Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeziorko - przyjrzałam się jeszcze raz Twojemu projektowi i dwie rzeczy mi się rzuciły w oczy: bardzo małe łazienki i kuchnia daleko od salonu (chociaż to akurat kwestia gustu). Ale z drogiej strony konstrukcja jest taka, że można praktycznie dowolnie kształtować wnętrze - i to jest ogromna zaleta :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jeziorko. Zgadzam się z Groszkiem domek ładny i funkcjonalny :)

 

:D Dołaczam się do opinii poprzedniczek :wink: O ile pamiętam też brałam pod uwagę ten domek, dopóki nie dostałam warunków zabudowy na moim terenie :(

Osobiście wybieram kuchnię otwartą połaczoną z salonem i jadalnią dlatego tu trochę układ mi nie pasuje, no i łazienka taka malutka, tylko 3,6 m2 :-?

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - szczególnie miło wszystkich nowych forumowiczów!

Jeziorko - domek ładny , koncepcja osiedla miła, cena będzie umiarkowana ze względu na prostą bryłę, metraż idealny. Jeżeli chodzi o uwagi krytyczne - duży holl ale to rzecz gustu oraz trochę może być problem z ustawieniem kina domowego. Po za tym super.

Mirosław mam około 300 kg prętów zbrojeniowych fi6 po 2zł/kg. :)

 

Gdyby ktoś potrzebował pomocy elektryka lub w sprawie alarmu czy sieci komputerowej to służę.

 

A tak z innej beczki - podobno w sobotę wykupiono cały cukier który był w Makro w Przejazdowie! Chyba zacznę też kupować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dziekuje Wszystkim! I sorki za nieudolne podanie linków (dzieki Groszku za wyprostowanie sprawy) - ćmok ze mnie.

CO do kuchni... no właśnie.. otwarta, zamknieta, czy przez korytarz. Jestem przeciwna kuchni otwartej, u siostry doświadczam poł-otwartej (jest OK, jest kontakt z reszta wylegujących się domownikow, kiedy się pichci), w moich rodzinnym domku kuchnia zawsze byla przez korytarz i to ma tez swoje duze zalety (potajemne pogaduszki przy stole, "saloon" pozostaje "saloonem" a nie miejscem na sniadania, kolacje i okruszki)... tak więc to mnie tak nie boli - myślałam raczej o zamianie miejscami kuchni i gabinetu (bedzie zbyt przegrzany? kuchnia tez nie powinna byc, ale...). Czy pomieszczenie techniczne nie jest za małe? na jakis piec, pralke, itp? Dzieki wielkie i ide dalej myśleć i planować i wybierać... Jak mi znowu coś wpadnie to dam znać :) Jeziorko

ps. tak z ciekawości - ile u Was trwał proces wyboru projektu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. tak z ciekawości - ile u Was trwał proces wyboru projektu? ;)

 

My wybraliśmy w zeszłym roku projekcik nawet gdzies pokazywałam na forum ale im dalej w przygotowania do budowy i załatwianiue formalności tym wiecej watpliwości czy ten protjekt nam pasuje -dobrze że jeszcze go nie kupilismy bo czekamy na wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Ten obecny jest bez piwnicy a ostatnio chodzi nam myśl żeby jednak ta piwnica była więc wybór projektu to ważna sprawa i naprawde warto długo nad tym mysleć żeby tobie i twojej rodzinie wszystko pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko moi drodzy z Trójmiasta:

po 1) podbijam pytanie o stal za ile i gdzie?

po 2) jakie ściany macie lub będziecie mieć z BK dwuwarstwowe czy trzywarstwowe a moze jeszcze co innego?

 

Miesiąc temu sprzedawaliśmy złom po 790,0zł, wczoraj po 600,- a dzisiaj po 500,-zł za tonę. Podobno ceny spadają i to w szybkim tempie.

 

Z informacji, które tam uzyskałam wiem, że ceny spadają i będą spadać, a nie będzie nowych podwyżek na pewno do połowy maja.

Obecnie sprzedawana stal, to wyroby ze starych skupów złomu (i wysokich cen). Teraz trochę żałuję, że kupiłam, ale konieczne to było bo muszę zaczynać zbrojenie, poza tym mam swoje dojście + własna robota to i tak jestem do przodu :wink:

 

Także nie wdawaj się w ten szał na rynku i przekalkuluj jeszcze raz, zanim kupisz.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeziorko - ja wybierłam projekt ponad rok, przejrzałam tysiące projektów i chyba wszystkie biura projektowe, aż w końcu wybrałam swój domek. Jednak jeśli kiedykolwiek zdarzyło by się iż będę jeszcze raz się budować to jest duże prawdopodobieństwo, ze wybiorę projekt indywidualny. :lol:

 

Anekri - masz rację, pośpiech też nic nie daje, bo wszyscy producenci tylko teraz na nas żerują..."a wie pani to taka promocja, a ceny pójdą w górę, a to VAT, a to tamto"..........nie dajmy się zwariować! To my musimy kształtować ceny, a nie oni. Ja już przestałam na to patrzeć, bo potem nie mogę spać :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko- groszek3 spojrzałaś troszkę na mój projekt?? Widzisz jakieś podobieństwa?? Bo ja przeliczyłam i wydaję mi się, że ten wykusz mam o parę centymetrów węższy, ale chyba głębszy bo 1,20m

 

I po tym naszym mierzeniu :wink: zdecydowałam, że jednak wstawię tam stół i będzie jadalnia :D (uffff podjąć decyzję to taki wysiłek :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeziorko:

 

z tymi projektami gotowymi to tak właśnie jest. My wiebieraliśmy ponad dwa lata, oczywiście przeglądneliśmy wszystkie kalalogi, strony internetowe itp, itp. Kiedy jakis juz miał być w pełni zaakceptowany to pojawiało się jakieś "ale" - za duży, za mały, za dużo zmian, za drogi w budowie...

Aż w końcu wybraliśmy i dokonaliśmy w sumie nie wielu zmian.

Z tym że na przykład w niedziele zdecydowliśmy się na przeniesienie drzwi tarasowych z jednej ściany na drugą - a wczoraj (poniedziałek) zaczęli murować. Czyli zmiana w ostatniej chwili - rzutem na taśmę - ale warto było. Długo się nad tym zastanawialiśmy i chodziliśmy koło tego, aż w końcu było więcej + niż - .

 

Ważne żeby wybrac najbardziej optymalny aby nie było zmian w konstrucji.

Projekty indywidualne - to jest to, ale kosztuje. I tez nie ma się gwarancji, że się coś tam nie zmieni - dużo rzeczy wychodzi w czasie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy w kwestii stali nie byłabym taka pewna czy stanieje (to moje zdanie). Ale jedno jest pewne, że cena jest nieustabilizowana. Wczoraj jak dzowniłam była po 2,84 w Metalzbycie....a dziś po 2,95...facet mówił mi, że stal raczej będzie drożeć...do pewnego momentu...i co do obniżek cen byłabym raczej bardziej ostrożna. Zwłaszcza, jeżeli stal ktoś potrzebuje na ten moment.

 

Ja już na szczęscie kupno stali mam za sobą....jak będą spadać ceny to mam do tyłu..ale jak będzie droższa to si ;).Pomyśleć, że miesiąc temu była za 1,70 za kg. :evil:

 

A jutro równam działeczke ;))))))))))))))))))))))

 

Idące w góre ceny materiałów budowalnych...to po większej częsci wina ludzi, którzy przed idącym Vatem szaleją i kupują na zapas...a prawda jest taka, że po czerwcu..będą musieli ceny upuścić, bo wszystko stanie ..a ktoś musi kupować towar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, Wszystkich, Znajomych i Nowopoznanych!

 

Chciałam się pochwalić odebranym dzisiaj pozwoleniem na budowę. :lol: I powiedzieć kilka ciepłych słów o Starostwie w Pruszczu Gd. Bardzo miło i sprawnie poprowadzili naszą sprawę.

 

Mam też namiary godne polecenia. Gdyby ktoś potrzebował projektanta do przyłącza wodnego/wodociągu to polecę bardzo porządnego Pana.

 

Zaczynam budowę dopiero pod koniec maja - czekamy na naszego majstra. Teraz załatwiamy doprowadzenie wody na działkę - rozbudowa wodociągu. No i jutro będziemy mieć drewno na więźbę, z zimowego cięcia.

 

Jakoś tak fajnie jest i wiosna idzie! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...