Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Docent, nie wiem jak u Ciebie ale moje i rodziców drzwi składają się z "okienek" (kasetonów). Teraz standardowo (chyba) oklejają te kasetony akrylem. U mnie tego nie ma i po upalnym lecie (drzwi od południa) zrobiła się szczelinka. Zgłosiłam gdzie trzeba, jestem po wizycie serwisanta i czekam na odpowiedź kiedy zrobią. Nawet bym tego nie zauważyła gdybym nie myła drzwi :) Poza tym po 2 latach żadnych usterek.

Do drzwi wewnętrznych drewnianych mogę polecić stolarza z Bojana. Drzwi pełne, z uszczelką, na wymiar, wstawienie i obróbki to trochę ponad 500. A zrobione bardzo dobrze. Teraz czekam na schody :)

Poza tym robi też meble - ale tego tematu jeszcze nie przerabiałam (a już bym chciała). Pogoda ładna więc trzeba się zabrać za ogród 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga - u mnie jest 2 razy na zakład papa wierzchniego krycia przesmarowana lepikiem na zimno - robiłem sam zresztą tak u mnie przewidywał projekt.

 

Ewa- myślę, że będę zadowolony z wyboru drzwi - zreszta jakby co to zwale na żoneczkę bo specjalnie czekałem z zakupem mim obejrzy towar. Też mam kasetony, ale sprzedawca zapewniał, że sa one z drewna.

Namiar na stolarza też zapewne by mi sie przydał - bo jak widac cena jest zachęcająca - tylko pytanie co w nia wchodzi - czy także ościeżnica oraz wstawienie z opaskami na gotowo?

 

Agawa - w związku z tym mam propozycję - pozostało u mnie na budowie ok. 50 szt. pustaków gazobetonowych - oddam je za rozsądna cenę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent, nie wiem jak u Ciebie ale moje i rodziców drzwi składają się z "okienek" (kasetonów). Teraz standardowo (chyba) oklejają te kasetony akrylem. U mnie tego nie ma i po upalnym lecie (drzwi od południa) zrobiła się szczelinka. Zgłosiłam gdzie trzeba, jestem po wizycie serwisanta i czekam na odpowiedź kiedy zrobią. Nawet bym tego nie zauważyła gdybym nie myła drzwi :) Poza tym po 2 latach żadnych usterek.

Do drzwi wewnętrznych drewnianych mogę polecić stolarza z Bojana. Drzwi pełne, z uszczelką, na wymiar, wstawienie i obróbki to trochę ponad 500. A zrobione bardzo dobrze. Teraz czekam na schody :)

Poza tym robi też meble - ale tego tematu jeszcze nie przerabiałam (a już bym chciała). Pogoda ładna więc trzeba się zabrać za ogród 8)

 

 

Ja też poproszę namiary na stolarza, tym bardziej z Bojana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pagin, Docent - nie bądźcie tacy... miałam nadzieję, że wszyscy będą zgodni :wink: a teraz nadal nie wiem... majster upiera się, żeby na zimno, a wcześniej słyszałam, że lepiej termozgrzewalną, bo dużo trwalsza...

 

Benicio, mam nadzieję, że będzie w końcu z górki - bo na razie jakieś fatum nan naszą budową wisi: przy tyczeniu okazało się, że rzędne terenu są 50cm większe niż na mapie w projekcie :o musielibyśmy sobie ziemiankę wykopać, żeby zachować takie rzędne budynku jak w projekcie :wink: Wczoraj przy kopaniu okazało się, że przez garaż przebiego skosem jakaś rura, której nie ma na mapie i nie wiadomo co to jest :-? potem zepsuła się koparka, dzisiaj był wynajęty samochód z hdsem do transportu szalunków, ale się zepsuł :evil: Michał właśnie z gościem ładuje szalunki... Plus jeszcze parę "drobiazgów" urzędowych :evil: o których mi się nie chce pisać. Nie wiem, może to normalka, ale jak tak dalej pójdzie, to pod koniec budowy będziecie mnie odwiedzać w wariatkowie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingaa - głowa do góry, to dopiero początek. Ty chcesz wylądować w wariatkowie :wink: ja chciałam zabić majstra :evil: , ale pociesze cię że wszystko mija. Ja już sporo się wuluzowałam, chociaż jak słucham tych wszystkich sprzedawców, fachowców jaką ciemnotę chcą nam wbić do głowy to dalej nóż w kieszeni mi się otwiera :x . Usmiechnij się :lol:

 

Buduje może u ciebie pan co budował u Koresa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio, mam nadzieję, że będzie w końcu z górki - bo na razie jakieś fatum nan naszą budową wisi [...] Nie wiem, może to normalka, ale jak tak dalej pójdzie, to pod koniec budowy będziecie mnie odwiedzać w wariatkowie :wink:

 

He he, uśmiałem się setnie (wybacz prosze) :D .

Głowa do góry, będzie coraz fajniej. :wink:

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek - to miło, że Ci ładnie zrobił. U Koresa też robił ładnie, więc się zdecydowaliśmy, ale już widzę, że współpraca nie będzie łatwa - strasznie ciężko się z nim dogadać - np. wczorać przez pół godziny usiłowałam z niego wydusić na kiedy mam zamówić beton! I ciągle krytykuje konstruktorkę... Ale jak będzie robić porządnie, to niech sobie marudzi - w końcu ideałów nie ma.

 

Benicio - tak, tak, pocieszaj mnie dalej :( Mi bardzo dały w kość sprawy papierkowe, poza tym mam kupę roboty w pracy i siedzę wieczorami i w weekendy, więc pewnie dlatego jestem ogólnie rozżalona... Ale z drugiej strony, jak siedzieliśmy z geodetami na działce, zrobił się prawie wieczór, taka cisza, spokój, zapach lasu i morza... i jak sobie pomyślałam, że niedługo to będę miała na codzień :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - tak, tak, pocieszaj mnie dalej :( Mi bardzo dały w kość sprawy papierkowe, poza tym mam kupę roboty w pracy i siedzę wieczorami i w weekendy, więc pewnie dlatego jestem ogólnie rozżalona... Ale z drugiej strony, jak siedzieliśmy z geodetami na działce, zrobił się prawie wieczór, taka cisza, spokój, zapach lasu i morza... i jak sobie pomyślałam, że niedługo to będę miała na codzień :p

 

Ej, ej.

Będzie dobrze http://www.gadu-gadu.pl/img/emots/2/przytul.gif http://www.gadu-gadu.pl/img/emots/2/glaszcze.gif

 

Mam tu jeszcze pod ręką obrazki z całusami (też na pocieszenie), ale nie chce wprowadzać zbyt intymnej atmosfery. 8)

 

Też ostatnio miałem fatalny okres (problemy niebudowlane), ale jakoś się wszystko prostuje. Głowa do góry.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek - to miło, że Ci ładnie zrobił. U Koresa też robił ładnie, więc się zdecydowaliśmy, ale już widzę, że współpraca nie będzie łatwa - strasznie ciężko się z nim dogadać - np. wczorać przez pół godziny usiłowałam z niego wydusić na kiedy mam zamówić beton! I ciągle krytykuje konstruktorkę... Ale jak będzie robić porządnie, to niech sobie marudzi - w końcu ideałów nie ma.

 

Kingaa - potwierdzam to straszny gaduła, u nas też krytykował poprzednich budowniczych, ale niestety po części miał rację. Najlepiej mało z nim gadać..... tj. wchodzić w dyskusje, ale robi dobrze więc .

 

Fanaberie budowlańców, a'propo projektu, poprzednich wykonawców i generalnie wszystkiego co ICH NIE DOTYCZY są znane. Najlepiej ucinać je w zarodku, się nie friendować i być SZEFEM z krwi i kości na własnej budowie (a wiadomo jacy są czasem szefowie ... :wink: ).

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingaa - ja też rozmawialem z Twoim fachowcem (w styczniu). Trochę wlaśnie zniechęcił mnie tym, że strasznie skrytykował zarówno mój projekt jak i budowanie ściany 3 warstwowej. Ale wyglądał na bardzo solidnego wykonawcę.

Poza tym na pocieszenie na mojej budowie też większość spraw idzie pod górkę. Na początku sąsiad odmówił udostępnienia prądu (mimo, że przez cały poprzedni rok zarzekał się, że nie bedzie z tym problemu) i musiałem szybko organizować prowizorke budowlaną . Potem musiałem dom przesuwać o metr (ledwo się zmieścił w wykopie bo koparka zdjęła za mało humusu Nastepnie samochód z bloczkami betonowymi utknął na mojej gliniastej drodze i dostawca odmówił dalszych dostaw. Potem utknęła pompa do betonu i musiałem na tydzień wstrzymac budowę aby utwardzić droge bo betoniarnia odmówila przysłania gruszek z betonem. W międzyczasie wykopy mi zalało i zamuliło. Szcześliwie drogę już utwardziłem (koszt okolo 900 zł) i w poniedziałek po wyczyszczeniu zbrojenia i wykopu (miałem już chudy beton) zalałem ławy. Teraz widzę, ze na budowie to chyba normalne, że zawsze coś się zdarzy nieoczekiwanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...