Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Adamski - szczerze mówiąc miałem te same odczucia, ale jakoś nam się udało.

Panowie faktycznie zaniżyli w ofercie cenę. Napisali mi cenę za Twój typ wełny i jak do nich przyjechałem to byli zmieszani i nie wiedzieli jak się wycofać. W końcu ja się wspaniałomyślnie zgodziłem na ich propozycję, czyli wyższą cenę, która i tak była nie do pobicia przez innych. A Panowie wspaniałomyślnie za okazaną przeze mnie wcześniej wspaniałomyślność :wink: odpuścili tą różnicę na folii i jeszcze mi dorzucili za pół ceny 6 rolek taśmy do sklejania folii. Tak że nie mam powodów do narzekań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chyciu - tak sobie myślę, że z tymi oknami to nie musisz się tak śpieszyć. Bo jak będziesz zamawiał okna z usługą montażu (często musisz tak zrobić aby nie stracic gwarancji) to zapłacisz 7% VAT za wszystko nawet po 1 maja.

Po 26.IV będę potrzebował stęple, rozumiem, że do tego czasu nie będziesz jeszcze ich zdejmował?

 

Przy okazji, ma ktoś na zbyciu ok. 250szt stępli długość ok. 270cm?

 

Pozdrawiam

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyciu - tak sobie myślę, że z tymi oknami to nie musisz się tak śpieszyć. Bo jak będziesz zamawiał okna z usługą montażu (często musisz tak zrobić aby nie stracic gwarancji) to zapłacisz 7% VAT za wszystko nawet po 1 maja.

Po 26.IV będę potrzebował stęple, rozumiem, że do tego czasu nie będziesz jeszcze ich zdejmował?

 

Przy okazji, ma ktoś na zbyciu ok. 250szt stępli długość ok. 270cm?

 

Pozdrawiam

Tomi

 

Zapewnienia co do 7% VAT, przy wykorzystaniu wariantu "usługa" otrzymałem już w kilku miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnaRz - pozostaje Ci więc zamówić mapkę do celów projektowych, która jest robiona w skali 1:500 i skonfrontować dane w terenie.

 

 

czyli muszę zawołać geodetę do sporządzenia takiej mapki, czy ona już jest i tylko odpis mi zrobią?

 

Musi Ci ją zrobić geodeta.

1) I tak będzie potrzebna do wykonania planu zagospodarowania, który jest wymagany przy ubieganiu sie o pozwolenie na budowę.

2) Geodeta zrobi Ci najbardziej aktualną, bo musi nanieść instalacje podziemne /kable, wodociąg, itd./, a w gminach często mają mapy sprzed wieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnaRz - pozostaje Ci więc zamówić mapkę do celów projektowych, która jest robiona w skali 1:500 i skonfrontować dane w terenie.

 

 

czyli muszę zawołać geodetę do sporządzenia takiej mapki, czy ona już jest i tylko odpis mi zrobią?

 

Musi Ci ją zrobić geodeta.

1) I tak będzie potrzebna do wykonania planu zagospodarowania, który jest wymagany przy ubieganiu sie o pozwolenie na budowę.

2) Geodeta zrobi Ci najbardziej aktualną, bo musi nanieść instalacje podziemne /kable, wodociąg, itd./, a w gminach często mają mapy sprzed wieków.

 

w 2003 bylo zrobione scalenie dzialek, takze sa aktualne mapki, ale nie bylo jeszcze kabli ani wody, dopiero dzis dostalam pismo ze jest juz elektrycznosc - kable:))

a taka mapka ma jakas date wanosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnaRz - mi powiedzieli (gdy robiłam projekt gazowy w marcu) że mapka do celów projektowych jest ważna 2 lata i tak oto w ten sposób musiałam znowu wybulic 400 zł na 4 mapki. Także jak widac nie opłaca się przeciągać papierkowych prac, bo pociąga to za sobą nie potrzebne koszty. :cry:

 

to skoro planuję zacząć budowę na poczatku 2005 roku to nie straci ważności:)

 

===========

takie tam :lol:

Najpierw wybudowaliśmy domek naszym zwierzakom

http://www.adad.pl/grupa/szynszyla/album/ania_rzeuska/11.html

a teraz musimy wybudować i sobie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Ile płaciciście za wyrównanie działki i wykop?

Proszę o szybką odpowiedź, bo może już w piątek będę kopał.

 

Pozdrawiam

Barti

 

P.S. Pozdrawiam wszystkich Baniniaków (szczególnie nowych)

 

 

Ponawiam prośbę, bo chyba nikt nie zauważył lub nikt nie kopał.

 

Pozdrawiam

Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnaRz - możesz sie jeszcze wstrzymać z tą mapką.

Nadal pozostaje ostateczna opcja, czyli dokonanie pomiarów na miejscu. W narożach działki powinny być wkopane słupki graniczne.

 

tak nasz pomiar tak wyglądał, długi sznurek:)

ale to nie było dokładne:( działka jest porośnięta choinkami także tu i ówdzie mogło być niedociągnięcia:(

 

powiedzcie mi proszę,

czy najpierw musi być projekt aby ustalić warunki posadowienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Ile płaciciście za wyrównanie działki i wykop?

Proszę o szybką odpowiedź, bo może już w piątek będę kopał.

 

Pozdrawiam

Barti

 

P.S. Pozdrawiam wszystkich Baniniaków (szczególnie nowych)

 

 

Ponawiam prośbę, bo chyba nikt nie zauważył lub nikt nie kopał.

 

Pozdrawiam

Barti

 

Wykop kosztował mnie 500 PLN. Równanie działki razem z zasypaniem fundamentów do tej pory pochłonęło 1700 (w tym 1200 za 10 wywrotek piasku). Pewnie dojdzie jeszcze jakieś 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Ile płaciciście za wyrównanie działki i wykop?

Proszę o szybką odpowiedź, bo może już w piątek będę kopał.

 

Pozdrawiam

Barti

 

P.S. Pozdrawiam wszystkich Baniniaków (szczególnie nowych)

 

 

Ponawiam prośbę, bo chyba nikt nie zauważył lub nikt nie kopał.

 

Pozdrawiam

Barti

 

Barti za wyrównanie działki 1500m2 płaciłam 600 zeta, ale to naprawdę była okazja.....facet mi równał prawie 3 dni.

 

A za wykop będe płaciła 6zł/m3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za informacje.

Mój koparkowiec chce 600 zł za wyrównanie działki i wykopy. Widze teraz, że to uczciwa oferta - tym bardziej że jeszcze nie było negocjacji.

 

Kolejne pytanie brzmi:

 

Ile za ekipę budowlaną?

 

Moja bedzie kosztowała:

Stan zero = 8.400zł (wchodzi 1400szt bloczków i 13,5m3 betonu + ocieplenie + izolacja)

Parter ze stropem = 8.000 zł (1200 szt BK)

Poddasze = 3.600zł (300 szt BK)

Dach (250m2) = 10.500 zł

 

Dom ma wymiary 10m x 15m, parter + poddasze + podwójny garaż (stąd ta szerokość)

 

Czekam na Wasze zwierzenia.

 

Pozdrawiam

 

Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...