Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc all

Cos sie sypnelo w bazie Forum i wycielo mojego maila.

 

Rafalg: daj sobie spokoj z kosztorysem. W kazdej lepszej hurtowni wylicza Ci przyblizone ilosci materialow i zgodza sie na pozniejszy zwrot nieuszkodzonego materialu. Co do dachowki to najlepiej wyliczy ja dekarz.

 

Pozdrawiam

Adamski

 

Adamski - podaj mi które hurtownie wyliczają, bo chyba mam pecha. Byłem w BAT'ie w Kokoszkach oraz MOZAIKA i tam żądają zestawienia materiałów do wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czesc all

Cos sie sypnelo w bazie Forum i wycielo mojego maila.

 

Rafalg: daj sobie spokoj z kosztorysem. W kazdej lepszej hurtowni wylicza Ci przyblizone ilosci materialow i zgodza sie na pozniejszy zwrot nieuszkodzonego materialu. Co do dachowki to najlepiej wyliczy ja dekarz.

 

Pozdrawiam

Adamski

 

Adamski - podaj mi które hurtownie wyliczają, bo chyba mam pecha. Byłem w BAT'ie w Kokoszkach oraz MOZAIKA i tam żądają zestawienia materiałów do wyceny.

 

Dachówkę wyliczą Ci w MATELBUDZIE i DACHÓWCE, oba na Hutniczej w Gdyni.

YTONG, BK z Redy, Porotherm zarówno Raab Karcher na Północnej (poprzeczna do Hutniczej) jak i WKT Polska, na Łużyckiej (przedłużenie Drogi Gdyńskiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus_Gdynia - Dzięki - Generalnie potrzebuję wyceny do kredytu a nawet nie wiem ile to mnie będzie kosztowało, stąd wcześniej pytałem o Kosztorysy. O ile ilosc cegieł, bloczków o dachówki hjestem w stanie wyliczyć, to ilośc betonu, stali juz nie. Do tego musiałym mieć szacowania co do wykończenia domu - chyba zdecyduje się na kosztorys. Albo macie ine pomysły ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus_Gdynia - Dzięki - Generalnie potrzebuję wyceny do kredytu a nawet nie wiem ile to mnie będzie kosztowało, stąd wcześniej pytałem o Kosztorysy. O ile ilosc cegieł, bloczków o dachówki hjestem w stanie wyliczyć, to ilośc betonu, stali juz nie. Do tego musiałym mieć szacowania co do wykończenia domu - chyba zdecyduje się na kosztorys. Albo macie ine pomysły ?

 

RAFALG - jeżeli potrzebujesz wyceny do kredytu, to jest to zupełnie inna rozmowa. Wyślę Ci jeszcze dzisiaj.

Beton i stal też jesteś w stanie wyliczyć. Ja stal liczyłem na metry (standardowo pręt stalowy ma 12 m długości) i w sklepie tak zamawiałem. Obwód ław, obwód wieńca, łączną długość nadproży nad otworami z zakładem po 30 cm - razy ilość prętów z projektu, plus dodatek na założenia na łączenie i na narożniki. ca. 10%). Gorzej ze stropem, ale jak masz jego projekt to też dojdziesz. A beton to juz zwykłe liczenie objętości - dla przykładu: długość ław x ich szerokość x głębokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalg: a myslales o programie Buduj z PSB?

Na podstawie projektu zrobia Ci kosztorys i pomoga w zalatwieniu kredytu. Podobno daja tez pewne znizki w hurtowniach nalezacych do PSB (Polskich Skladow Budowlanych).

Spojrz na strone http://www.budujdom.psb.com.pl/

 

Niestety próbowałem z tego skorzystać - nie jest tak różowo. Mają kłopoty z programem, nie mogą tego zrobić, bla, bla, bla. Generalnie facet np. a Almaresie w Wejherowie siedział i liczy mi to ręcznie i trochę "na oko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU, Rafalg: dziwne, tak sie u nich pozmienialo? Kiedy myslalem o poczatku budowy bralem pod uwage PSB, nie brali wowczas zadnej oplaty za zrobienie kosztorysu i skorzystalem z okazji. Kontaktowalem sie wowczas bezposrednio z ich przedstawicielem handlowym - p. Dariuszem Aszykiem tel. 0602240640 (nie wiem tylko czy tel. aktualny). Pytanie tylko czy moj projekt jest na tyle popularny ze mieli w swojej bazie wykaz materialow na budowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było kilka pytań o betn, bloczki, wycenę. Jako "stara wyjadaczka" powiem co wiem:

1. Bloczki betonowe bardzo dobrej jakości kupowaliśmy w AiZ w Koleczkowie. Transport oczywiście gratis.

2. Co do moich cen z Uniconu to nie będa już aktualne. Za to te ustalone trzymają przez całą budowę. Cenę pompy można wliczyć w fakturę. Ale oczywiście należy tak targować żeby była za darmo :)

No i jeszcze ta zniżka do Kombetu - może się przydać.

Z tym czasem kręcenia to nie jest tak prosto. U rodziców kierownik budowy chciał zawrócić gruchę bo podobno po jakimś czasie beton traci właściwości. Dlatego trzeba zwracać uwagę, żeby pompa była przed gruchą bo trochę trwa ustawianie.

3. Dachówki (blachy) (i ich wycenę) polecam w Wenie na Kołobrzeskiej. Mają punkt w Chwaszczynie (drewniany domek na wylocie na Gdynię).

Gościu nazywa się Świtarz (czy jakoś tak). Robi wycenę kompletną dachu (z rynnami i obróbką). Robiliśmy też wycenę w BATcie - różnica była ogromna. Jeżeli chcecie dachówki Euronitu to nie polecam składu w Osowej. Niby główny przedstawiciel ale na wycenę czekaliśmy kilka miesięcy - zrobili jak mieliśmy gotowy dach :)

 

A tak poza tym to życzę Wam moi mili Wesołych Świąt, smoczego jaja i mokrego dyngusa. Żebyście odpoczęli i nabrali sił na cały tegoroczny sezon budowlany :)

Ewa

 

Anekri - co do piesków to odpisałam na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pochwale się, że w dniu dzisiejszym dokonałem formalnego zakończenia budowy. Drugie podejście okazało się udane. Przy pierwszym brakowało mi rzeczy, których nie było w spisie załączników wymganych przez Nadzór Budowlany w Kartuzach.

Dla zainteresowanych, budujących w powiecie Kartuzy - odpowiedni druk można ściągnąć stąd. Następnie:

Pliki do pobrania / Zawiadomienie o zakończeniu budowy.

Dokumentów których mi brakowało, a których tam nie ma, to ksero uprawnień kierownika budowy oraz zaświadczenie o przynależności kierownika do Izby. Uwaga, w przypadku robót gazowych - dotyczy to również kierownika od robót gazowych.

 

Życze wszystkim Wesołych Świąt

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...