Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No i stało się - zmieniamy wykonawcę :evil:

Grrrrr... Pan Malinowski chciał nam posadowić ławy na gruncie organicznym :o

 

Współczuję i gratuluję szybkiej reakcji.

Ja mam ten sam problem i to z nawiązką bo muszę wymieniać cały grunt pod dom. Wszystko na głębokości do 2 m -okazało się po zdjęciu humusu- że jest metr torfu. I teraz wykopliśmy torf, kupiliśmy 10 wywrotek piasku do wymiany, musimy wylać chudy beton i robić mocniejsze zbrojenie.

A z wydatku 500,0 zł na koparkę zrobiło się kilka tysięcy :cry:

A pośredniczka nieruchomości :evil: mapkę nam dała z robionymi sondami, że w tym miejscu nie ma torfu :x . Trzeba uważać na każdym kroku, bo inwestor narażony jest na ciągłe oszustwa !!

 

Pozdrawiam

 

No to szczere wyrazy współczucia. Niestety budowa potrafi zaskoczyc, szczególnie finansowo. Ja na moje szczęście badania gruntu zrobiłem w ubiegłym roku i po wykopaniu dane potwierdziły się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jak mi gul przestanie skakac to opowiem wam o naszym wykonawcy oczyszczalni która miała być od pazdziernika zeszłego roku :evil:

 

GABI to może powiesz kto on jest. Sam mam w planie oczyszczalnię i mam nadzieję że nie jest to mój planowany wykonawca, czyli EKOFIL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc all

Cos sie sypnelo w bazie Forum i wycielo mojego maila.

 

Wczoraj skonczylismy walczyc z plotem, wyglada niezle, ale pracy i kasy poszlo sporo.

Co do awantur z wykonawcami to mialem ostatnio "male" spiecie ze swoim bylym murarzem. Facet zaczal straszyc mojego tescia ze jak sie nie rozlicze za reszte pracy to bede mial problemy na budowie, bo zawsze sie moze cos stac... Poniewaz osobiscie go wyrzucilem za pijanstwo, obijanie sie, niedotrzymanie terminow i fuszerke nie uwazam za wskazane placenie mu za cokolwiek. Moge tylko dodac ze zaplacilem za zrobienie calego parteru lacznie ze sciankami dzialowymi ktorych nie wykonal, scianki dzialowe na pietrze nie zrobione, strop skopany, komina nie skonczyl. Dekarze weszli na budowe 2 tygodnie pozniej niz planowalismy. I teraz te grozby :evil: Facet ma zapowiedziane ze jak spadnie jedna dachowka z dachu to moze grabarza szukac.

Tak wiec jak widzicie nie wolno wchodzic w zbytnia poufalosc z majstrami bo nie konczy sie to dobrze. Po zalaniu stropu nad parterem pozwolilem im na dorobienie sobie na sasiedniej budowie i tam zaczely sie "imieniny", jednego dnia bylo Antoniego, nastepnego ...

Jak strop wysechl to do mnie wrocila juz inna ekipa :evil:

 

Rafalg: daj sobie spokoj z kosztorysem. W kazdej lepszej hurtowni wylicza Ci przyblizone ilosci materialow i zgodza sie na pozniejszy zwrot nieuszkodzonego materialu. Co do dachowki to najlepiej wyliczy ja dekarz.

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt :o Coś walnęło na forum bo mojego posta też wywaliło.

A napisałam, że doskonale cię rozumiem i też bym gada wywaliła na zbity pysk. Ty płacisz Ty wymagasz. W d.. im się poprzewracało jak sezon budowlany przyszedł i mogą teraz w ofertach przebierać :evil:

 

... ale nadal szukam murarza :oops: (sami będziemy robić ale fachman na czele brygady przydałby się :wink: )\

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eskaj-dzięki za namiary. przylącze wodociągowe zrobiłem już w zeszlym roku i teraz muszę jakoś zalegalizować tę samowolę (nie zgłaszałem budowy przylącza) Musze więc zrobić projekt i zgłosić.

kingaa - wspólczuję problemów. swoją drogą to ciekawe, dlaczego ten murarz tak zmienil zdanie - jak z nim kiedyś rozmawiałem to od razu twierdzil,że koszt budowy fundamentów będzie duży bo prawdopodobnie trzeba będzie wymieniać grunt (mam glinę). Jak chcesz to mogę Ci podać namiary na ekipe budujacą domy z Pręgowa, niestety nie znam nikogo, komu by budowali - namiar mam od teścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu....same problemy.

 

Kingaa - bardzo mi przykro....u mnie on stawiał tylko 4 ścianki działowe i było dobrze.....dobrze że całego domu mi nie stawiał. Moja poprzednia brygada, troszkę rzeczy zrobiła nam nie tak, ale jedno co dobre to się majster w ogóle nie odzywał chyba że o coś ważnego się pytał....hmmm...współczuję Ci..... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anekri: przez ostatnie 2 tygodnie dowodzil nami wujek zony - murarz z zawodu. Niestety musial wracac do domu, a ze mieszka za Bydgoszcza wiec niestety nie bedzie nogl Ci pomoc.

 

Pozdawiam

Adamski

 

Dzięki za zainteresowanie :) No moim kierownikiem budowy jest też wujek (inspektor budowlany i od pieluszki budowlaniec) No ale mieszka w Poznaniu i najczęściej może przyjechać tylko w weekendy. A jak będziemy tylko w weekendy budować -to może za 3 lata zrobimy stan otwarty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I juz wiem zeby nie kupowac w koleczkowie ;-(((

 

Teraz to muszę zaprotestować.

Nie należy kupować w CADENIE ale Koleczkowo, a tym bardziej Bojano to sympatyczne okolice.

 

 

Wiem, zartowalem ;-) wiem co to Cadena i dlaczego NIE ;-(

 

Swoja droga.. wlasciciel Cadeny jest/byl zalozycielem BEST.. agencji ratalnej i sklepow RTV - zwinal sie z bestu bezposrednio przed tym jak zaczeli miec problemy

A cadena... podobno budowe swoich inwestycji zleca jakiejs firmie, ta wynajmuje wykonawcow.. a potem nie placi, ani za materialy, ani za robocizne.. ale Cadena jest czysta.. w koncu to nie z nia byly podpisywane umowy ..

 

Jednym slowem..lepiej z daleka od P. Krainskiego

 

pozdr

e...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa, go to the budowa.

ale będąc w pracy udało mi się załatwić stemple (miałem nawet dwa miejsca do wyboru) i deski szalunkowe (prawie). wieczorem będę uzgadniał szczegóły transportu.

tak w ogóle to mam kaca po wczorajszym zakupie stali - 1,5 tony za 4,5 tys. fi 12. :evil: :cry: :evil:

pluje sobie w brodę, że nie kupiłem jak zaczynałem miesiąc temu budowę - była po 1,7 tys. - wydawało się że drogo i myślałem, że to chwilowy wzrost. na pocieszenie zadzwoniłem jeszcze dziś rano do innej hurtowni i było to samo, a nawet więcej bo nie byli pewni ile za transport - a tu mam transport w cenie.

 

robię strop lany ale wczoraj z majsterm rozważaliśmy, czy jednak teraz strop gęstożebrowy nie wychodzi taniej. wyszło, że koszty są w obecnej sytuacji mniej więcej takie same - a jednak do lanego jestm bardziej przekonany, choć więcej roboty.

 

miłego weekendu budowlanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyciu - a kiedy będziesz zdejmował stęple? Jak za jakieś 2 tygodnie to może je odkupię.

Z tą stalą to mnie załamałeś. Gdzieś słyszałem, że ceny powinny już spadać a tu już ponad 3kzł za tonę. Gdzie kupowałeś tą stal? Na ul. Hutniczej widziałem kilka składów z wyrobami hutniczymi, nie byłem tam, ale pewnie też mają w podobnej cenie.

Może też będę musiał rozważyć strop gestożebrowy.

Pozdrawiam

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pracy dobiega końca.

Kto żyw na budowę 8) .

 

Hi hi, ja właśnie wróciłam z budowy do pracy...

 

Dzięki za miłe słowa :)

Dzisiaj pan M. trochę się uspokoił i spokorniał. Zresztą okazało się, że tego organicznego czegoś było malutko: w dwóch miejscach na głębokość kilkunastu cm, na długosci koło 2m, więc spokojnie można było wypełnić chudziakiem, więc niepotrzebnie się awanturował - trzeba było od razu wybrać jak kierownik kazał... I teraz nie wiem co dalej: zostawić go czy szukać innej ekipy? Z jednej strony boję się, że będą dalsze awantury i będzie się mądrzył twierdząc, że kierownik i konstruktor są głupi i się nie znają, ale z drugiej strony szukać teraz ekipy :-? W pełni sezonu - to chyba znajdę tylko gorszych... No nic, zobaczymy w poniedziałek po zalaniu ław. Tak sobie myślimy, że on się przestraszył, że wymiana gruntu zajmie za dużo czasu i wszystko się przedłuży - czyli później dostanie kasę za ławy - więc wolał nie ryzykować sprawdzania ile tego organicznego jest...

 

Anekri - szczerze współczuję, to co u mnie to drobiazg... trzymaj się mocno!

 

Adamski - jeju, to ja już wolę tego mojego, przynajmniej nie pije i się nie obija (na razie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku ze zwijaniem interesu w Polsce, CADENA sprzedaje ...

 

Cwaniaki. Zgodę na zwolnienie działki z zajęcia banku powinni przestawić przed podpisaniem aktu notarialnego a nie po nim. :x

 

Ja też kupowałem działkę z wpisem do hipoteki kredytu 15000 zł

i poprostu w obecności właściciela działki zapłaciłem jego dług z odsetkami w tym banku na poczet należności za działkę tak samo jak zus i dopiero po tym i po akcie notarialnym (zapłaciłem też jego zaległości w zusie) bank po tygodniu napisał mi zgodę na wykreślenie z hipoteki trochę się bałem ale już wszystko ok hipoteka jest czysta

Cadena nie ma tu nic do gadania to trzeba rozmawiać z bankiem który jest w hipotece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...