Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do CASTORAMY to mam mieszane uczucia, osobiście uważam że pod względem materiałów budowalnych jest to bardzo drogie miejsce, Szczególnie bloczki betonowe.

 

A przepraszam gdzie sa tansze? Byłam w Bat,Rudzki i jeszcze jednej firmie i bloczki były drozsze niz w Castoramie?

 

PRZYKŁAD: Bloczki z Kombet-u - CASTORAMA 2.93 PLN, hurtownia A&Z w Koleczkowei te same bloczki - 2.45 PLN. W samym Kombecie chcieli 2.68 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus, MarcinU- zachęcam was do odwiedzenia Zeilinskiego w Gdyni (Mściwoja 3 -621-70-59)

kupiłem u niego okna (póki co są u niego w magazynie) ceny przystępne ale co najważniejsze to facet się na tym naprawdę zna i może coś doradzić, nawet jak nie kupicie.

Grody

 

Zielińskiego znam od lat i sam go zachwalam na tym forum. Wycenę okien mam już od 2 miesięcy, tylko nie wiem czy wydawać teraz pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Tak się zastanawiałam, bo z jednej strony, koparka może uszkodzić paliki ale z kolei jak dwa razy będzie musiała przyjeżdżać, to pewnie drożej sobie zażyczą - spytam się jaka będzie różnica w cenie, jak nieduża to najpierw zdejmiemy humus.

 

Agawa - - znasz może jakąś betoniarnię w okolicach Nowego Dworu, Mikoszewa, czy jakoś tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Anekri dzwoniłam i wybieram sie tam dzis, dam znac jak poszło.

 

Tylko nie daj się zwieść i twardo negocjuj :wink:

 

Dobrze będę twarda nie miętka :wink: ale babeczka zgóry powiedziała że moge negocjowac więc mam nadzieje, że będzie dobrze. A Anekri ona pytała mnie sie jakiej klasy te BK jakie ty kupowałas za ta cene?

 

Sorki ale internet mi wczoraj siadł i nie mogłam odpowiedzieć :( Beton kupowałam odm. 600, szer 24 cm/Solbet 240/240/590 -Klasy D (podobno można murować na wąskie spoiny)

A tak wogóle to jak poszło?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale internet mi wczoraj siadł i nie mogłam odpowiedzieć :( Beton kupowałam odm. 600, szer 24 cm/Solbet 240/240/590 -Klasy D (podobno można murować na wąskie spoiny)

A tak wogóle to jak poszło?? :)

 

Dzieki za info, dziś jadę bo przez wczorajszą pogode obwodnica była zakorkowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że w każdym domu potrzebny jest pies. :)

No właśnie, a u mnie będzie niedługo nadmiar zwierząt. W związku z tym poszukuję chętnych na szczeniaczka. Suka to nieduży wilczur (czarna z brązowymi "przypaleniami") ojciec nieznany. :) Jest ktoś chętny? Szczeniaki oczywiście nie tak od razu bo się jeszcze nie urodziły ale decyzję muszę znać szybko żeby wiedzieć czy/ile małych zostawić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz muszę sie męża spytać bo to jego okolice a przed Mikoszewem mamy sie budować :) Dam znać jak sie coś dowiem.

 

O, to jesteśmy prawie sąsiadkami :D A gdzie dokładnie? Bo ja jakieś 3 km od promu.

Pytanie nieaktualne - dostaliśmy błędne informacje na temat nośności promu, niestety grucha na niego nie wejdzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz muszę sie męża spytać bo to jego okolice a przed Mikoszewem mamy sie budować :) Dam znać jak sie coś dowiem.

 

O, to jesteśmy prawie sąsiadkami :D A gdzie dokładnie? Bo ja jakieś 3 km od promu.

Pytanie nieaktualne - dostaliśmy błędne informacje na temat nośności promu, niestety grucha na niego nie wejdzie :(

 

O kurcze to nie fajnie, ja będę mieszkac od drugiej strony przed Mikoszewem w Przemysławiu-w mikoszewie mamy rodzine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonio-3miasto:

ze stalą to racja - ceny szaleją. a jeżeli chodzi o transport w cenie i dowożenie nawet małych ilości to MatBud też nie robi problemu.

 

Tonio - czy Ty budujesz w Dębogórzu tuż koło nowego domu z Porothermu i nieco od takiego dziwnego budynku typu biurowiec?

Jak tak to wczoraj jeżdziłem sobie po okolicy i oglądałem dachy (wybieramy akurat kolor i dachówkę).

 

A jeżeli chodzi o skrzynkę na prąd to ja zrobiłem ją prawie we własnym zakresie - to znaczy wziąłem od teścia taką starą radziecką skrzynkę na aminucję, oczyściłem ją, wysuszyłem i zaizilowałem folią (taką pod panele podłogowe). Potem zakupiłem gniazdka, bezpieczniki i kable i zawiozłem to wszystko do znajomego elektryka, który to wszystko zamontował i potem żeśmy to wkopali na działce tuż obok skrzynki z licznikiem i podłączyli. Potem energa zamontowała licznik i prąd już był.

 

koszt był w sumie minimalny - około 200,00.

jakby co to mogę dać komuś namiar na tego elektryka - ma uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mogę tu pisać, bo budowę rozpoczynamy dopiero w marcu2005 :lol:

jesteśmy na etapie szukania działki

 

jeśli wybieracie się do Gdańska w najbliższych dniach, radzę trzymać sie z dala od biur pośrednictwa nieruchomości bo planuję je wszystkie wysadzić :-?

albo chociaż odstrzelić kilka niekompetentnych, kłamliwych, leniwych, niedoinformowanych i pazernych pośredników :evil:

 

ech....

 

zakup działki nie jest prostą sprawą (zresztą komu ja to mówię :-? )

 

szukamy czegoś blisko miasta

mamy nawet fajną lokalizację na oku :wink: ul.Wielkopolska obok osiedla Cztery Pory Roku, paln zagospodarowania przewiduje wyłącznie mieszkalnictwo jednorodzinne, a niedaleko park

działka na małej górce, blisko dobra szkoła dla synka....ale...... woda 300m, gaz 200m, prąd 300m

jest 47działek w tym 7 sprzedanych

 

w dodatku wizja vatu na zakup nieruchomości, podwyżki cen działek po wejściu do Unii itd... powodują presję

a kupowanie pod presją mi się nie podoba

 

ale sie rozpisałam

 

moze ktos buduje niedaleko?

czy można oszacować koszt przyłączy wody, prądu i gazu w podanych odległościach?

 

wdzieczna będę za jakieś wskazówki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...