Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobra, dobra! Już się nie stresuję.

 

Coś mi się nie zgadza w obliczeniach. Ile Wam wyszło bloczków na fundamenty? Markus zeznawał 1600 szt, ale kładzie w poprzek. Na ile bloczków w górę macie ściany?

 

 

Mi wychodzi ok 700 bloczków na fundamenty (6 warstw). Obrys 9X10m. Ale o fundament to u mnie dopiero stanie w lipcu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra! Już się nie stresuję.

 

Coś mi się nie zgadza w obliczeniach. Ile Wam wyszło bloczków na fundamenty? Markus zeznawał 1600 szt, ale kładzie w poprzek. Na ile bloczków w górę macie ściany?

 

OPISUJE I WYJAŚNIAM

 

Kładzione w poprzek, wychodzi 28 sztuk na 1m2 ściany fundamentowej. Kładzione wzdłuż to 21 sztuk na m2.

 

Mi na wyjściu wyszło 1512 sztuk. Stwierdziłem, że kupię 1600 mając zapas na zmarnowanie przez ekipę /dobrze że tego nie czytają/. Zmarnowali raptem 4 bloczki, ja się lekko :D walnąłem w obliczeniach bo fundamenty wewnątrz są robione wzdłuż, a nie w poprzek. Efekt końcowy - ściany zrobione, a ja mam jeszcze trzy palety bloczków. Ale nic straconego bo jutro wymurują z tego ściany tarasu. Dzisiaj juz zrobili ławy.

 

MarcinU - czy Ty przemieszczasz się samochodem marki OPEL KADETT "łezka" dość ciemnawego koloru ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus_Gdynia - Widzę, ze poginasz z budową aż się kurzy. RObisz jakieś zdjęcia? Chętnie zobaczę.

 

Zdjęcia robię praktycznie codziennie. Założyłem nawet album na ONECIE, ale ponieważ mam dużą rozdzielczość zdjęć strasznie szybko zaczęło zżerać dostępną pojemność i się wstrzymałem. Postaram się jakoś temu zaradzic i wtedy podam ścieżkę dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Szukam koparkowca z okolic Banina.

Muszę wyrównać działkę i wykopać dziurkę pod domek.

 

Benicio - ten niebieski Megan 100 metrów od Twojego domu to Twój. Tydzień temu zrobiłem drugie podejście pod Twój dom. Oczywiście fiasko.

 

Pozdrawiam

Barti

 

Hello

 

Z namiarami na koparkowców uprzedziła mnie Bratki. Z Lodemanem nie pracowałem, ktoś mi Go polecił, z Fularczykiem pracowałem i sam Go moge polecić.

 

Ten Megane nie jest mój. Mój od końca lutego stoi w naprawie ... :cry:, ale podobno jutro moge go odebrać. Aż mi się nie chce pisać o tym, bo jak pomyśle ile zapłace, to nóz się w kieszeni otwiera.

Czy drugie podejście oznacza, że cały czas nie mogłes dojechać ??? Od 2 tygodni juz spokojnie dojeżdżam do domu i droga wygląda nienajgorzej.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU - czy Ty przemieszczasz się samochodem marki OPEL KADETT "łezka" dość ciemnawego koloru ???

 

Niszczę na bojańskich dziurach Forda Mondeo Kombi w kolorze granatowo-fioletowym.

 

Myślałem, że się wczoraj mineliśmy na ulicy Hebla, ale to jednak nie TY.

 

Deszcz wreszcie przestał padać, tak że pewnie moje "SKORPIONY" w akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - niestety wczoraj nie byłem - spędziłem wieczór u architekta, może wpadnę dziś wieczorem.

 

Ta cena 2,40 za bloczki w OT to była netto czy brutto?

 

Do innych - czy na wieńce też zamawiacie beton z gruchy? Mi wychodzi jakiś 1 m3 i wydaje mi się, że będzie problem z dostarczeniem takiej małej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha! Jeszcze jedno pytanie: "chudziak" tez braliście z wytwórni? Jak wygląda cena i transport tego?

 

2.40 to wytargowana przeze mnie cena finalna za bloczek z transportem. Chudziak równiez brałem z OL-TRANS.

I to była w sumie najdroższa impreza, gdyż był to jedyny przypadek że musiałem dopłacić za transport. Powód - śmieszna ilość, chyba 1,5 m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd mi zaproponowali 2,50 zł brutto za bloczek, 170 zł netto /m3 betonu B15 i 119 zł/m3 netto za chudziak. I faktycznie za chudziak chcą 150 zł za transport (wiozą to nie wiem czemu ciężarówką a nie gruchą).

 

Bloczki i B-15 negocjuj dalej. Cena za chudziak bardzo dobra. Możesz mieć z gruchy jak się uprzesz, ale wtedy chudziak musi byc bardziej płynny. Mnie przywieźli wywrotką, wykiprowali na grunt, a brygada już dokładnie rozparcelowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...