Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Heloł ;)

 

Ale dziś ciepło, pewnie wszyscy z Was ruszyli na budowę ;)

 

Uff a ja jedno mam za sobą. Dostałam warunki zabudowy HURRA, znalazłam kieronika nadzoru, który załatwi mi pozwolenie na budowę za 2 tygodnie. Dlatego rozpoczęcie budowy przesunie się raczej pod koniec czerwca.....z czego jestem bardzo bardzo zadowolona ;)

 

Tylko ciągle zastanawiam się czy budować z gazobetonu (tego białego zwykłego z Osławy) czy z porothermu :cry: ....a może z silikatów. Może ktoś doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnaRz - witaj w klubie

 

Gierga - z wyborem materiału na ściany jest jak z ząbkowaniem :p , każdy musi to odcierpieć, ale miło słyszeć, że i u Ciebie zacznie się niedługo coś dziać.

 

Adamski - oficjalne podziękowanie z wpisem na forum Muratora :wink: za współpracę przy wełnie.

 

No to by było na tyle uprzejmości. Teraz przechodzimy do plucia żółcią bo mi się przelała.

OFICJALNIE, WSZEM I WOBEC informuję aby omijać z daleka Gdyński Oddział firmy WKT Polska zlokalizowany na ulicy Łużyckiej. Nie mam nic do Oddziału Gdańsk bo z nimi nie miałem kontaktu.

 

Za co płacą tym wszystkim sales repom??? 200% amatorszczyzny. Dać krótkie spodenki i do piaskownicy. Żaden termin nie został dotrzymany. Żebym dzwonił z poniedziałku na wtorek. Ale umawiam się na dostawę dwa tygodnie wcześniej, przypominam się, a jak przychodzi co do czego to mój własny, zapłacony towar nie przyjeżdża na czas. A perełką już jest to, że przyjeżdżam dzisiaj znienacka do firmy i z gorączkowo wykonywanych telefonów wnioskuję, że trwa namiętne poszukiwanie towaru dla mnie. Bo go fizycznie na placu nie ma.

 

Kolejny obiecany termin to poniedziałek, ale tym razem jak dadzą ciała to dzwonię do Centrali w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowaczka - mi powiedzieli że po 1 maja też będą sprzedawać z 7% vatem, bo producenci którzy również montują mogą ominąc ten 22% vat. Ale oczywiście zamawiaj, bo nigdy nic nie wiadomo...

 

Markus - w takim tępie to i mnie przegonisz w budowaniu...a ta biel.....zachwyca.

 

Umieram ze zmęczenia bo dzisiaj cały dzień malowałam słupki ogrodzeniowe z moją mamą, teraz tylko siatka (polecam zakup w Redzie...można bez ...papiera) i gotowe.

 

Trzymajcie się wszyscy zakręceni inwestorzy. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus_Gdynia - no no..., Lecisz jak rozpędzony parowóz z tą budową :wink: Gratuluje.

 

ALL - niestety, zostałem wyleczony z możłiwości mienia POŚ, więc poszukuję szamba. ROzważam dwie możliwości: Metalowe - Ma je MarcinU i Kodi_Gdynia lub betonowe - nie wiem kto z Was ma).

Prosze o info, kto, gdzie i za ile spraedaje takie cudeńka.

 

AnnaRz -Witaj Ania, Pytaj o wszystko i przekazuj swoje informacje. Ten klub to niezły bank danych.

 

Adamski - Zmartwiłeś mnie ostatnim mailem. Musiałbym mieć prywatny magazyn. AHA. A może macie namiary, gdzie można spokojnie przetrzymać "towar" do lipca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

all

serdecznie dziękuję za powitania,

 

Rafał

jeżeli chodzi o pytania dotyczące budowy to zacznę je chyba zadawać dopiero jak zacznę się budować, albo jak już będę miała projekt w ręku:)

 

na razie jestem laikiem budowlanym, ale się wdrażam, tzn. Murator, Budujemy dom, Ładny dom, Cztery kąty no i sieć

ale już co nieco mam ustalone np.; z czego będę budować, jakie okna, jakie ogrzewanie, z czego dach...

nie mogę się doczekać, kiedy będę realizowała moje plany – marzenia, a z drugiej strony mam wiele obaw, czy podołam (nerwy i kasa), czy będzie dobrze zrobiony (np. funkcjionalny), czy o czymś nie zapomnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa uznania - aż wypieków dostałem :p . W piątek mamy w planie przykrycie płytami stropowymi, a w następny poniedziałek zalanie stropu /betonem z WAKOZ-u 8) /. Czeka mnie wobec tego kolejne logistyczne przedsięwzięcie. Wczoraj jeździłem za dźwigiem i jak mi w MG-Żuraw zaśpiewali cenę to myślałem że z butów wyskoczę.

To tempo bardziej wynika z faktu, że moja ekipa spieszy się już na następne budowy.

 

Miałem jeszcze wczoraj zamówić okna, ale już mam tak dość tego wariactwa z VAT-em, że powiedziałem STOP. Niech się dzieje co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - czy możesz podać ile dałeś za zaprawe (żwir, piasek, cement, wapno(?)) do murowania ścian fundamentowych, wychodzi mi podobna ilość bloczków betonowych i robie rozeznanie ile mnie to wyniesie.

 

Pozdrawiam

 

No to teraz mnie trafiłeś. Gdybyś spytał o bloczki betonowe, bloczki YTONG-a, więźbę - to te dane mam w małym palcu ale w drobnicy się nie rozeznaję. Podaję za fakturami:

 

- żwiru na ściany fundamentowe zużyłem raptem jedną wywrotkę /12 ton za 200PLN; teraz do wylewania nadproży zamówiłem drugą.

- cementu na ściany fundamentowe i warstwę wyrównawczą pod

YTONG-a poszło jakieś 70 worków /po 7.90 sztuka/;

- wapno widziałem na budowie ale go nie mam na fakturze :o , tak więc ceny nie podam. Zresztą nie była to jakaś oszałamiająca ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Pisałam wcześniej, że pytania będę zadawać dopiero jak będę zaczynała budować, oczywiście myliłam się (jak to podkreślił Rafał)

 

1 pytanie:

gdzie mogę się dowiedzieć jakie moja działka ma wymiary (szerokość, długość ...), jedynie mam określony metraż kwadratowy na mapce – wypis z rejestru gruntów, którą musiałam posiadać przy podpisaniu aktu notarialnego?

 

2 pytanie:

kto poleci mi osobę z uprawnieniami do badania geotechnicznego gruntu m.in. określające warunki posadowienia

i jak się kształtują ceny za to badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z przyjemnościa dołączamy do budowniczych trójmiejskich. nasza działka jest w Baninie ( za Rębiechowem) ,a projekt to APS 118 z archi-projektu. mamy juz pozwolenie na budowę Przed nami cała reszta. Powolutku zaczynamy sie rozpytywać o ekipę bo wygląda na to, że dobra ekipa to klucz do sukcesu. Pozdrawiamy

Darek i Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...