Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj Siepka

 

Oczywiście, że jest to miejsce do pisania. Stan zaawansowania budowy jest tylko wyznacznikiem naszego "wymądrzania" się :wink: na tym forum.

 

Woda 300m to pewnie jakieś 8000PLN. Prąd to w granicach 1500-2000, gdyz elektrownia ma teraz ustawowo narzucone ceny, które są liczone od 1kW mocy zapotrzebowanej. Inna historia to termin podłączenia. Natomiast jak z sąsiadami zrzucicie sie na gaz (orientacyjnie 40PLN/mb za sam gazociąg) to nie musi byc tak strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Groszek oczywiście. W każdej chwili. Znalezienie chociaż jednego chętnego ulży mojemu sercu. W tej chwili niestety ważą się losy nienarodzonych jeszcze maluchów :( Przyjeżdżaj.

Suka zresztą jest córką wilczycy która biega sobie po Bojanie i okolicy. Przyprowadziła do nas szczeniaka i sobie poszła. W ten oto sposób zostaliśmy właścicielami psa. :)

A, że dopiero co urodziły się kociaki to zwierzyniec był niezły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Woda 300m to pewnie jakieś 8000PLN. Prąd to w granicach 1500-2000, gdyz elektrownia ma teraz ustawowo narzucone ceny, które są liczone od 1kW mocy zapotrzebowanej. Inna historia to termin podłączenia. Natomiast jak z sąsiadami zrzucicie sie na gaz (orientacyjnie 40PLN/mb za sam gazociąg) to nie musi byc tak strasznie.

 

taką mamy nadzieję

 

co do sąsiadów: sąsiad przez płot zamierza zrobić sobie studnię i nie chce gazu (olej woli) a pozostali kupili działki "na handel"

pociesza nas że jeśli ten 1 sąsiad wybuduje dom to znajdą się kupcy na pozostałe działki i z kimś z nich się będziemy zrzucać

 

wszystko przed nami

dzieki za odpowiedź

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Gierga mam nadal stemple.Jeżeli ich do sierpnia nie sprzedam ani nie spalę to będą do wzięcia.Najchetniej pozbyłabym sie ich od razu ponieważ chcę zagospodarować ogród.

Pozdrawiam.bea3

 

Moment, moment.

 

BEA - przypomnij ile masz tych stempli i jakiej długości bo mi się z wrodzonego lenistwa nie chce grzebać w poprzednich stronach.

Jeżeli Gierga potrzebuje je do Bojana i to na późne lato to może ja bym je najpierw przechwycił (również Bojano) bo będę potrzebował gdzieś pod koniec kwietnia.

GIERGA - co ty na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc bractwo pomorskie

Awaryjnie sciagneli mnie do pracy do padnietego komputerka i mam chwilke zeby zajrzec na forum. Od zeszlego czwartku zawziecie walczymy na budowie z płotem i instalacjami (kanalizacja i woda). Płotek który mamy do wymurowania jest niczego sobie ;-) Ze wzgledu na roznice w poziomach dzialek (naszej i sasiedniej) trzeba z jednej strony działki wymurowac sciane o wys. 2m i dlugosci 30m. Całe szczescie ze to nasza dzialka jest wyzej :-)

Na razie ta ściana, pozniej po 33m dlugosci z dwoch innych stron, osadzic słupki, zalozyc siatke na te 3 strony i z przodu działki zrobić jakąś prowizorkę. W przyszlosci z przodu płot z klinkieru.

Juz ledwo zyje od wozenia bloczkow i zaprawy, codziennie na budowie od 7 do 23. Chyba gdzie indziej nie dalbym sie namowic na taką robotę, a tak na swojej ziemi nie wiadomo skąd sił przybywa.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak na prawdę w domu mam (niech policzę) 5tkę "dzieci". :D Jednym z nich jest właśnie Bella. Gruba jest niemożliwym pieszczochem. I uwielbia moje pozostałe "dzieci" czyli 2 kocury młodsze od niej o miesiąc. A moje prawdziwe dziecko może z nią robić co tylko zechce. Teraz już mu przeszło ale jakiś czas temu jeździł po niej chodzikiem i wkładał jej rękę do pyska ... po łokieć prawie :o Ogólnie potulna jak baranek.

I ma jeszcze jedną wielgachną jak dla mnie zaletę - nie jest jazgotliwa jak niektóre psy. Szczeka wtedy kiedy powinna szczekać :) Będzie prawdopodobnie ok 4 szczeniaków. Na szczęście to jej pierwsze (i ostatnie) małe więc nie będzie dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak na prawdę w domu mam (niech policzę) 5tkę "dzieci". :D Jednym z nich jest właśnie Bella. Gruba jest niemożliwym pieszczochem. I uwielbia moje pozostałe "dzieci" czyli 2 kocury młodsze od niej o miesiąc. A moje prawdziwe dziecko może z nią robić co tylko zechce. Teraz już mu przeszło ale jakiś czas temu jeździł po niej chodzikiem i wkładał jej rękę do pyska ... po łokieć prawie :o Ogólnie potulna jak baranek.

I ma jeszcze jedną wielgachną jak dla mnie zaletę - nie jest jazgotliwa jak niektóre psy. Szczeka wtedy kiedy powinna szczekać :) Będzie prawdopodobnie ok 4 szczeniaków. Na szczęście to jej pierwsze (i ostatnie) małe więc nie będzie dużo :)

 

Super!! Tak wogóle to uwielbiam wilczury i tylko takiego psiaka bym sobie sprawiła.

Niestety zanim mój dom powstanie to jeszcze kilka miesięcy minie, a rodzice mają już starego niestety "jazgotliwego" psa i przechowanie nie wchodzi w grę :cry: (zwłaszcza, że mieszkamy w bloku)

Ale widzę, że chętnie wziełabym twoją sunię, bo z opisów wynika, że to ideał dla mnie :wink:

Daj znać na forum, jak już maluchy pojawią się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kingaa - paliki, stęple i deski dostaniesz praktycznie od ręki w każdej hurtowni budowlanej, zapłacisz może ze 20-40zł za wszystko, a potem deski przydadzą się na budowie. Powiedz w hutowni po co ci są potrzebne to ci dobiorą. Zapytaj też geodety jakiej wysokości stęple i jakiej długości deski będzie potrzebował.

Pozdrawiam

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...