Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mieszkam i będę budował w samym Przywidzu. Mam projekt "Faustyn" z Archetonu, oczywiście po niewielkich przeróbkach. Czekam już tylko na samo pozwolenie,"spodziewam "się go niedługo. A więc wszystko przed nami! :D :o :evil: :roll: :cry: :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Aleksandro - swego czasu (rok temu) gdy szukalem ekipy do BK na klej takze rozwazalem wziecie ekipy majacej doswiadczenie (i autoryzacje) w Ytongu. Ale cena podana przez nich (40kzl) byla zbyt wysoka w porownaniu do ekipy ktora w koncu wybralem (21kzl). Jezeli zalezy Tobie na ekipie posiadajacej autoryzacje Ytonga to skontaktuj sie z lokalnym przedstawicielem Ytonga na woj pomorskie - telefony i nazwiska na stronie Ytonga. Na stronie sa takze sa namiary na autoryzowane ekipy budowlane z danefo wojewodztwa. Ale musisz miec swiadomosc ze odpowiednio sobie policza. Dodatkowo utrudnieniem jest obecne szalenstwo na rynku budowlanym wymiatajace wszystko i wszystkich

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja budowie na pewno nie jestem ale zbieram kase bo jutro mam wpłacic zaliczke na BK więc chwilowo zajęta. :)

Hej

A jak poszły negocjacje w sprawie BK??

 

Bloczki zamówione niestety nie zamawiałam ich w pruszczu, cene wyjściowa podali 5,30 i nie moglismy zejść z ceny tak jak w Castoramie.

A co do zbierania kasy :) udało sie bo w piatek dostalismy zwrot z US więc juz nie musieliśmy sie martwić że nie starczy.

 

Agawa - no właśnie. powiedz, gdzie i za ile kupujesz BK?

Chcę też już zamówić bo hurtownie straszą mnie, że będą kłopoty z dostawami bo wszyscy teraz już kupują aby zdążyć przed VAT-em a i ceny znowu maja pójść do góry.

 

Bloczki zamówilismy w Castoramie wprawdzie teraz nie ma ich na składzie ale jezeli je zamówisz to oczywiscie jest sapewnienie tej ceny czyli 4,97 za BK 24*24*59. Przywiozą nam tuz przed samymi świetami. Palety sa darmowe widocznie jakies takie "jednorazówki" a transport u nas powyzej dwóch ton jakies 50 km(w obrębie pomorskim) płacimy 78 zeta za wszystko czyli w tym dwa kursy bo na raz sie nie miesci i rizładunek HDS-em, wydaje mi sie że to bardzo tanio tym bardziej ze jeżeli beda jechac od castoramy to sam dowóz do nas (dwa kursy ) to 200 kilometrów. Jakby wynajac to na pewno tyle nie wyjdzie. Kupilismy też cegły zwykłe pełne po 0,48 za sztuke na palecie jest 320 szt tyle samo cegła kosztuje w Leroy'u. A i nie wpłacalismy zaliczky tylko pełna kwote mamy wpłacic w kasie przed dostawą a że iatk będziemy tam jeszcze załatwiać cos więc od razu zapłacimy.

 

PS polecam bezpłatne rady pani architekt która urzęduje na hali zawsze w sobote a drugi dzień to piatek lub niedziela-bardzo miła pani i udzieliła nam kilku konkretnych uwag dotyczących formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysleliscie juz moze o jakims systemie do zagospodarowania wody z rynien na dzialce? Jakies zbiorniki, studzienki, kratki, rury? Moze ktos robil cos takiego u siebie?

 

Pozdrawiam

Adamski

 

Witam

 

Ja na dniach wkopuje na działce dwa kręgi betonowe (średnica 1,5 m, wys. 0,5m) z otwartym dnem. Przeznaczone będą do odprowadzania deszczówki Nie mam intencji wykorzystywać tej wody do podlewania, nie chce tylko, żeby się rozlewała po działce.

Woda z rynien będzie odprowadzana PCV-kami do studni zrobionej z tych kręgów.

 

Pozdowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

Widzę Agawa że ceny są poprostu straszne, niestabilne, ciekawe co dalej. Przecież ja kupowałam zaledwie 2 tygodnie temu :o

Na szczęście lwią część już mam kupioną, a po zrobieniu stanu surowego poczekam co będzie, może na jesieni ruszę dalej jak już wszystko się jakoś ustabilizuje :-?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloczki zamówilismy w Castoramie

 

Agawa - zrobiłem dokładnie tak samo jak Ty, zamówiłem wszystko w Castoramie ale w Rumi. Transport, zaliczka itd dokładnie tak jak opisujesz.

Mam nadzieję, ze nie okaże się że było tanio bo bloczki będą luzem poobijane i innej klasy (np. 700) :) A tak w ogóle to ciszę że Castorama ma bloczki z Osławy, bo bloczkach z Redy nie słyszałm zbyt pochlebnych opinii.

Pozdrawiam

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agawa - zrobiłem dokładnie tak samo jak Ty, zamówiłem wszystko w Castoramie ale w Rumi. Transport, zaliczka itd dokładnie tak jak opisujesz.

Mam nadzieję, ze nie okaże się że było tanio bo bloczki będą luzem poobijane i innej klasy (np. 700) :) A tak w ogóle to ciszę że Castorama ma bloczki z Osławy, bo bloczkach z Redy nie słyszałm zbyt pochlebnych opinii.

Pozdrawiam

Tomi

 

Ja też mam nadzieję, że nie będą poobijane a i jeszcze ciekawsotka Pan z Castoramy mi powiedział, ze jeżeli się znajdzie cene tanszą BK od ich ceny-oczywiście chodzi o cene oficjalna a nie wytargowana to oni sprzedają po tej cenie co z tego sklepu. Ale powiem Wam, ze cieżko znaleźć cenę wyjściową taką jak u nich ale moze komus sie uda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

AGAWA i TOMI - takze bralem BK z Castoramy. Niewiele bloczkow bylo uszkodzonych. Bloczki uszkodzone jak i palety z nierozpakowanymi bloczkami oraz puste palety Castorama odebrala wlasnym transportem i zwrocila pieniadze. Takie rozwiazanie uzgodnilem przed zakupem. Bloczki nie byly luzem, wszystkie na foliowanych paletach.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 3-mieszczanie!

Polecono mi, żebym napisała tutaj, bo tu się dużo dzieje :) Tak więc jestem i będę Wam teraz zawracać głowę. Widzę, że więszość z was już kopie, muruje, izoluje, tak więc mam nadzieję, że z chęcią wrócicie do etapu wyboru projektu, na którym ja się... zatrzymałam :cry:

Mam działkę na W. Sobieszewskiej, wjazd od południa, drugi rząd od drogi, od północy wydma - tak więc domek będzie stał "za" ogrodem pod wydmą. Wymagany jest projekt tradycyjny.. Siedzę więc nad kilkunastoma projektami.. i już nie mogę. Ciągle cos mi nie pasuje... Byłabym wdzieczna za Wasze opinie co do kilku projektów. Oto mój projekt Nr 1 (prawdopodobny widok http://www.architekton.gda.pl/w2.htm, rzuty http://www.architekton.gda.pl/150.htm). Będę wdzięczna za każde "za" i "przeciw". Jeśli nie na forum to proszę na maila!

Pozdrawiam - Jeziorko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie zaczynam odczuwać bum budowlany jaki się dzieje na Pomorzu. Kilka tygodni temu miałem 10 ekip chętnych do budowy (ale nie miałem jheszcze projektu). Teraz mam projekt, ale po kolei wszystkie ekipy zaczynają mi odmawiać. Może macie jakąś ekipę (z doświadczeniem), która nie jest jeszcze zajęta i nie partaczą roboty :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie zaczynam odczuwać bum budowlany jaki się dzieje na Pomorzu. Kilka tygodni temu miałem 10 ekip chętnych do budowy (ale nie miałem jheszcze projektu). Teraz mam projekt, ale po kolei wszystkie ekipy zaczynają mi odmawiać. Może macie jakąś ekipę (z doświadczeniem), która nie jest jeszcze zajęta i nie partaczą roboty :cry:

 

 

:lol: Mam ten sam problem. I niestety będziemy stawiać własnymi siłami (tzn mąż i tata :wink: ) ew murarza do pomocy weźmiemy.

A jak trochę się poluźni to dopiero wykończeniówka.

 

 

Hej 3-mieszczanie!

Polecono mi, żebym napisała tutaj, bo tu się dużo dzieje Tak więc jestem i będę Wam teraz zawracać głowę.

Witaj i pytaj. Jeszcze nie miałam czasu na obejrzenie projektów, ale na pewno zajrzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowaczka - okna z GFO zamawiam w tym tygodniu już ostatecznie. Trochę się to odwlekło bo ciągle zmienialiśmy wymiary, a to w tą 1 cm a to w drugą.

 

Ciągle mam problem z drzwiami, bo albo cholernie drogie, albo badziewie okropne :-? . A że chcę mieć białe drzwi więc wykonanie ich musi być szczególnie perfekcyjnie zrobione i chyba jak się wkurzę zamówie z PCV (choć niezbyt mi odpowiadają), przynajmniej do okien będą pasować.

 

Gdzie można kupić przyzwoite tanie drzwi zew. do garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...