Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie,

 

Pisałam wcześniej, że pytania będę zadawać dopiero jak będę zaczynała budować, oczywiście myliłam się (jak to podkreślił Rafał)

 

1 pytanie:

gdzie mogę się dowiedzieć jakie moja działka ma wymiary (szerokość, długość ...), jedynie mam określony metraż kwadratowy na mapce – wypis z rejestru gruntów, którą musiałam posiadać przy podpisaniu aktu notarialnego?

 

2 pytanie:

kto poleci mi osobę z uprawnieniami do badania geotechnicznego gruntu m.in. określające warunki posadowienia

i jak się kształtują ceny za to badanie?

 

Pytanie 1. Mapka jest zrobiona zapewne w jakiejś skali /zwykle 1:500/ więc wymiary można określić bez większego problemu. Ewentualnie pozostaja zajęcia w terenie i pomiar fizyczny w polu.

 

Pytanie 2. Badanie geotechniczne gruntu kosztowało mnie 540PLN /październik 2003/, cena wywoławcza wynosiła 700. Firma GEOLECH, mają dwie siedziby w Gdyni, tel: 620-7017 lub 623-8754.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

[quote name="markus_gdynia

Pytanie 1. Mapka jest zrobiona zapewne w jakiejś skali /zwykle 1:500/ więc wymiary można określić bez większego problemu. Ewentualnie pozostaja zajęcia w terenie i pomiar fizyczny w polu.

 

Pytanie 2. Badanie geotechniczne gruntu kosztowało mnie 540PLN /październik 2003/, cena wywoławcza wynosiła 700. Firma GEOLECH, mają dwie siedziby w Gdyni, tel: 620-7017 lub 623-8754.[/quote]

 

1. już to dawno temu zrobiłam, chciałam mięć wiarygodniejsze źródło niż moje obliczenia z kartki przecież jest szansa że się pomylilam w obliczeniach przecież trzeba było liczyć mikronach :x

mapkę mam skserowana:( i mogą być przekłamana w wyniku ksero

a skala jest 1:2000, czyli 1cm to 20m

 

2. pierwszy kontakt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Nasza działka jest właściwie tuż za baninem w prawo od głównej drogi, w okolicy jeziorka. nazw ulic tam jeszcze nie ma. A jak zaawansowanie u Ciebie?

 

na granicy z miszewkiem?

skerecacie w prawo, a po lewej stronie jest krzyz?

moja dzialka tez nie ma ul

to moze gdzies blisko mnie :p

a jaki masz nr dzialki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o info, kto, gdzie i za ile spraedaje takie cudeńka.

I jeszcze jedno pytanie - do wniosku o pozwolenie chcę dożucić projekt szamba, aby ząłatwić te dwie rzeczy za jednym razem. Skąd najszybciej i najlepiej pozyskać taki projekt ?

 

Witam

 

Mam szambo metalowe, a kupowałem ju u niejakiego pana Wonsa 691 50 26 lub 691 83 16 57 w Jodłownie koło Kolbud. Płaciłem 1.600 zł (+transport) /czerwiec 2003/, ale teraz pewnie jest droższe, bo stal podrożała.

 

Nie miałem żadnego projektu szamba. Miałem w projekcie budowlanym wrysowane szambo na działce ("na oko"). Ważne jest, aby kierownik przy wpisie do dziennika dotyczącym instalacji szamba napisał, że zbiornik na ścieki jest szczelny. Ja tak miałem i to wystarczyło - dom już jest odebrany.

 

Dadym, AnnaRz - witam krajanów Baniniaków.

 

Markus - postępy imponujące, gratulacje.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie poświątecznie

Jak to "miło" poczytać o problemach innych.

Żartuję. Pocieszę Was jednak, że to dopiero początek. Myślę, że problemów nie da się uniknąć choćbyście nie wiem jak pilnowali ekip. Zawsze coś wyjdzie. I dobrze gdy wychodzi na początku kiedy można jeszcze poprawić. Potem jest gorzej. Także cieszcie się z każdej usterki która znajdziecie teraz :)

 

Anekri - zapraszam na oglądanie psiaków - już otworzyły oczy i zaczynają uciekać matce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

[quote name="markus_gdynia

Pytanie 1. Mapka jest zrobiona zapewne w jakiejś skali /zwykle 1:500/ więc wymiary można określić bez większego problemu. Ewentualnie pozostaja zajęcia w terenie i pomiar fizyczny w polu.

 

Pytanie 2. Badanie geotechniczne gruntu kosztowało mnie 540PLN /październik 2003/, cena wywoławcza wynosiła 700. Firma GEOLECH, mają dwie siedziby w Gdyni, tel: 620-7017 lub 623-8754.[/quote]

 

 

W kwiestii wymiarów działki najlepiej jest nawiazać kontakt z panią Janiną Bielską z Urzedu Gminy w Żukowie. Pokój 32, tel 681-39-22, 601-62-85-14. Mi podała wszystko przez telefon.

 

Pozdrawiam

 

Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko w nowym tygodniu budowlanym.

 

mam pytanko: czy ktoś z Was interesował się może oknami z firmy TARIMEX z Gdańska.

Pytam, bo dostałem od nich całkiem niezłą ofertę - tam gdzie za moje okna chcieli najmniej 8500 to tu cena wynosi 6500, jest różnica - podobno polega ona na tym, że stosują okucia polskiej produkcji (niestety nazwy nie pamiętam)- czyli nie wchodzi tu w rachubę kurs EUR. Profile Trocal - wydaje mi się, że to jest sprawdzone. Nie wiem tylko jak z tymi okuciami - ale jak oglądałem to właściwie niczym się nie różniły od innych.

Będę wdzięczny za opinie ludzi, którzy zetknęli się z tą firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski - może jakieś zdjęcia towjego wspaniałego płotu !!!!

 

Niestety musiało sporo czasu upłynąć, ale zdjęcia są. Link poniżej

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=13353&q=Manuela&k=3

 

Markus: cieszę się że udało się załatwić tą naszą transakcję. Prawdę mówiąc ciągle drżałem czy się ktoś nie rozmyśli. Dzisiaj dowiedziałem się że i tak było coś pokiełbaszone w ofercie.

 

Chyciu: nie słyszałem niestety nic o tych oknach. W tym tygodniu montują u mnie okna z Gdańskiej Fabryki Okien.

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...