Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kores - my ubezpieczyliśmy budowę w Warcie - wygodnie bo dziewczyna z banku u której załatwialiśmy kredyt jest agentką. Wyszło nam niecałe 250 zł przy założonej wartości docelowej 218tys bodajże, w tym jakiś kawałek to jest NW. Porównaliśmy z PZU - za identyczny zakres chcieli 550zł :o , gdzie indziej nie szukaliśmy, bo nam się już nie chciało ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że temat ubezpieczeń niejest mi obcy, bo pracuje w takiej firmie (nie jestem agentem :lol: ).

 

Nie robie reklamy swojej firmie (broń Boże!!!!!!!!!!)ani nie namawiam, ale jak chcecie to mogę sie dowiedzieć jak to tutaj wygląda. Z tego co wiem to jest taka opcja jak ubezpieczenie domów jednorodzinnych w trakcie budowy :) w której ja się napewno ubezpiecze bo mam zniżkę jako pracownik :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

otrzymalam takaoferte:

 

OFERTA CENOWA

na wykonanie badań warunków gruntowo-wodnych i opracowanie dokumentacji

geotechnicznej w Baninie k/Gdańska

Zaplanowano wykonanie badań penetrometrem (otwory nierurowane)

do głębokości 5,0 m w ilości 5 sztuk i dwóch sondowań sondą ITB-ZW.

Cena ryczałtowa: 1.500,00 zł + VAT

Cena obejmuje transport, badania terenowe, podstawowe badania laboratoryjne

i opracowanie dokumentacji geotechnicznej.

Termin wykonania: 10 dni od akceptacji warunków cenowych i otrzymania

zlecenia wraz

z danymi potrzebnymi do wystawienia faktury (ew. kopia KRS) oraz planu

sytuacyjno-wysokościowego w skali 1:500 lub 1:1000 i orientacji w skali

1:10000 lub 1:25000

z zaznaczeniem miejsca badań.

 

i stad moje pytanie?

czy to sa badania ktore nalezy zrobic w zwiazku z ustaleniem warunkow posadowienia?

i czy nie za drogie :cry: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna Rz - czy Ty przypadkiem do Polskiej Akademii Nauk nie dzwoniłaś ???. Chyba nie budujesz się na górotworach, bo o ile wiem to takowe w obrębie Trójmiasta nie występują, a do posadowienia budynku wystarczy określić przekrój pionowy gleby i to wszystko. Maksimum cztery otwory, po jednym w narożniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Kilka dni przerwy i tyyyyyle czytania. :D

 

Specjalne powitanko dla tych, co dołączyli po drodze, czyli Ani i Darka (Dadym).

 

Wyrazy uznania dla Gabi i jej Sasanki (i "strasznie" czarnego psa :wink: ) oraz preludium budowlanego AnnyRz (dla Niuni).

 

Pod moją nieobecność zamajaczył temat technologii budowlanych. Właśnie przechodzę tę chorobę wyboru. Czy możemy sprawdzić co okazało się najpopularniejszym materiałem na ściany w naszej okolicy? Z czego budujecie/zamierzacie budować?[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by było na tyle uprzejmości. Teraz przechodzimy do plucia żółcią bo mi się przelała.

OFICJALNIE, WSZEM I WOBEC informuję aby omijać z daleka Gdyński Oddział firmy WKT Polska zlokalizowany na ulicy Łużyckiej ...

 

O tą firme chodzi?

 

Pozdrowienia B.

 

BENICIO - no tak, ale ja chciałem tak bardziej subtelnie, a Ty od razu po nazwisku :wink: .

 

Hehe :wink:

 

No to zadajmy głośno pytanie: PANOWIE Z WKT POLSKA, CZYTACIE FORUM CZY NIE? 8)

 

Bratki - ja mam gazobeton z Osławy. Generalnie w Polsce jest tak, że wszyscy znają się na medycynie i skokach narciarskich, a Ci co budują to na technologiach budowlanych. Co jest lepsze - jednoznacznej opinii nie uzyskasz :D .

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

otrzymalam takaoferte:

 

OFERTA CENOWA

na wykonanie badań warunków gruntowo-wodnych i opracowanie dokumentacji

geotechnicznej w Baninie k/Gdańska

Zaplanowano wykonanie badań penetrometrem (otwory nierurowane)

do głębokości 5,0 m w ilości 5 sztuk i dwóch sondowań sondą ITB-ZW.

Cena ryczałtowa: 1.500,00 zł + VAT

Cena obejmuje transport, badania terenowe, podstawowe badania laboratoryjne

i opracowanie dokumentacji geotechnicznej.

Termin wykonania: 10 dni od akceptacji warunków cenowych i otrzymania

zlecenia wraz

z danymi potrzebnymi do wystawienia faktury (ew. kopia KRS) oraz planu

sytuacyjno-wysokościowego w skali 1:500 lub 1:1000 i orientacji w skali

1:10000 lub 1:25000

z zaznaczeniem miejsca badań.

 

i stad moje pytanie?

czy to sa badania ktore nalezy zrobic w zwiazku z ustaleniem warunkow posadowienia?

i czy nie za drogie :cry: ?

 

Zadzwoń pod numer 601 680 726 p. Zygmunt Kola. Facet jest geologiem i zajmuje się takimi sprawami. Ja za badania (4 odwierty, 3x 4,5m, 1x 2m) zapłaciłem 600 zł i dostałem całe opracowanie z przekrojem gruntów i zaleceniami dla konstruktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - dzięki za szybką (i pierwszą!) odpowiedź.

 

Zdążyłam zauważyć ile emocji (i przekonań niepokonanych) istnieje w innych wątkach. :D Ale pomyślałam, że może dadzą się wykryć jakieś przesłanki lokalne, np. bardzo dobra fabryka w pobliżu, albo inne niż w reszcie kraju relacje cen, albo wpływ klimatu :-? - w każdym razie coś co może sprawiać, że ostatecznie u nas jakiś materiał wygrywa statystycznie.

Może wtedy warto by uwzględnić "mądrość ludową tubylców", a i większe są szanse na to, że wykonawcy częściej się z daną technologią stykają.

 

W każdym razie - nadal liczę na resztę forumowiczów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - dzięki za szybką (i pierwszą!) odpowiedź.

 

Zdążyłam zauważyć ile emocji (i przekonań niepokonanych) istnieje w innych wątkach. :D Ale pomyślałam, że może dadzą się wykryć jakieś przesłanki lokalne, np. bardzo dobra fabryka w pobliżu, albo inne niż w reszcie kraju relacje cen, albo wpływ klimatu :-? - w każdym razie coś co może sprawiać, że ostatecznie u nas jakiś materiał wygrywa statystycznie.

Może wtedy warto by uwzględnić "mądrość ludową tubylców", a i większe są szanse na to, że wykonawcy częściej się z daną technologią stykają.

 

W każdym razie - nadal liczę na resztę forumowiczów :D

 

Ja kupiłem bloczki silikatowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...