Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ostro, jak ostro.

To majster ma swietnych ludzi. Ja im tylko przygotowuje zaplecze i sprawdzam co i jak...

Ogolnie firma z Zukowa nazywa sie Ajlant i warto z gosciem pogadac (pan Tomek). Uczciwy i zetelny. Jak na razie polecam. Tel. 6818481 wew. 46.

Dzis zobacze jak wyglada budowa - nie wiem czy mi nie wymurowali juz tych bloczkow.

A na deszczu to chyba wlasnie Kodiemu zalezalo - nalezy sie kocowa!!! :wink: Oczywiscie zartuje. Nigdy deszcz ma budowie, a juz na pewno nie ulewa, nie jest mile widziany. Ale co by to bylo jakby dalo sie sterowac i pogoda? Kila... wiec cieszmy sie tym co mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kodi_gdynia dzięki za namiar na tartak nawet przed chwilą dzwoniłem ale widocznie już skonczyli na dziś.

ewa dzięki zamiłe przywitanie choć znalazłem wnim nutę złościwości < w końcu > . Ale wydaje mi się że lepiej pózno niż wcale ,co do mojego miejsca to jest to bezpośrednie okolica jeziorka przez zagon ziemniaków widzę nawet jego taflę

Czy ktoś mógłby mnie troszkę oświecić wgesti kominowey t.z. cegła czy pustak kominowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie złośliwości tylko tam nie było co odpisywać. A na grupie im więcej ludzi tym weselej :smile:

A dzisiaj mój luby przyjeżdża do miasta :smile: Jejciu jak to śmiesznie brzmi. Dobrze, że mamy poddasze bo inaczej by go pewnie wymyło po tej ulewie w nocy.

Ale podobno od piątku ma być lepiej - chyba, że Kodi znowu będzie lał beton :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szekle - Tartak w Tuchomku jest czynny oficjalnie od 8.00 do 16.00, ale kolesie często są do 17.00.

 

Ewa - niby ma być ładnie, ale nie do końca /pogoda na onecie i zdjęciach satelitarnych/, więc nie szalej z opalaniem. Betonu na razie nie leję, ale przyjdzie ten moment.

 

Gabi - zapomnaiłem Ci powiedzieć, ale jadąc w niedzielę o 8.00 rano do siebie zajechałem do Was. Chyba trafiłe. Jadąc drogą praktycznie pierwszy dom ok. 30m od drogi. Działka wąskami długa, zielone ogrodzenie z siatki, Zrobione stropy i część ścianek kolankowych. Chyba to?

 

Jaca_V40 - skąd brałeś te bloczki - ponawiam pytanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :smile:

Trochę urosło korespondencji a ja ciągle w terenie i czasu mało ...

U mnie szczęśliwie kończą parter -ekipa jak na razie godna polecenia. Mam już strop i zaczynam szukać betonu. Mam nadzieję, że znajdę zanim ułożą i zazbroją :wink: . Po za tym robią schody wejściowe (nie myślałem że tyle z tym roboty) oraz kominy -Leier. Za 3 ciągi dymowe + dwa ciągi wentylacyjne zapłaciłem 4.7k (od parteru do końca około 8m). Ale oszczędziłem na robociźnie.

Jedyne utrapienie to deszcz, gdyby nie to że co chwila pada już by mi układali strop!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzykowice-już zostałem upomniany i pouczony jeszcze raz biję się wpiersi bum bum , ale wiesz jak to było z chłopem , biurem i atramentem .A z tamtego szczerze mówiąc nie wiem jak się wycofać. A do twojej rady to chyba masz rację zamknąć oczy i skoczyć a potem jedynie można sprawdzić w co się wpadło :p .

 

Właśnie dzisiaj staneła na mojej dziłce pierwsza trwała konstrukcja nie nie nie jest to kibelek tylko t.z.pomiar czyli skrzynka pomiarowa. I według nowych cen kwh kosztuje 0,3654 PLN natomias t za moc +licznik trzba zapłacić 48,16 PLN co miesiąc nawet jeżeli się nie zużyje ani jednej kwh. Tak że rada dla tych co planują rozłożyć budowe na dłuższy okres , że można to odłożyć az początku dogadać się z sąsiadami, bo to jednak prawie 600 PLN rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szekle taka mała uwaga, za którą jestem wdzięczny kolesiowi z energetyki z Kartuz.

Zapłaciłem za przyłącze 7kW 650zł. Kiedy zakładali mi licznik - koleś mówi - po co panu 7kW, na betoniarkę, piłę itp. starczy 2kW. Tak więc na czas budowy zmniejszyli mi zabezpieczenia i miesięcznie płacę 8zł a nie 25.

Pomyśl o tym. Warto obniżyć - potem zawsze możesz wrócić do stanu pierwotnego - to nic nie kosztuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi jak nic trafiłeś dobrze, drugiej takiej nie ma w okolicy a przy okazji mam prośbę o nie zapychanie mi priva netowymi śmieciami, bo nawet nie mam czasu otwierać.

 

Ewa coś nie doszło sprawdź mój adres i napisz bezpośrednio

z góry dziękuję i pozdrawiam

 

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Gabi dnia 2002-07-05 08:50 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - pisalem chyba, ale nie jestem pewien, bloczki od gosica (Ajlant) z Zukowa. Nie sa super rowne, ale sa ok.

Szekle - robi sie tak, ze zamawiasz nie tyle co do domku tylko np. 2kW. To i tak wystarczy a oplaty malutkie. Energa robi to bez problmu - ja tydzien po instalacji licznika zmienilem i mi przepisali umowe. Zaplacilem za instalacje 15kW a mam 2, Jak kiedys bede mial 15 to nic nie bede placil, a teraz abonament maly.

Mam juz prawie sciany fundamentowe. W przyszlym tygodniu zasypanie pospolka i budowanie scian. Niech tylko nie pada, please....

 

Pozdrawiam wszystkich

Jaca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca_ V40 i Kodi_gdynia jeszcze raz wychodzi na to że Polak potrafi , rzeczywiście prosty sposób na zaoszczędzenie wydatków. A tak w ogóle wszyscy jesteście bardzo mili dajecie mi masę dobrych rad a ja na razie mogę dac tylko jedną -jak tanim kosztem wybudować basen pływacki , a wiec bierzemy dziłkę budowlaną najlepiej na podłożu gliniastym i robimy wykop a następnie czekamy na oberwanie chmur takie jak byłodzisiaj w Gdyni. I tylko uwaga przed wejściem na działkę włażyć czepek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem z Gdańska.

Zaglądam na forum już dłuższy czas ale nie rejestrowałem się, bo nie buduję - jeszcze - domku i nie wiem czy będę.

Może Wy mi pomożecie w podjęciu decyzji.

Zaglądam do forumowiczów wirtualnie - na forum - i realnie na budowy. Kodi - niezły płot a w Dobrzewinie niezły dom.

Narazie zazdroszczę.

Pozdrowienia

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my się nie martwimy bo nam już nie napada :smile:

Wylewki skończone i Sebastian bierze się za instalacje w gabinecie bo chce go szybko zatynkować i się przenieść na dół.

A jak na razie wydzwania do mnie wieczorami opowiadając jak to siedzi sobie w wykuszu i popijając piwko podziwia zachód słońca :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za ruchy na forum.

Jutro jadę do siebie skonczyć bramę /założyć zamki/ i wymyśliłem, że lekko podkuję ławę w miejscach najbardziej odstających od normy.

Od 15 murujemy ścianki fundamentowe i mam nadzieję, że pogoda będzie znośna.

 

Jaca_V40 - a nie chciałeś bloczków z Pępowa. Rozważałeś może kupno z tego miejsca, a moze porównywałeś je.

 

W. kim jesteś? - nieznajomy.

 

KIEDY ROBIMY TRZECIE SPOTKANIE FORUMOWICZÓW. PRZYBYŁO TROCHĘ NOWYCH TWARZY WIĘC WARTO BY BYŁO SPOTKAĆ SIĘ I POGADAĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...