Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

All- jeżeli chodzi o piasek i żwir to ja płaciłem nastepująco:

- piasek do zaprawy cementowej - 200 zł z transportem (Kamaz 12 ton).

- żwir pod ławy - 200 zł (j.w.)

- piasek do zasypania fundamentów - 120 od wywrotki (Kamaz j.w.) - mają zasypywać jutro więc mam nadzieję, że cena pozostanie.

 

za żwir na drenaż zapłaciłem 250 (Star 8 ton). Był to troche mniejszy granulat niz zazwyczaj biorą - ten wiekszy to koszt około 450-500.

 

Toni-3miasto - no to witaj sąsiedzie. ja buduję w Kosakowie-Pogórzu. też jestem na etapie fundamentów, a właściwie już w końcu kończę te fundamenty i ruszam w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Groszek 3 i Anakri - Chwaszczyno to troche dla mnie zadaleko, więc Anakri możesz kupować spokojnie te stemple - jestem pewien, że są O.K.

 

A tak na marginesie to jak ktoś chce stemple metalowe - regulowana wysokość do 3 m - to moge dać namiar. Ostatnio dzwoniła do mnie pani, która chciał mi je sprzedać - 100 stempli po 20 zł sztuka. Do odebrania z Morskiej w Gdyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie stępli raz jeszcze ponawiam ofertę z Banina - mam 150 szt dobrej jakości dł ok 270-290 cm oraz 50 szt BK 24x24x59 tez do upłynnienia

 

Bea3 - dzięki za namiar na tynkarzy - czy sa to tynki cementowo wapienne - i ile płacisz za m2 oraz czy wliczaja powierzchnie okien do całości prac.

 

Rafalg- śmiało tam wal i kupuj póki są jeszcze tanie.

 

Ivo - okna już zakupiłem w M&S i jestem zadowolony - za 11 okien różnego typu zapłaciłem 6380 zł + kotwy i termometr firmowy gratis. Bramę garażową kupiłem w firmie Begom - z Alumax za 2300 zł ocieplana kasetonowa kol. brazowego wy. 2400x2100 ocieplenie 40mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - szczególnie nowych forumowiczów !

Beton brałem w Unicon - siedziba na Oruni z transportem i pompą B15 około 160 + Vat im więcej tym lepsza cena. RMC też byli skłonni do negocjacji i są dobrzy cenowo.

Bloczki cena poniżej 2 zł jest nie do przebicia więc nie podaje swoich namiarów ... tylko sprawdzajcie jakość - ja miałem 2 rodzaje różnica niebo a ziemia w wytrzymałości.

Transport itp. normalnie 2zł za km lub 50zł/h, koparka w okolicach Pruszcza polecam firmę Mibor (Michał Borawski) z Łęgowa ( jak na Tczew po prawej stronie) mają też Tatry - 16t piasku 250 zł (było na jesieni) - cena wyjściowa 80zł/h ale spokojnie przy większej robocie można zejść do 60zł/h.

Stal dalej mam 300 kg 6m fi 6 pręty żebrowane po 2 zł/kg chętnych zapraszam.

Stemple mam po 1zł za szt zostało mi jeszcze 60szt od 2,6 do 3,2m

Anekri wysłałem wiadomość na GG i na priv - doszły?

 

Kowal i tynkarze dalej pilnie potrzebuję jakieś namiary :)

 

Adamski mail doszedł?

Ivo mam jedną z nich - pisałem wcześniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - szczególnie nowych forumowiczów !

Beton brałem w Unicon - siedziba na Oruni z transportem i pompą B15 około 160 + Vat im więcej tym lepsza cena. RMC też byli skłonni do negocjacji i są dobrzy cenowo.

 

Anekri wysłałem wiadomość na GG i na priv - doszły?

 

Z tym betonem to bardzo CENNA informacja na moim etapie :D

 

Dostałam wiadomość na priv, na GG nie :cry: Działkę mam przy Kasprowicza ale od strony kolejki, budują się tam nowe bloki (jeden już całkowicie zamieszkały) obok już stoi stan surowy zamknięty -jednorodzinny (taki niski obszerny dom) a ja mam działeczkę między blokami a tym domem - dopiero z ziemi kiełkuję z budową :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyciu - witam, miło słyszeć że jest tu ktoś tak blisko bo widzę że większość to południe trójmiasta, Banino, Bojano.

Jak jesteś na etapie fundamentów to pewnie kupowałeś już styropian, nie wiesz gdzie można kupić tanio FS20 z frezem?

Pozrawiam

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych i starych forumowiczów

 

adamski - jeszcze raz dzięki za rozmowę i wymianę info o oknach i nie tylko... :) :) :)

A jak pozostałe oosoby, które w ostatnim czasie planowały zakup okien - umowy podpisane? Gdzie?

 

All - pytanko o bramę garażową - czy ktoś z Wam ma bramę z tych firm: BEDITOM, BIGTOR lub KRISPOL? Warte polecenie? A jeżli tak, to w którym miejscu roniliście zakup?

 

Ivo: ja także dziękuję za miłą rozmowę, czy przekazałaś może moje uwagi koledze Jarkowi Ż.? Masz może numer telefonu do niego?

Co do bramy z Beditomu - oglądałem taką w Wejherowie. Firma niedaleko Zakładu Energetycznego, ul. Przemysłowa. Brama jak brama, mam tylko niejasne wrażenie że od strony jakosci wykonania i wytrzymałosci sporo gorsza od Hormanna. Nie wiem, może to pierwsze, mylne wrażenie.

Zachar: dostałem maila, dzięki. Zadzwonie jak najszybciej.

 

Czy przerabialiście może temat przydomowej oczyszczalni sciekow? Jak sie na to zapatrujecie? Kanalizcje miejska bede mial najwczesniej za 2 lata. Teraz szambo albo oczyszczalnia. Niby majac oczyszczalnie nie musialbym pozniej podlaczac sie do miejskiej oczyszczalni, ale czy warto, czy bedzie rzeczywiscie to taki duzy zysk?

 

Wczoraj mialem święto na działce. Wreszcie po długich bojach mam prąd w domu!!! Walczyliśmy w domku do 23:30. Są efekty - m.in. kanalizacja rozprowadzona na całym parterze.

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyciu - też myślałem o MatBudzie. Mają dosyć dobre ceny i chyba będę u nich brał. Póki co drobniejsze rzeczy biorę w RAS w Pogórzu i w Raab Karcherze.

Z czego będziesz stawiał ściany? Bo ja z BK. Zastanawaim sie na kupnem betonu komórkowego w Castoramie. Mają tam bloczki 24cm z Osławy za 4,97zł brutto plus 78zł za transport. To dosyć dobra cena, a po za tym Osława cieszy się chyba lepszą opinią niż Reda.

pozdrawiam Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAMSKI - ja sie zdecydowałem na przydomową oczyszczalnię. Z kalkulacji wynikało że od drugiego roku jestem na plusie. Pierwszy rok to różnica w koszcie wykonania pomiędzy szambem i oczyszczalnią.

 

 

Co do CASTORAMY to mam mieszane uczucia, osobiście uważam że pod względem materiałów budowalnych jest to bardzo drogie miejsce, Szczególnie bloczki betonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - - gratulację...z okazji rozpoczęcia budowy...to nic tylko otworzyć szmapana i popijakć jak fundamenty będą wylane. SUPER !!!!!

 

Mam do Was wszystkich pytanko????

 

Jak budujecie Wasze domy, to najpierw grodzicie czy potem???? Chociaż płot nie jest żadną obroną. Może to głupie , ale mam pewne obawy do tego jak przywiozę materiały i rzucę na działkę (nieogrodzoną) czy mi ktoś nie zaiwani!! Wiecie przezorny zawsze ubezpieczony. Jak rozwiązaliście sprawę z materiałami podczas budowy - dowoziliście w częsciach, przechowywaliście w jakiś szopach???? Jestem już zielona :cry: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIERGA dzięki za gratulacje.

Ja mam zamiar ogrodzić po skończeniu stanu surowego otwartego. Tak również robili moi sąsiedzi. Obok mnie stoi cała sterta YTONG-a przywiezionego na sąsiednią działkę.

 

Na przykład: stal na cały dom opłaciłem w całości, a z hurtowni będą mi dowozić sukcesywnie tyle ile trzeba w danym momencie.

 

Myślę że też będziesz korzystać z hurtowni A&Z, a z nimi idzie dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

groszek - no to super, że okna kupujesz w GFO - ja na razie jestem zadowolona :)

 

Co do bram to namiary mam tylko na strony :(

http://www.bigtor.pl/

http://www.krispol.pl/end_pol.html

 

I mailowo otrzymałam oferty.

 

adamski od razu rozmawiałam z Jarkiem - a co nie dał nadal znaku życia..? Telefon podeślę z pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierga - ja na początku w ogóle nie miałam płotu, potem zrobiliśmy prowizorkę z jednej poprzecznej sztachety i dopiero po postawieniu stanu surowego tzn. teraz na wiosnę będziemy grodzić. Zapewne płot jest dobrym rozwiązanie, bo tak jak pisałaś człowiek czuje się trochę pewniej, ale jeśli masz np.: małą działkę, ciasne przejazdy - może być problem z dowozem materiałów, wypakowaniem ich, czy wjazdem ciężarówki ze żwirem. Wśród moich sąsiadów to chyba wszyscy stawiali płot po wybudowaniu stanu surowego, ale decyzja należy do ciebie. No i nie potrzebnie nie obciążysz się teraz dodatkowymi kosztami.

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...