Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

MarcinU

dyperbitu wyszło mi niecałe 6 baniaków po 20kg każdy, kosztuje 38zł netto w RaabKarcher lub Castoramie. Na firmę nie zwracałem uwagi. Dypserbit to dypserbit.

Dodatkowo wyszło mi niecałe 4 rolki po 30m foli fundamentowej o szer. 36cm na pokrycie ław (po 66zł netto w Castoramie), styropian FS20 8cm - 6m3 oraz papa termozgrzewalna na górę ściany funadmentowej (a pod ścianki parteru). Izolacje robiłem tylko od zewnątrz, ale ściany funadentowe zostały posmarowane 2x dysperbitem, potem obłożone styropianem, siatka plus klej do siatki i na to znowu raz dysperbit. Natomiast tam gdzie planuję ogrzewanie podłogowe dałem izolację styropianem także od środka (ale już nie izolowałem dysperbitem).

Pozdrawiam

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU

dyperbitu wyszło mi niecałe 6 baniaków po 20kg każdy, kosztuje 38zł netto w RaabKarcher lub Castoramie. Na firmę nie zwracałem uwagi. Dypserbit to dypserbit.

Dodatkowo wyszło mi niecałe 4 rolki po 30m foli fundamentowej o szer. 36cm na pokrycie ław (po 66zł netto w Castoramie), styropian FS20 8cm - 6m3 oraz papa termozgrzewalna na górę ściany funadmentowej (a pod ścianki parteru). Izolacje robiłem tylko od zewnątrz, ale ściany funadentowe zostały posmarowane 2x dysperbitem, potem obłożone styropianem, siatka plus klej do siatki i na to znowu raz dysperbit. Natomiast tam gdzie planuję ogrzewanie podłogowe dałem izolację styropianem także od środka (ale już nie izolowałem dysperbitem).

Pozdrawiam

Tomi

 

Wielkie dzięki za szczegóły. Z twojego opisu wynika dość konkretna izolacja (3 warstwy dysperbitu). Ja mam dylemat bo rozmawiałem z przedstawicielem technicznym Izohanu (producent takich mas) i mają 3 produkty tego typu każdy nieco inny, ale generalnie są to wodne masy dyspersyjne. Dlatego pytam o szczegóły, bo nie wiem co kupić. Zajrzę do Castoramy i popatrzę co mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU:

 

sorry za ogólną informację, ale już tak dokładnie nie pamiętam - musiałbym spojrzeć w papiery.

ale jest tak jak mówi Tomi-3miasto: dysperbit w takich zielonych zbiornikach po 20 kg. Nazwy też nie pamiętam.

smarowanie rzeczywiście od zewnątrz i wewnątrz.

na zewnątrz styropian 5 cm (około 5 cbm) + siatka + dysperbit. generalnie po jednej warstwie dysperbitu.

potem jeszcze tak jak mówiłem folia kubełkowa Dorkena - wyszło jakieś 40 mb. (szerokość 1 m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej widzę że gorączka budowlana w pełni i istna giełda cenowa , ale pocieszę was że to uleczalne za tydzień nie będziecie pamiętać połowy

 

mam aktulne fotki naszej sasanki

 

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=16681&q=wichrowe&k=2

 

No ładne, kurna ładne.

 

GABI - czy miałaś zgrany czasowo montaż okien i drzwi?. Było to wszystko robione jednocześnie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus okna były duzo wczesniej , balkony, tarasy i wejściowe na końcu i długo w folii:) głownie ze wzgledu finansowego

 

A nie było problemu ze złodziejami?

 

Dopytuję się bo jestem na etapie umawiania się z wykonawcami instalacji wewnętrznych, ale boję się zostawić dom otwarty, żeby mi kabli nie powyrywali. Stąd pomysł aby wstawić okna i drzwi wejściowe. No i sam nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus okna były duzo wczesniej , balkony, tarasy i wejściowe na końcu i długo w folii:) głownie ze wzgledu finansowego

 

A nie było problemu ze złodziejami?

 

Dopytuję się bo jestem na etapie umawiania się z wykonawcami instalacji wewnętrznych, ale boję się zostawić dom otwarty, żeby mi kabli nie powyrywali. Stąd pomysł aby wstawić okna i drzwi wejściowe. No i sam nie wiem co robić.

 

Jak wstawisz okna i dzwi to mogą Ci je również wyjąć. Słyszałeś wogle aby u nas komuś coś podprowadzili z budowy? Próbowałem pogadać z ubezpieczeniami na temat ubezpieczenia budowy, ale mnie olali. I nie wiem czy się stresować i spać na budowie :wink: czy dać se spokój bo raczej nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym to juz różnie betoniarkę nam zwinęli jak mój tato i murarz nocowali :roll: wcześniej narzędzia sobie poszły licznik elektryczny :evil: i wszystko wskazywało na ekipy z sąsiednich budów i "fachowców". Odkąd jest psina i sąsiedzi mieszkający jakośc odpukać

 

a propo niedaleko nas sąsiad w ulewę zwalił całe drewno na dach, rano go juz nie było ... pomyslcie kto mógł tak szybko obrócic...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze ad vocem.

 

Kilka postów wstecz opluwałem pewną firmę, której nazwy przez grzeczność dzisiaj nie wspomnę i muszę powiedzieć, że albo czytają Forum albo sami z siebie poczuli się winni, bo obecnie wykonują zdecydowanie lepsze ruchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by było na tyle uprzejmości. Teraz przechodzimy do plucia żółcią bo mi się przelała.

OFICJALNIE, WSZEM I WOBEC informuję aby omijać z daleka Gdyński Oddział firmy WKT Polska zlokalizowany na ulicy Łużyckiej ...

 

O tą firme chodzi?

 

Pozdrowienia B.

 

BENICIO - no tak, ale ja chciałem tak bardziej subtelnie, a Ty od razu po nazwisku :wink: .

 

KORES- swego czasu jak sam robiłem w biznesie ubezpieczeniowym to WARTA miała "Ubezpieczenie domu w budowie" i były to grosze. Wychodziło 100 zł za 100.000 wartości domu.

Prawdę mówiąc nie orientuję się jak to wygląda teraz, a kolega który miał mi się rozejrzeć po firmach ubezpieczeniowych i przedstawić ofertę nie odzywa się od dwóch tygodni.

I tu znów kolejny smutny wniosek - zdecydowana większość moich kochanych rodaków chciałaby zarabiać jak na zachodzie ale tak jakoś z przyzwyczajenia nadal pracuje jak na wschodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmawiałem z agentem PZU. Nie chcą ubezpieczyć ani domu w budowie, ani zbudowanego, ale nie odebranego od niczego ani od ognia, ani od katastrof budowalnaych ani od kradzieży. Nawet nie chcą mnie ubezpieczyć od OC (podobno wychodzi majątek). Więc chętnie przyjmę namiar na firmę sensowniej działającą i będącą elastyczną.

 

Markus - trudno mi się z tobą nie zgodzić. Wielu ludzi (również związanych z budownictwem) ma nas inwestorów (czt. wydawaczy swoich pieniędzy) w głębokim poważaniu i kasę owszem chcą, ale ugiąć się czy wysilic to już nie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...