Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Forumowiczów w Klubie!

Wprawdzie juz kilka lat jestem na forum Muratora, ale mam okresy dłuższych przerw. Ostatnio zdarzyło mi się nie wchodzić tutaj 12 miesięcy, żeby nie powiedzieć długi rok i miłe zaskoczenie - Trójmiasto zorganizowało sie na forum.

Chciałbym też widzieć się w tym gronie bratnich, wojujących dusz.

Pozdrawiam do następnego wpisu.

*************************************************************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do płotu, to chiński pogląd wg feng-shui jest następujący: najpierw dom, a potem ogrodzenie. Osobiście najpierw postawiłem tzw. płot budowlany, a potem dopiero po postawieniu stanu surowego ogradzałem działkę /niestety nie mogę skończyć, bo kowal nawala z robotą/.

Jednak moje zdanie jest takie, aby najpierw działkę ogrodzić, bo wtedy jest trochę bezpieczniej, jesteś na swoim, widzisz to swoje królestwo i sąsiedzi nie przechodzą na skróty przez Twoje terytorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolarz ma swój warsztacik nie daleko dobrego tartaku w m. Demlin nad Jeziorem Godziszewskim /m.in. nowoczesna suszarnia do sezonowania drewna/. Jest to bardzo uczciwy człowiek i do tego zna się na swojej robocie. Korzystałem z jego usług. Jego specjalność to schody i okiennice. Prawie we wszystkich domkach rekreacyjnych jest jego udział pracy. Mogę podać telefon do niego na wieś: 588-17-91.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU - dużo nie zobaczysz bo i wykop niewielki. Na długości domu mam 70 cm różnicy, a na dodatek zdecydowalismy o podniesienu poziomu "O" o dodatkowe 30 cm. W efekcie z jednej strony nie wykopalismy nic i tylko ręcznie pójdą ławy. Ściany fundamentowe z tej strony będą wystawać całkowicie. W efekcie będzie mnie czekać nawiezienie sporej ilości ziemi.

 

Może zawczasu zadam pytanie - gdzie i po ile jest dostępna ziemia do przywiezienia na działkę?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum klubowym podałem domowy telefon stacjonarny, natomiast w ogłoszeniach drobnych podałem telefon do zamawiania usług stolarskich. Forum klubowe potraktowałem po koleżeńsku, stąd prywatny numer do stolarza. Wydaje mi się , że lepiej do niego dzwonic osobiście i z nim bezpośrednio negocjowac warunki robót.

Jesteście jak zwykle bardzo wnikliwi , dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zawczasu zadam pytanie - gdzie i po ile jest dostępna ziemia do przywiezienia na działkę?.

 

Grablowski zajmuje się rówmież dowożeniem ziemi. O ile dobrze pamietam podawał cenę 120 zl za ciężarówkę (chyba 8m3 każda). Też będę musiał dowieźć i chyba z bardzo podobnych problemów jak Twoje.

 

Czy moze ktos mi podesłać namiary na Zielińskiego (tego od okien) i Windows2000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zawczasu zadam pytanie - gdzie i po ile jest dostępna ziemia do przywiezienia na działkę?.

 

Grablowski zajmuje się rówmież dowożeniem ziemi. O ile dobrze pamietam podawał cenę 120 zl za ciężarówkę (chyba 8m3 każda). Też będę musiał dowieźć i chyba z bardzo podobnych problemów jak Twoje.

 

Czy moze ktos mi podesłać namiary na Zielińskiego (tego od okien) i Windows2000?

 

 

Wiem że Grablowski wozi ziemię bo już mi się oferował. Muszę tylko sprawdzic w okolicy ceny, bo o ile nie mam pretensji co do prac wodnych to wydaje mi się, że jego ceny za prace ziemne sa z baaaardzo wysokiej półki.

 

Telefon do Zielińskiego 621 7059 (Gdynia, Mściwoja 3, jakieś 20 m od WBK). Chyba też go odwiedzę w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...