Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hmmm............wiesz tak zastanawiam się jak Kores się z nim dogadywał i czy też tak wojowali? :roll:

U mnie on był tylko 4 dni........i tylko raz go widziałam....ciekawe... :o - to masz Kingaa mały problem. Życzę szybkiego znalezienia nowej ekipy! :lol:

Dobrze że to ja ci go nie polecałam :-?

 

Wiesz, Groszku, ja wcale nie mam do Koresa żalu, że mi go polecił, w końcu sama też widziałam jego domek. Zresztą może i on jest dobrym wykonawcą, ale ja na mojej budowie takich fochów nie będę tolerować, a już na pewno wykonawca nie będzie mi stawiał warunków, ani kwestionował umiejętności kierownika i projektanta :evil: U Koresa kierownik ponoć go chwalił, może ten pan po prostu nie jest w stanie znieść krytyki :-?

 

Benicio - dzięki, trzymam się i jestem coraz twardsza, tylko cholera mnie bierze, bo właśnie podpisaliśmy umowę kredytową i od razu trzeba będzie zmieniać harmonogram, poza tym mamy na lipiec umówionego dekarza... No ale cóż - nikt nie mówił, że będzie łatwo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierga - faktycznie -działkę wyrównałaś "na blachę" :lol: Nie lepiej jednak było trochę zostawić tych górek - wyglądały bardziej naturalnie. No ale robota imponująca - kto Ci równał?

 

Marcin - musiałam tak zrównać, bo działka jest w "nieokreślonym kształcie" i usytuwanie domu zmusiło mnie do zrównania całości. Ale zostaną skarpy, na których nasadzę pełno skalniaków (już się nie mogę doczekać).

A tak ładnie mi zrównał pracownik Hurtowni A&Z w Koleczkowie. W sumie dowiedziałam się przez przypadek, przy kupowaniu materiałów, że również hurtownia prowadzi wykopy ziemne. Ale polecam....bo nie jest drogi, ba powiem nawet, że się bardzo bardzo opłaca :lol: :D

 

No i w końcu poznałam Markusa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planie miałem URS-ę ale teraz skłaniam się (finansowo) ku ROCKWOOL UniMata.

W projekcie mam krokwie 17,5. Wełny planuję 18 cm + 5 cm.

 

W jakiej cenie ta UniMata?

Tez biore 18cm miedzy krokwiami + 5 na stelazu. Piatke mam juz kupiona - Rockmin.

 

Niby 16.05PLN/m2 za 18 cm oraz 4,86PLN za 5 cm, ale to są ceny bardzo wstępnie negocjowane. Tradycyjnie muszę podpuścić dwóch sprzedawców na siebie i zbić jeszcze kilka procent. Podobne ceny mam na ISOVER-a.

 

Dzwoniłem dzisiaj również do MATELBUD-u, ale oni mają wełnę URSA i pomimo 25% rabatu ceny są wyższe, odpowiednio 18,44 i 5,08.

 

Suma sumarum, poszukam chyba mozliwie najtańszą wełnę, ale dodam do tego folię DORKEN Reflex. Sama folia robi za 2 cm ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierga -

No i w końcu poznałam Markusa :lol:

 

Cała przyjemność po mojej stronie.

 

No ładnie! A ja Was nie spotkałem! :(

 

Markus - widziałem wczoraj Twoje bloczki - są super. Powiedz mi tylko czemu kładziesz je poprzecznie, a nie wzdłóżnie. Trochę Ci ich wyjdzie na te fundamenty. Natomiast dojazd po deszczu trochę się poprawił.

 

Pytanie do wszystkich - nie każdy jak widzę ogradza działkę przed budową. Nie ma jakiegoś przepisu wymagającego zabezpieczenia placu budowy? Co będzie jak ktoś tam wlezie i złamie nogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o ogrodzenie działki to chyba jest taki wymóg mój kierownik ciągle mi mówi, że musze ogrodzić, ale ja na razie zwlekam z tym, żeby sobie nie pogorszyć dojazdu. zamierzam wbić kilka kołków i "obwiązać" działkę taśmą ostrzegawczą - taką biało czerwoną. to powinno wystarczyć - widziałem, że tak robią.

jakby coś się stało, a działka byłaby nie ogrodzona to inwestor i kierownik mają kłopoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś mógłby mi polecić gdzie można wypożyczyć zagęszczarkę do gruntu?

 

Witam

 

Znam gościa, który ma zagęszczarke. Raczej jej nie wypożycza (chyba), ale sam przyjeżdża i zagęszcza (jest stosunkowo tani). Gość jest z Pępowa i jeździ traktorem, więc do Kolbud ma kawałek, ale możesz spróbować - może się dogadacie.

Stefan Krauze 607 689 799

Ja korzystałem z jego usług jako zagęszczacza i traktorzysty (jak się zakopałem swoim "terenowym autem" pod własnym domem :-? ).

 

Możesz tez spróbować w firmie MIDO z Miszewa tel. 684 98 68 - parają się wypożyczaniem maszyn i narzędzi.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pro pos zagęszczarek - czy ktoś słyszał lub wykonywał zagęszczanie betonu w ławach czy też wieńcu? Rozmawiałem z facetem, który twierdził, że taki niezagęszczony beton ma mnóstwo powietrza i zdecydowanie obniżoną wytrzymałość.

 

Hej

 

Facet ma racje. Przydatny byłby wibrator (bez skojarzeń, he he), nie zagęszczarka. Onegdaj prowadziłem na ten temat lekko zabawną dyskusję z Kodim (na wątku trójmiejskim). Wibrator napewno wypożyczają we wspomnianej pare postów wyżej firmie MIDO (Kodi tam wypożyczał).

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od kilku tygodni podglądam niniejsze forum przyszedł chyba czas, by się ujawnić, bo jakoś tak nie uchodzi chyba ;-)

 

Postanowiłam zacząć zbożnie, czyli od zapoznania się z danymi historycznymi zawartymi na 65 stronach. Co uczyniłam. Hawkgh! Trochę tego jest.

 

Nie wiem czy daje mi to już prawo do otwierania dzioba, ale jeśli przydadzą się poniższe informacje, to:

 

MarcinU ? w sprawie odpowiedzialności za wypadki na budowie. Z tego co wiem za każdą złamaną nogę i inne takie odpowiada właściciel posesji (nie dotyczy to chyba uprawnionych do przebywania na danym terenie i ubezpieczonych ekip budowlanych i innych zatrudnionych wykonawców). W każdym razie nam doradzono: a) obowiązkowo wywiesić tablicę ?Wstęp Wzbroniony Teren Prywatny? (co jest ponoć ważniejsze od nawet solidnego ogrodzenia), b) ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej ? ok. 50zl/rok.

 

Pozdrawiam

Bratki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłam zacząć zbożnie, czyli od zapoznania się z danymi historycznymi zawartymi na 65 stronach. Co uczyniłam. Hawkgh! Trochę tego jest.

 

Witam

 

Słowa uznania za przekopanie się po forum od początku. Ja przyznam ze wstydem, że jak sie tu "zapisałem" to było stron koło 20, a przeglądałem ostatnie dwie lub trzy :oops: :oops: :oops: .

A przy okazji witam serdecznie. 8)

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...