Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No witajcie. Miałem lekkie urwanie głowy - sprawy zdrowotne Beaty. Jakoś wychodzimy na prostą, ale jeszcze potrwa toi trochę.

 

Bloczki dzisiaj rano przywiózł mi koleś na działkę i po wstępnym obejrzeniu wyglądaja na równe, tak więc budować się będzie chyba ok. Kto ma ochotę to od wtorku jestem na działeczce i walczymy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale cisza....

Czyzby nic sie nie dzialo?

U mnie wiekszosc scian parteru juz stoi. Chlopaki stawiaja kominy a w srode dotrze Porotherm i pojada dalej ze scianami.

 

Echhhh, nie wiedzialem ze cegly z tej samej klasy i w tej samej cenie moga sie tak od siebie roznic....

Dajmy na to taka cegla z Wienerbergera i Bysewa. Kto by pomyslal, ze nawet ja laik widze ze jedna z nich to totalne badziewie - co prawie sie w rekach rozsypuje, a druga pieknie wypalona i az dzwoni?

Pytanie za 100 pktow - ktora BE a ktora OK?

 

Odpowiedz jest prosta choc byc moze zaskakujaca - nasi gora :wink: Oczywiscie to jest takie tam pitolenie bo obie robione u nas, tyle ze jedna z bardziej znanym napisem...

 

Pozdrawiam wszystkich i zycze ladnej pogody (no moze w nocy moze troche popadac - przyda sie naszej spieczonej ziemi)

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się dzieje. Tylko jakoś po weekendzie jesteśmy zmęczeni. U nas kończą stawiać ścianki działowe i zaczęli ciągnąc wodę do domu. Także niedługo będzie na czym powiesić kibelek i podgrzewacz wody :smile: A dzisiaj przywozimy drzwi wejściowe. Trzeba w końcu zamknąć dom bo tak bez drzwi zaprasza każdego do środka.

Także z każdym dniem czegoś tam przybywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisza, bowszyscy ostrowalczą na budowie.

Mam urlop i ciężko pracuje u sibie na działce.

Dzisiaj koleś położył 450 bloczków i tak się sklada, że mam 4 ściany wymurowany. Pozostała nośna w środku i parę działowych.

Ale ma koleś tempo.

 

Pozdrawiam

Będę się odzywal, choć trochę mniej niż zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ludzie! U nas już prawie koniec. W weekend przystępujemy do malowania ścian wewnątrz. Zostały jeszcze drobiazgi w postaci wyrównania wylewki na klatce schodowej, zrobieniu ganka przed drzwiami wejściowymi, wyrównania pod schodami itp. Zajmie to pewnie jeszcze kilka tygodni, ale w sumie finisz :wink:

Zachar! Masz pozdrowienia od Daszka. Wkrótce powinien tu zawitać.

Ewa! Jak to jest, że nie wyświetlają mi się emotikony w Twoich wiadomościach na forum? Wszędzie widzę te :smile: :wink: itp. a w Twoich postach są tylko czerwone krzyżyki. I to niezależnie od kompa, z którego korzystam. Bardzo mnie to intryguje... (sorry za niebudowlany temat).

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem wszystkim!!!!

Ze tak nie smialo zaczne - nie wiem czy moge sie "wkrecic" w te Wasze rozmowy - ja dopiero bede zaczynal budowac tak wiec malo ode mnie sie dowiecie na ten temat bardziej w druga strone - ja chcialbym dowiedziec sie cos od Was - jako powiecmy fachowcow :wink:. Tak wiec na razie pozdrawiam wszystkich serdecznie, bede bacznie czytal co piszecie i mozecie sie nastawic na cala fure pytan co? jak? gdzie? za ile? po co? dlaczego? itp, itd.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellou,

widze, ze nic sie nie dzieje :sad:

Wszedzie cissza, jak makiem zasial - to znaczy sie pewnie nikt nie garuje przy kompie tylko na baluje lonie matki natury - czytaj buduje chalupe...

U nas dotarl Porotherm i sciany ida dalej, ida w gore tez kominy.

 

Mamy z malzonka niemaly klopot (a nawet dwa):

* primo - nie wiemy gdzie najlepiej zamowic klinkier, tzn. po pierwsze gdzie jest duzy wybor (obejrzec i podjac decyzej) a po drugie gdzie jest firma ktora jest tania i zdobedzie wybrany model? Szukamy klinkieru bardziej wpadajacego w braz niz w czerwien.

* secundo - bylismy przekonani do pokrycia dachowego RuppCeramika Sirius (jasny braz), ale widzialem na wystawie dwuletnia dachowke oblepiona juz mchem!. Koles twierdzil ze ta firma nie robi dobrych dachowek i ma nieciekawe warunki gwarancji. Brzmialo to co mowil rozsadnie a to co widzialem mowilo samo za siebie... Ponoc lepsza jest dachowka np. Wiekora.

 

Co Wy na to?

 

Pozdrawiam i gratuluje sukcesow "na froncie"

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Cześć Daszek - widzę, że w firmie wszyscy się znają :wink: Gdzie się masz zamiar budować? Daj znać na priv co u Ciebie.

Jeżeli chodzi o dachówkę po wielu różnych rozmowach u mnie na placu boju został Wiekor i Roben z czego ostatecznie wygrał Roben. Obie firmy dają 30 lat gwarancji i obie są uważane za jedne z porządniejszych (i droższych). Co ciekawe różnica w dachu Brass i Roben w cenie to "tylko" 4 tys zł na 220m2 dachu na korzyść cementowego Brassa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mishka nie wiem czemu tak się dzieje, ale Twoje i kilku innych osób nie wyświetlają się u mnie. Poza tym nawet u mnie nie wyświetla sie nic poza "uśmieszkiem" i "smutkiem". Także nic innego nie wstawiam :smile:

Gratuluję prawie wykończenia domu. My też się powoli zbliżamy do etapu tynkowo-kafelkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!!!!!

A wiec budowac zaczne sie najprawdopodobniej (jak nic niezaplanowanego sie nie stanie) w przyszlym roku. Dzialke wraz z malzonka kupilismy pod Reda - 1088m2. W tym roku zamierzamy zrobic badania gruntu przez geodete i okreslenie gdzie ma zostac wykopana studnia glebinowa - bo o wodzie pitnej z sieci mozna tylko pomazyc. Tak poza tym okolica to (narazie) piekne pole - ma powstac osiedle 100 domkow jednorodzinnych o dumnej nazwie Moście Błota - tak apropos moze kodi_gdynia wypowie sie na temat kto wymysla takie nazwy - tak szczerze powiedziawszy to troche dziwne odpowiadac na pytanie gdzie mieszkasz - "Na Mościch Błotach". Sasiedzi juz zaczynaja - z tych 100 okolo 15 jest juz w fazie budowy a w 2 juz mieszkaja.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was moze cos powiedziec o badaniach geodezyjnych na dzialce? Ile to kosztuje i kogos moze bedziecie mogli polecic? Chcialbym zbadac grunt pod budowe domku muratora D12b jak i mozliwosci wykopania studni glebinowej zasilajacej domek w wode. Czekam na jakies propozycje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - dzięki za odpowiedź - jeśli chodzi o projekt, to na razie jeszcze go nie mam - natomiast będzie to na pewno coś mało skomplikowanego - mam nadzieję ( ok. 130 m2 z użytkowym poddaszem tak żeby po zrobieniu dołu można by było już zamieszkać. Tak jak wcześniej wspominałem nie posiadam na razie zbyt dużo kasy i dlatego się zastanawiam czy startować wtym roku, czy dać sobie na razie spokój. Jeśli chodzi oczas to mam go aż zbyt dużo, a umiejętności - tego na razie nie wiem- to się okaże. Od dwóch lat regularnie czytam MURATORA więc głowę jak na razie mam nabitą teoriami budowy ( tak na marginesie to pismo schodzi na psy ). Jeśli chodzi o finansowanie budowy to chciałbym ze swojej kasy w jeden rok zrobić stan surowy otwarty, a resztę w następnym roku wykończyć za pomocą kredytu ok. 120 000 zł. Tylko właśnie pytanie za ile można zrobić stan surowy otwarty.

Wiem, że zbyt często nie zaglądam tutaj - niestety nie mam w domu internetu - korzystam z gościnności brata - ale postaram się raz na dwa tygodnie odpowiadać. Sorry.

JACA- V40 - także wielkie dzięki za odpowiedź. Widzę , że będę twoim niedalekim sąsiadem.Jeśli chciałbyś się spotkać na twojej budowie i chwilę pogadać to proszę o kontakt 609- 536- 238. Cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Moi Drodzy.

Dwa tygodnie na budowie zaowocowało tzw. stanem zero. Mam to zrobione solidnie i poprawnie i mam nadzieję, że będzie ok. Cieszy mnie fakt, iż na robociznę za ten stan /postawienie ściany fundamentowej z bloczków/ zapłaciłem 200zł. Całości jeszcze nie liczyłem, ale tak jak zakładałem nie przekroczyłem 8000 zł.

 

Kto ma ochotę może wpaść i zobaczyć jak to wygląda.

 

Sebo jeszcze raz dzięki za maszynę - przyznam szczerze zaoszczędziłem trochę grosza. Koszt wynajmu to 160zł + vat za 1 dobę. pamiętaj o rewanżu.

 

Jaca nie dałem rady wpaść do Ciebie. Sam wiesz jak się buduje a do tego wlasnymi rękami. Byłem co prawda przejazdem w Baninie i to kilka razy, ale nie chciałem się rozdwajać. Wybacz.

 

Docent - ja też nie mam kasy, mój plus to własne mieszkanie, które kiedyś tam sprzedam, aby wykończyć. Ile kosztuje stan surowy otwarty. Jak dla mnie to góra 40 tyś. Choć postaram się zmieścić w 33-35 tyś. Pamiętaj o gabarytach domu i jego bryle. Chętnie pogadam, z Tobą na ten temat. A i własna praca.

 

Zachar - strop masz już pewnie zalany. Maile przeczytałem dopiero dzisiaj więc nie aktualne. Unicon jest daleko od Ciebie, więc koszty przywozu są zbyt duże. Do mnie na działkę jest 6-7km do Ciebie kilkadziesiąt. Kiedyś monitorowałem fimę Ekobet -dobre warunki no i bliżej Ciebie.

 

 

CO Z NASZYM SPOTKANIEM FORUMOWICZÓW. ROZUMIEM, ŻE WSZYSCY OSTRO BUDUJĄ, ALE MOŻE WARTO SPOTKAĆ SIĘ TYM BARDZIEJ ŻE JEST NAS DUŻO WIECEJ.

 

Pozdrawiam i czekam na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...