Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Agawa - Ja przeszedłem ze ścian 2-warstwowych na 3-warstwowe. Przekonały mnie dwie rzeczy: 1) Moim zdaniem ściany sa solidniejsze mniej podatne na czynniki zewnętrzne typu kwaśmy deszcz czy kamień huligana, 2) znalazłem informację, że sumaryczny koszt ścniany 3-trójwarstwowej jest mniejszy od dwówarstwowej (przynajmniej dla silikatów)- jest o tym mowa chyba w nr 1/2004 Muratora.

 

e-Radek - oczywiście jak każdy przerabaiłem temat wyboru działki. Najlepszą metodą są: ogłoszenia, np w Anonsach (tak znalazłem swoją działkę) oraz wizja lokalna. Zanim zaczniesz szukać, musisz sobie znaleźć miejsce, gdzie będziesz ją chciał mieć. polecam CI wypady na Kaszuby. Ja tak znalazłem kilka miejsc i w tamtych okolicach szukałem ziałek. Przy okazji zrobicie sobie piękną wycieczkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - Mam nadzieje, ze z tym Vatem pójdzi w dobrą stronę.

 

ALL - Jak wykonywaliście kosztorys na usługi i materiały. Zlwcaliście komuś czy robiliście to samemu. Generalnie potrzebuje szczegółowego zestawienia materiałów, abym wiedział, czego szukać i w jakich ilościach a nie jestem pewien, czy sam potrafiłbym takie zestawienie zrobić. Macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - Mam nadzieje, ze z tym Vatem pójdzi w dobrą stronę.

 

ALL - Jak wykonywaliście kosztorys na usługi i materiały. Zlwcaliście komuś czy robiliście to samemu. Generalnie potrzebuje szczegółowego zestawienia materiałów, abym wiedział, czego szukać i w jakich ilościach a nie jestem pewien, czy sam potrafiłbym takie zestawienie zrobić. Macie jakieś sugestie?

 

Czego szukać to masz napisane w projekcie w jakiej technologi budujesz (ew do wyboru i wtedy w grę wchodzi cena i jakość). A ilość to nawet jak pojedziesz do hurtowni albo przefaksujesz im projekt -to na podstawie metrażu wyliczą ci zapotrzebowanie na dany materiał. A potem to już kwestia znalezienia najtańszej i najdogodniejszej oferty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-Radek - ja moja działkę kupiłam właśnie od Miasta, w drodze przetargu -niestety jest ich już coraz mniej (tzn działek budowlanych). Polecam jednak wizyty na www Urzędów Miejskich lub lekturę gablotek z ogłoszeniami Urzędów. W taki sposób znalazłam moją (choć nie przypadkowo - już z góry wiedziałam, że chcę na Wyspie). Cała procedura trwała ok 5 miesięcy, bo miasto chciało za wszelką cenę podbić cenę ;) ale w końcu udało się i to bardzo atrakcyjnie.

Sprawdz też http://www.wyspa.pl/dzialki/index.html może jeszcze coś mają. Hossa też sprzedaje działki na Wyspie...

Powodzenia! :)

Jeziorko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - Mam nadzieje, ze z tym Vatem pójdzi w dobrą stronę.

 

ALL - Jak wykonywaliście kosztorys na usługi i materiały. Zlwcaliście komuś czy robiliście to samemu. Generalnie potrzebuje szczegółowego zestawienia materiałów, abym wiedział, czego szukać i w jakich ilościach a nie jestem pewien, czy sam potrafiłbym takie zestawienie zrobić. Macie jakieś sugestie?

 

Kosztorys na YTONG-a i dachówkę zrobili mi w hurtowniach. Po osobistym przeliczeniu okazało się, że przy YTONGU nie ustrzegli się błędów i właśnie wczoraj domówiłem trochę materiału.

 

Kosztorys na cały dom zajął mi wiele nocy, ale go w końcu spiąłem. Z dotychczasowego doświadczenia wynika, że moja metoda przyjmowania maksymalnych stawek sprawdza się i nawet w przypadku drożejącej stali nie przekroczyłem kosztów. Wychodzi na to, że ze swojego kosztorysu powinienem schodzić tylko w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anekri - Nie jestem przekonany, że na podstawie samego projektu pracownik czy właściciel hurtowni będzie w stanie wyspecyfikowac dokłądnie zakres i ilośc materiałów, np z błędem do 10 kotw. Biorąc pod uwage jego biznes mam obawy czy takie wyliczenia będa rzetelne.

 

:lol: Co to znaczy wyspecyfikować zakres materiałów???? :o

Część hurtowni umawia się, że odbierze niewykorzystany i nieuszkodzony materiał, jeżeli martwi cię ewentualna nieuczciwość, popytaj o taką możliwość.

Właśnie po to, żebyś wiedział ile czego masz projekt, a poza tym zawsze +- 5% (jak czegoś ci zabraknie to zazwyczaj w małych ilościach dokupisz, a jak zostanie to sprzedaż) Wiadomo jakie są wymiary konkretnych materiałów i ile wchodzi ich na metr. Metry wyliczasz z wielkości domu minus wszelkie otwory (okna, drzwi). A zestawienie stali zbrojeniowej, drewna na więźbę i stolarki masz w projekcie.

 

Oj facet zawracasz sobie głowę takimi drobiazgami, to co dopiero później będzie. 8)

No chyba, że jesteś kiepski w rachunkach i masz kasę żeby sobie kogoś do obliczeń specjanie zatrudniać.

OOO możesz zawsze zlecić to kierownikowi budowy. :wink:

 

Pozdrawiam :wink: I trochę wiary we własne możliwości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że liczyliśmy tak jak opisała to Anekri i wszystko wyszło OK. Generalnie liczyliśmy sami, bo np.: na dachówkach (tych samych) hurtownie różnie wyliczały ilości, i różnice wychodziły nawet o 700 szt.

 

U mnie w domku liczydłem jest mój mąż, dobrze sobie z tym radzi i po co komuś płacić. Wierzymy we własne wyliczenia, a jak coś zawsze lepiej kupić mniej niż za dużo. :lol: Czasy komuny się skończyły i teraz rzadko się zdarza by czegoś nie było na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spojrzałam i na ceny........kosmiczne, ale ciebie było na nie chyba stać? :wink:

Tańszych nie znasz? :lol:

sory, ale żonie się podobały i nie miałem wyboru, ale dzięki mojemu

oporowi gościu, który nam je robił zszedł z ceną z 11tys. na 7tys. z montażem, a drzwi są 235x150, widziałem drzwi za12,5 tys. z innym

wypełnieniem, te żonie się bardziej podobały, ale ja byłem gotów zamurować otwór drzwiowy, żeby było taniej.

Mój opór naprawił kalkulator wykonawcy, ale to facet, którego można

lubić i polecać. Oby wszyscy byli tak rzetelni i giętcy w kalkulatorze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eska-j witaj sąsiadko.Czy w tym roku będziesz kontynuować budowę w lecie?My chcemy trochę pomieszkać na budowie w lipcu to może spacerkiem zobaczyłabym Twoje budowanie :roll: ?

 

Zapraszam serdecznie. :D .

Latem na budowie będzie akurat przerwa (w czerwcu fundamenty, a murowanie od początku września), ale to nie powód, żeby się nie spotkać. Oprowadzę Cię po działce :wink:, ugoszczę na włościach, jak również chętnie przespaceruję się pooglądać Twoją posiadłość.

 

Fakt, faktem - mamy gdzie spacerować!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...