Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co do CASTORAMY to mam mieszane uczucia, osobiście uważam że pod względem materiałów budowalnych jest to bardzo drogie miejsce, Szczególnie bloczki betonowe.

 

A przepraszam gdzie sa tansze? Byłam w Bat,Rudzki i jeszcze jednej firmie i bloczki były drozsze niz w Castoramie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No i stało się !! :( Trafiłam na torf podczas wykopu i trzeba było wszystko pogłębić i wywalić. A teraz mam ... basen zamiast planowanych fundamentów.

 

Czy ktoś miał podobny problem?? :cry: Może macie jakieś namiary na wypożyczenie sprzętu w okolicy Pruszcza - chodzi mi o pompę do wypompowania wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toni-3miasto - ja buduje z Porothermu 25 + 12 styropian. Chciałem ocieplić wełną ale koszty....

 

Czy RAS to jest ta hurtownia w pobliżu krzyżówki Gdynia - Kosakowo - Suchy Dwór. Jeżeli tak to nie mam o nich dobrego zdania.

Byłem tam kilka razy to albo mieli ceny dość wysokie albo nie mieli towaru. W efekcie nic tam nie kupiłem.

 

U mnie dziś mają lać chudziaka i za 3 dni murować ściany. W sobite w końcu zakończyły się "prace ziemne" - wsypali mi 12 wywrotek piachu + dość sporo gliny z wykopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdańszczanie potrzebuje HELP: gdzie moge dostać beton komórkowy 24*24*60 w cenie np.5,20 może byc nizsza :) razem z transportem i HDS do rozładunku w okolicach Gdańska lub bardziej w strone Żuław (Nowy Dwór Gdański) za wszelkie info wielkie dzięki.

 

Wiem że w Tczewie jest jakas firma produkujaca tego typu rzeczy lub hurtownia ktoś brał stamtad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyciu - RAS to ta o której piszesz. Je raczej nie mialem problemów z dostępnością towaru. Ceny maja umiarkowanie wysokie, ale jak wziąć pod uwagę że za darmo dowożą bez problemu nawet małe ilości (np. kilka sztuk prętów jak akurat zabrakło) to nie jest źle. Dobija mnie tylko cena stali, niedługo zacznę się poważnie rozglądać za jakąś tanią hurtownią bo na strop będę potrzebował sporą ilość (mimo, że dopiero stawiam ściany fundamentowe), a ceny są tak wysokie że klika groszy na kg już sie liczy.

Dziś byłem u siebie na działce, wiatr na szczęście nie wyrządził poważniejszych szkód, ale deszczu napadało tyle, że praktycznie wjazd jakimkolwiek samochodem na teren działki stał się niemożliwy. Mam nadzieję, że trochę przeschnie do czasu jak będę zasypywał fundamenty.

 

MarcinU - jeśli chodzi o skrzynkę elektryczną to u mnie jest tak: w skrzynce na granicy działki jaką postawił ZE w ramach budowy przyłącza są kable które wchodzą do gnizad na bezpieczniki topikowe (3 sztuki), gniazda są oplombowane tak więc sam nie mogę wymienić tych bezpieczników. Dalej jest licznik energii, za licznikiem umieszczony jest trójbiegunowy wyłącznik prądu. W skrzynce jest jeszcze sporo wolnego miejsca. Jeśli chodzi o przyłącze tymczasowe na czas budowy to zleciłem wykonanie go pracownikow Energii (podobno musi to zrobić osoba z uprawnieniami bo inaczej ZE nie podpisze umowy, ale nie wiem czy to prawda, czy ściema). Ten podłączył do skrzynki kabel i wprowadził go budy na narzedzia jaka mam postawioną na działce. W budzie zainstalował małą szafkę z wyłącznikem różnicowo-prądowym, trójbiegunowym wyłącznikiem nadmiarow-prądowym oraz gniazdem 230V i 400V wraz z wyłącznikiem. Za robocizną i materiałami wziął 400zł, może nie najtaniej ale bardzo zależało mi na czasie, a dzieki temu mialem prąd w 2 dni.

 

Pozdrawiam

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Kochani - byłam tj. trafiłam na targi na AWF. Przepraszam za wprowadzenie w błąd, sama dobrze chyba nie wiedziałam gdzie mam jechać. Szkoda że nie natrafiliśmy na siebie :cry: .

Za to zagadałam jednego faceta na śmierć z Kosakowa (świeżo poznanego), bo podobne domy budujemy i razem bramy zamówiliśmy na targach z Beditomu. Wyszło taniej niż u nich w punkcie sprzedaży. Zaciekawiły nas również dosyć tanie drzwi antywłamaniowe do garażu...i chyba takie kupimy...trzeba w końcu oszczędzać.

 

Raz wydało mi się że jedna pani mi się przygląda, a że była bardzo młodziutka, to mogłabym posądzić o taki wygląd Anekri, ale nie wiem czy była to ona. Ankeri - potwierdź. Nowaczka - zawsze możemy się spotkać w innym miejscu. :lol:

 

No to budujecie...............życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingaa - zdecydowanie najpierw zdejmij humus. Jak wytyczysz dom to jest duze prawdopodobieństwo że koparka usunie lub uszkodzi paliki służące do wytyczania budynku. Jak wiesz gdzie są granice działki to dysponując zwykłą miarą jesteś w stanie okreslić gdzie stanie Twój dom i skąd mają zebrać humus (dla pewności niech zdejmą większy obszar).

Pozdrawiam

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Kochani Raz wydało mi się że jedna pani mi się przygląda, a że była bardzo młodziutka, to mogłabym posądzić o taki wygląd Anekri, ale nie wiem czy była to ona. Ankeri - potwierdź. Nowaczka - zawsze możemy się spotkać w innym miejscu. :lol:

 

No to budujecie...............życzę powodzenia.

 

No niestety basen na mojej działeczce tak skutecznie popsuł mi humor, że na targi wogóle się nie wybrałam :( A tylko ja jestem młodziutka na forum?? 8) to widać przez kompa :o Może zobaczymy się jutro jak przyjadę po stemple? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdańszczanie potrzebuje HELP: gdzie moge dostać beton komórkowy 24*24*60 w cenie np.5,20 może byc nizsza :) razem z transportem i HDS do rozładunku w okolicach Gdańska lub bardziej w strone Żuław (Nowy Dwór Gdański) za wszelkie info wielkie dzięki.

 

Wiem że w Tczewie jest jakas firma produkujaca tego typu rzeczy lub hurtownia ktoś brał stamtad?

 

Już wcześniej na forum podawałam dane hurtowni Millenium w Pruszczu Gd- brałam tam po 4,75 zł brutto teraz może cena 4,97 zł około z transportem i bezpłatną umową depozytową na przechowywanie. Jeżeli interesuje cię ten namiar to tel: 683-44-72

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Anekri dzwoniłam i wybieram sie tam dzis, dam znac jak poszło.

 

Tylko nie daj się zwieść i twardo negocjuj :wink:

 

Dobrze będę twarda nie miętka :wink: ale babeczka zgóry powiedziała że moge negocjowac więc mam nadzieje, że będzie dobrze. A Anekri ona pytała mnie sie jakiej klasy te BK jakie ty kupowałas za ta cene?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...