witma po malej przerwie,

widze ze ogolnie sporo sie dzieje.

Erbi:: Ja mialem budowac z gazobetonu, ale wyszlo ze jak wezme porotherm z BATa to cena calej budowy wzrosnie o jakies 2,5kPLN.

Co by nie powiedzial (tu oczywiscie jest kolejne pole do dlugiej dyskusji) ceramika jest uznawana za trwalszy, mniej nasiakliwy i zdrowszy material. Zdecydowalem sie wiec na Wienerbergera.

Faktycznie - i tu sie z Kodmi zgodze - budowanie z silki odpadlo na 'dzien dobry'.

Mishka:: gratuluje postepow prac - kiedy ja bede mial takie problemy jak tynki i aranzacja wnetrz...

Kodi:: U mnie chlopaki lali w czwartek a dzis (wtorek) stawiaja bloczki (2,35/szt). Tu uwaga - Zukowo i firma Ajlant rulez. Sa na kazdy telefon i nic nie biora za dowoz. Jakby nie bylo bujneli sie tez z jednym hobokiem Dysperbitu - 15 min. po telefonie byli juz na budowie. Mozna placic przelewem - raz na koniec calego tygodnia. Super firma. U mnie roznica w jednym rogu wyszla 2,5 cm. To ponoc do przejscia. Z 4 cm musisz sie ju

Docent:: witamy na forum (odezwal sie bywalec :wink:. Ja tez z Banina. Z mojej budowy widac Algide. Mam tam z 500m. Buduje sie na ulicy Sportowej (k. Budowlanych). Kurcze tak jak patrze na te 35kPLN to nie najlepiej to widze. Chyba, ze masz czas sam robic - ja niestety nie. Musze liczyc na ekipy i po prostu placic. Nie mam doswiadczen z bodowaniem samemu wiec Ci nie pomoge :sad:(

Ewa:: Jesli chodzi o pogode, to komus trzeba spuscic manto :wink: U mnie ulewa zmyla Dysperbit, ktorym zagruntowane byly lawy...

Teraz wszyscy klepia zdrowaski, zeby murowanie scian fundamentow poszlo bez deszczu. Zobaczymy...

 

Pzdrawiam wszystkich

Jaca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca to kogo bijemy? Pewnie tego komu najbardziej deszcze się przydał :smile:

Szekle witaj (w końcu). Gdzie dokładnie w Chwaszczynie budujesz? My przejeżdżamy codziennie trasą z Gdyni na Wejcherowo. Też mieliśmy problemy z deszczem ale już na szczęście po wylaniu ław. Ale ponieważ woda stała i nie chciała wsiąknąć (glina) baliśmy się, że nie zdążymy z dysperbitem który właśnie spływa ślicznie z mokrej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szekle znam tylko jeden namiar : 512 46 90 bądź 0502 543 091.

Jest to tartak w Tuchomku. Super koleś - można się dogadać.

Jest też tartak na osowej chyba http://www.tartak.com.pl

 

Jaca_V40 - widzę, że ostro idziesz. Te 4cm to spokojnie da się wyciągnąć. Zasięgnęłem języka i nie ma problemu.

Gdzie kupowałeś te bloczki i daj namiar na tę firmę z Żukowa.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...