Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W. coś mi się wydaje że ty już jesteś całkowicie zdecydowany w przeciwnym razie nie chodziłbyś tak przy tej sprawie.Ale powiem ci tak jak mi powidział ojciec przed moim ślubem "żeń się synu bo czemu masz mieć lepiej ode mnie" .

Kodi z tym spotkaniem to dobry pomysł co do mnie to się pisze . Wyrazy współczucia wszystkim którym woda wyrządziła jakieś szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja narazie na pogodę nie mogę narzekać,wprawdzie u mnie lało okropnie ale na szczęście pod fundamentem mam sam piach, więc rano po deszczu nie było nawet najmniejszej kałuży :smile: . Opóżnienia więc jak narazie nie mam :grin: . Jutro leję podłoże piwnicy, a w przyszłym tygodniu mój domek zacznie zerkać znad ziemi.

No to kiedy to spotkanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Tym razem piszę, bo mam mały problem. Muszę się pozbyć z ogródka nadmiaru ziemi, w celu wyrównania podjazdu. Będzie na oko ze dwa kontenery (to chyba jakiś jeden Kamaz "z czubem"). Być może będzie nieco więcej. Nie mogę skorzystać z kopary, bo ciasno i budynek blisko, więc kopię ręcznie (może ktoś ma taką małą kopareczkę z operatorem?). Do tej pory załadowałem już jeden kontener, ale jak se pomyślę, że płacę 160 za wyrzucenie ziemi, z której ktoś mógłby skorzystać, to mnie wewnętrznie skręca. Oddam ją za darmo. Jedyny warunek, to przyjechać czymś dużym i wziąć :wink:

Czekam na odzew. Ziemia jest całkiem całkiem. Głębsze warstwy mają oczywiście sporo gliny, ale dżdżowniczki dzielnie pracują, aby poprawić jej jakość.

Aha! Ziemia będzie do wzięcia około soboty (kopię wieczorami). Jakby ktoś był chętny, to termin oczywiście do uzgodnienia.

Pzdrv!

PS. To co z kolejnym spotkaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam coś - budujcie się szybciutko bo przebywanie we własnym domku jest niesamowite. U nas w tym tygodniu będą kończone ścianki działowe i 2ga wylewka. A Bastian kończy instalacje w gabinecie i lada dzień planuje go tynkować. Jak dobrze pójdzie to w weekend będziemy malować pierwszy pokój. Niesamowicie to wygląda!

A w weekend nic nie zrobiliśmy bo kupiliśmy sobie leżak i na zmianę wylegiwaliśmy się na tarasie :smile: Chętnych do poleżenia na słonku i podziwianie widoków zapraszam serdecznie. Grill jest na stałe już na budowie a że przybyło troszkę mebli to i warunki do jedzenia lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Zachar, napisz do mnie na priva, kiedy Ci pasuje podjechać i jak długo możesz blokować sprzęt. W ostateczności skrzyknę paru kolesi i w 3 godzinki załadujemy :wink:

Mimo wszystko ponawiam jeszcze pytanko: Czy ktoś ma pożyczyć na chwilkę koparkę? Trzeba załadować jedną ciężarówkę ziemią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz nękam Sebastiana żeby szybciutko robił wodę w domu.

A jak już będzie zrobiony prysznic i kibelek wprowadzam się na dniach - mam nadzieję, że do tego czasu będzie gotowy chociaż jeden pokój :smile:

JA JUŻ CHCĘ!!!

A wczoraj przywieźli nam rury do odkurzacza. Chętnych do oglądania zapraszam do Dobrzewina :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi: Rozwazalem, ale wzialem bloczki, jak i inne rzeczy jak zwykle z Zukowa. Faktura z 7-dniowym terminem platnosci. Zabraklo mi palety bloczkow - dowiezli, zabraklo 32 sztuk - tez dowiezli. Wiaderko dysperbitu - nie ma sprawy. Ogolnie jest OK.

 

ogolnie mam juz sciany fundamentowe. teraz trwa zasypywanie srodka, a jutro zaczyna sie murowanie scian. Chlopaki ida jak przecinaki i tylko patrzec jak beda sciany - mam przez to kupe wydzwaniania bo wszystka chca wczesniej niz w planach :wink: A propos wody - zmyla mi jedna warstwe dysperbitu :sad: Prawie stowka poszla w ziemie...

teraz mam nawiezione na dzialke jakies 220ton piaseczku wiec nie bedzie juz takich problemow z glina jak drzewiej to bywalo. Przynajmniej mam nadzieje.

 

EWO: To co piszesz, to brzmi jak bajka. Zazdroszcze, ale w tym pozytywnym sensie. Kiedy ja bede mial takie problemy jak kolor scian w pokojach :wink:

GABI: Tez gratuluje - jak Ewie...

 

Pozdrawiam wszystkich

Jaca

 

PS> Kodi:: a jak do Ciebie dojechac? Moze kiedys po drodze na dzialke bym rano zajrzal? W jakich porach bywasz na dzialce? Jak sie kierowac z Banina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca - z takim tempem budowy szybko będziesz myślał o kolorach :smile:

My zaczęliśmy ściany w lutym i według mnie moglibyśmy mieć taki stan co najmniej miesiąc wczesniej. Niestety niektórych sytuacji nie da się przewidzieć i powstają zupełnie niepotrzebne ale za to bardzo denerwujące opóźnienia :sad:

Poza tym pocieszę Cię, że do dachu i wstawienia okien robota idzie jak siępatrzy. Dopiero potem wszystko zwalnia i strasznie sie dłuży. I do tego kosztuje. To chyba najgorszy etap budowy. Także trzymam za nas i za Was wszystkie kciuki jakie mam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Znacie może kogoś, kto robił sobie na działce drenaż? Przeczytałem sobie wątek na ten temat i szczerze mnie to zainteresowało. Mam u siebie pewne problemy z nadmiarem wody spływającej podczas ulew z ok. 300 m2 dachu :wink:

Przy okazji pozdrawiam wszystkich i życzę pomyślnego rozwiązania dylematów budowlanych! Ewa i Sebastian - trzymamy kciuki za Wasze rychłe zamieszkanie!

Zachar! Odezwij się chłopie! Co z tą ciężarówą? Da radę na sobotę, między 10 a 14?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabi,

myślę, że to nie rzutuje. W ziemi zawsze można ryć :wink:

Ja tylko chciałem zapytać, ile kosztują poszczególne elementy tego ustrojstwa, jakie to elementy i gdzie można znaleźć fachowe opinie na ten temat.

Czy macie toto przykryte zwykłą ziemią, czy żwirem? Macie geowłókninę (cokolwiek by to nie było)? Jakieś studzienki?

Dzięki za odzew! :smile:

Pzdrv!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mishka2 -nie dostałeś mojej wiadomości na priva? Więc jeszcze raz mogę podstawić 8t wywrotkę ale najlepiej byłoby rano 8-9 lub po południu 17-18. Dobrze żeby była koparka bo 8 ton ziemi na łopaty to troszkę będzie machania (mała uwaga to musi być ziemia a nie gruz albo glina). Jak coś wysyłaj mi mail z dojazdem.

Jeżeli chodzi o drenaż mam wzdłuż ław. Dodatkowo chcę ułożyć na działce -mam glinę więc po deszczu co nie spłynie to stoi aż wyschnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...