Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej Eska-j - skowronki mi doniosły, że możesz coś niecoś wiedzieć o fajnym domku na działkę z wjazdem południowym? ;) czy mają one rację? :) Jeśli tak, to please podziel się wiedzą... właśnie uciekam do domu, tak więc może być na maila...

Życzę Wsiem milego popołudnia i długiego wieczorku na Forum!

 

Jeziorko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeziorko

 

Z moich doświadczeń z projektem wynika, że jeżeli masz "typową" działkę i w miarę "typowe" upodobania, to możesz brać "typowy" projekt.

 

Ja szukałam około 10 m-cy. Znalazłam "prawie" pasujący mi projekt. Ale działkę mam nietypową i takie też wyobrażenie domu. Stąd też przeprawa z adaptacją projektu była u mnie prawdziwą drogą przez mękę.

Co prawda projekt jest już prawie idealny, ale kosztowało mnie to sporo nerwów. Najlepszym dla mnie rozwiązaniem byłby projekt indywidualny. Inaczej się wtedy rozmawia z architektem, a koszta właściwie porównywalne.

 

Prawie każda zmiana w gotowym projekcie mści się. Moim zdaniem, projekt jest bardzo misterną układanką. Wyciągasz jeden element i może być po ptakach. My to zauważymy pewnie dopiero jak dom bedzie stał, a architekt choć zobaczy to jeszcze przed zmianą, to z wygodnictwa i checi łatwego zarobku może nie pisnąć ani słowa.

 

Ale decyzja należy do Ciebie :D . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, Wszystkich, Znajomych i Nowopoznanych!

 

Chciałam się pochwalić odebranym dzisiaj pozwoleniem na budowę. :lol: I powiedzieć kilka ciepłych słów o Starostwie w Pruszczu Gd. Bardzo miło i sprawnie poprowadzili naszą sprawę.

 

Mam też namiary godne polecenia. Gdyby ktoś potrzebował projektanta do przyłącza wodnego/wodociągu to polecę bardzo porządnego Pana.

 

 

Hej :D

A możesz napisać gdzie się budujesz?? No i namiary na porządnego Pana też by się przydały :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Anekri, jak Ty sie doszukałaś dwuznaczności w mojej niewinnej wypowiedzi :oops: :D !

Buduję się w Pomlewie, miedzy Kolbudami i Przywidzem. Stąd też moje koszachty :wink: ze starowstwem w Pruszczu.

Pozdrawiam

 

Jeziorko, chyba pisałaśmy nasze posty w tym samym czasie. To Ci dopiero zgranie tematyczne!

 

Aha, buduję WB 3922 Agrobispu, ale dopasowałam go mocno do mojego widzimisie. Niby nie ma zmian konstrukcyjnych, ale...

 

Oto link:

 

http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=269&usid=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

To moj debiut na forum, prosze o wyrozumialosc ;)

 

Chyba podjelismy nasza rodzinka decyzje o zmianie na lokum na wlasne i "wolnostojące".

 

Czy orientujecie sie gdzie sa w okolicach 3city działki do kupienia, ew. w co są uzbrojone, jakie ceny...?

Szukamy działki, ale nie wiemy gdzie?

Wiem ze czasami urzedy gmin/miast cos sprzedaja, wtedy jest w miare atrakcyjnie cenowo.

Moze macie jakies namiary, bede wdzieczny.

Pozdrawiam

e-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa - dzieki za informację! Czy tych drzwi nie trzeba potem malować? :p

 

Ktoś wie gdzie można obejrzeć jakieś drzwi z PCV na żywo? :o

u mnie, ale chyba za daleko o jakieś 600 km :-?

Mam drzwi zrobione z profilu Thermoplast- Royal (takie mam okna),

do tego wstawiony jest panel Adecco z szybkami P4.

Wada tych drzwi to CENA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa - ja kupiłem wczoraj drzwi u Dziadka u przedstawiciela w Gdańsku - cena 2200 zł za model 05 z zamkiem listwowym, z dod zamkiem klasy C dod. wkładką i pokretłem ( gałka od wew.) - machoniowe w kolorze teak lazur. W/g mnie to jedna z tańszych ofert jakie dostałem.

 

Jaki dziadek o co chodzi jestem jakas niewtajemniczona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie chce siać plotek, ale looknijcie na to

 

Ja osobiście, jako że mam budowe właściwie za sobą, to się specjalnie nie emocjonuje tym całym VAT-owskim zamieszaniem (głównie dla własnego zdrowia psychicznego :wink:), ale wszystkim nam życzę obnizonej stawki VAT na materiały budowlane :D.

 

PS. Prima aprilis jest dopiero jutro.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus...zdaje mi się , że widziałm dziś Twoje fundamenty i materiał na działce + taki jakiś dziwny blaszak...to Twoja działka???, masz na Chrobrego ????

 

Na szczęście ten blaszak nie jest mój :wink:

Działkę mam też na Bolesława tylko tylko że Krzywoustego. W sobote mam zamiar poprzenosić stemple od sąsiada do siebie i skręcić blaszaka jak mi dowiozą, bo przedwczoraj zamówiłem.

 

Podaj mi jeszcze raz namiary na swoją działkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

To moj debiut na forum, prosze o wyrozumialosc ;)

 

Chyba podjelismy nasza rodzinka decyzje o zmianie na lokum na wlasne i "wolnostojące".

 

Czy orientujecie sie gdzie sa w okolicach 3city działki do kupienia, ew. w co są uzbrojone, jakie ceny...?

Szukamy działki, ale nie wiemy gdzie?

Wiem ze czasami urzedy gmin/miast cos sprzedaja, wtedy jest w miare atrakcyjnie cenowo.

Moze macie jakies namiary, bede wdzieczny.

Pozdrawiam

e-....

 

W związku ze zwijaniem interesu w Polsce, CADENA sprzedaje za bardzo dobre pieniądze działki w Koleczkowie /mają tego jakieś 290 sztuk/. Działki sa położone moim zdaniem w bardzo fajnym miejscu, nie znam natomiast szczegółów co do uzbrojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - sprawdź tylko czy dali akryl wokół kasetonów. U mnie w starszym modelu nie było a u rodziców już jest.

Też mam mahoń i uważam że są piękne :)

Groszek - to zależy jakie "potem" masz na myśli :)

Drzwi sa wykonane dobrze więc mam nadzieję, że co najmniej kilka lat bez malowania wytrzymają.

Pojawiły się też drzwi Dziadka w Castoramie - nie patrzcie na nie! To jakaś koszmarna masówka.

Co do gościa z Gdańska to Kodi go nie polecał. My kupowaliśmy w Gdyni ale tego sklepu już nie ma. Wiem, że mają też sklep gdzieś w Rumi/Redzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja urodziny - pojutrze - 30.

 

ale uwaga, uwaga.

właśnie przeczytałem na WP, że dziś ma wpłynąć do sejmu projekt noweli do niepodpisanej jeszcze przez naszego "króla" ustawy o VAT. Projekt ten zakłada, że całe budownictwo mieszkaniowe będzie traktowane jako społeczne i w związku z tym na materiały ma być 7%, do czasu, aż nasze kochane władze zdecyduja się podnieść ten podatek.

co istotne - posłowie, którzy składają projekt chcą, żeby to obowiązywało już od 1 maja - więc znowu jest nadzieja...

 

mam tylko nadzieje, że nie jest to przedwczesny żart prima aprilisowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...