Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Benicio - wstydź się - do czytania, ale to już :wink:

 

Ha !! A Ty czytałaś?? :o

 

To pytanie nie do mnie ale jak sie "wprowadziłam" na to forum to byłam w stanie przejść kilka stron, tu jest taka skarbnica wiedzy, że bym chyba się w tym wszystkim tak zatraciła, żebym nic nie wybudowała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Markus - czy brałeś pod uwagę wylewanie ścian fundamentowych z betonu, czy przeliczałeś koszty takiego wariantu?

jakiej szerokości masz ławy? pytam bo u mnie wg projektu też wychodzą bloczki ustawiane po szerokości

 

przeczytanie całego forum to wyczyn

 

pozdr.

 

Oj brałeś, brałeś. Lane ławy mam zresztą w projekcie. Sam beton wychodzi prawie po tych samych pieniądzach co bloczki, ale wystąpiły dwa inne problemy:

1) zakup tarcicy na szalunki i co z tym potem zrobić /nie planuje deskowania na dachu/

2) koszt wynajmu blatów zwalił mnie z nóg. Wyszło 3500 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od kilku tygodni podglądam niniejsze forum przyszedł chyba czas, by się ujawnić, bo jakoś tak nie uchodzi chyba ;-)

 

Bratki witaj w Klubie.

 

Jesteśmy mądrzy mądrością nas wszystkich. Z ubezpieczeniem OC nie pomyślałem. Dzięki za pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Agawa, Benicio, Kingaa, Amys, MarcinU, Markus i ktokolwiek zdąży się zalogować zanim mnie się uda to wysłać :oops: :oops: Miło Was poznać.

Przeczytałam, bo póki co taki tylko mój wkład w budowanie, że staram się gruntownie przygotować. Zreszą kiedy się do tego przymierzyłam było tylko :wink: ok. 40 stron. Dopiero potem zaczęliście tak lawinowo produkować wpisy. Ale to fajna lektura i przynajmniej nie ryzukuję, że zapytam o coś co już było? A jak miło pokibicować. :D

 

Kingo nie chcę zapeszać, więc jeszcze chwilę się potajniaczę. Jesteśmy na etapie papierków.

Bratki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Bractwo Pomorskie :-)

Witam Bratki ;-)

Wlasnie stanalem przed nastepna decyzja (nic tylko decydowac i decydowac, jakby nie wystarczalo ze mi portfel ciagle wysycha :lol: )

Dogadalismy sie z wykonawca tynkow, termin juz ustalony, pierwotnie mial byc tynk cementowo-wapienny (czyli standard) z maszyny. Zaczelismy sie zastanawiac nad gipsowym, bo to niby zdrowiej, szybciej (nie trzeba cekolowac). Jak myslicie? Czy ktosik zna moze ekipe ktora robi tynki gipsowe z maszyny? Pytanie do "starych", zamieszkalych juz forumowiczow - jakie macie tynki?

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - skąd taki koszt "blatów" - rozumiem miałeś na myśli płyt szalunkowych :roll:

 

Anekri ile utargowałaś na beton, czy pytałaś w uniconie?

 

Podaje wyliczenia:

wysokość ścian fundamentowych 1 m

długość ścian fundamentowych 2 x 75m /wewnątzr i zewnątrz/

okres najmu 10 dni /minimum/

cena wynajmu 1,80 PLN / m2 / doba

 

RAZEM = 2.700.

Ja zakładałem dla mniej rozgarniętej ekipy okres najmu na 14 dni = 3.780

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Bractwo Pomorskie :-)

Witam Bratki ;-)

Wlasnie stanalem przed nastepna decyzja (nic tylko decydowac i decydowac, jakby nie wystarczalo ze mi portfel ciagle wysycha :lol: )

Dogadalismy sie z wykonawca tynkow, termin juz ustalony, pierwotnie mial byc tynk cementowo-wapienny (czyli standard) z maszyny. Zaczelismy sie zastanawiac nad gipsowym, bo to niby zdrowiej, szybciej (nie trzeba cekolowac). Jak myslicie? Czy ktosik zna moze ekipe ktora robi tynki gipsowe z maszyny? Pytanie do "starych", zamieszkalych juz forumowiczow - jakie macie tynki?

Pozdrawiam

Adamski

 

 

Juz raz reklamowałem tą ekipę, u mnie nie robili ale u kolegi i powtarzam, że kolega jest wredny i upierdliwy dla wykonawców i skoro on był zadowolony to już mało kto nie będzie. Ja mam ich w planie również.

 

SZLAS & PLOTZKE /tak się nazywają/ tel: 601 636 744

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc na razie (ze względu na zamieszki z torfem :evil: ) musielismy grunt wzmocnić, teraz będziemy lać chudziaka (sami kręcimy) i zbroić.

Więc negocjacje w sprawie betonu staneły w martwym punkcie do 17.04

a potem zobaczymy. Wstępnie najkorzystniej wyszło mi z Pszczółek z transportem 193zł (ale to cena wyjściowa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unicon beton mieści się przy Polifarbie w Gdyni. Polecam. Można sporo utargować. Poza tym moi rodzice jako klienci Uniconu mieli zniżkę w Kombecie. No i w razie czego (np. brak prądu co nam się zdarzyło) mają drugi punkt gdzieś w Gdańsku więc dowożą stamtąd.

A możesz podać przykładową cenę?? Przed i po negocjacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Budujących i Zbudowanych

Jestem nowy na Forum i szukam wspracia w budowie

(kupiłem dom w stanie surowym koło Władysławowa).

W chwili obecnej poszukuję:

1/ taniego Barakowozu

2/ dobrego i taniego fachowca (mam świadomość że te 2 cech trudno pogodzić) do poprawienia dachu pokrytego dachówką karpiówką

3/ adresów dobrych hurtowni budowlanych w okolicach Władysławowa/Pucka/Wejcherowa/Gdyni

 

Dziękuje z góry za pomoc

pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...