Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję wszystkim, którzy już wzięli udział w mojej lokalnej mini-sondzie, a pozostałych wciąż namawiam (z czego budujecie mury).

 

Właśnie wróciłam z targów na Beniowskiego, więc składam krótki raport. Prawdą jest to, że to nie to samo co z 6 lat temu - kiedy przejść się między pawilonami z powodu tłoku nie dało. Wystawcy zmieścili się właściwie w jednej hali i na kawałeczku dziedzińca. Druga hala zajęta przez aqua-cudeńka (baseny, sauny, hydromasaże etc., znaczy się to bez czego żyć się w żaden sposób nie da :wink: :wink:). Mimo wszystko chyba i tak jest lepiej niż w roku ubiegłym, a rzecz się dopiero rozkręca - jeszcze nie wszyscy byli w pełni zainstalowani, gości też maleńko.

 

Najwięcej drzwi i okien, dwa silikaty, trochę "papierowych" (wydawnictwa, projekty, szkoła bud-arch), trochę dachówek, systemów grzewczych, schodów, kowalstwa i ogrodów oraz kapitalna babuleńka z chlebem ze smaluszkiem i domowymi wypiekami. :D

Chyba tylko w jednym miejscu widziałam tablicę, że sprzedaż targowa z rabatem 10% - ale pewnie inni też tak robią - nie pytałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, którzy już wzięli udział w mojej lokalnej mini-sondzie, a pozostałych wciąż namawiam (z czego budujecie mury).

 

 

U nas będą bloczki komórkowe 24*24*59 no i to wiemy na pewno, bo nie możemy się zdecydować czy na zewnątrz tylko warstawa styropianu czy też styropian lub wełna a na zewnątrz pustaki połówki jak radzicie?

 

 

Aga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agawa - z tym radzeniem to odpowiedzialność większa niż przy wyborze męża/żony, więc się na to nie porwę.

 

Mogę tylko powiedzieć co mną kieruje. Nie mam przekonania do ścian 2-warstwowych (tylko proszę się ze mnie nie śmiać, jeśli z taką skończę :D ), bo... mam teraz taką w moim bloku. Za każdym razem, gdy niosę po balkonie doniczkę albo dzbanek z herbatą, jestem bliska zawału - boję się że się potknę i wyrżnę w to delikatne coś co wydaje taki odgłos jakby było grubości skorupki od jajka. Dziura wydaje mi się groźna, bo już nam z takich małych dziurek na zewnątrz woda ciekła do wewnątrz.

 

Nie mam też serca do styropianu, a to dlatego że utkwiło mi w pamięci co kiedyś napisał Murator - a mianowicie, że ma on "wartość grzewczą zbiżoną do oleju opałowego" :lol: To było a propos pożaru. Poza tym widok ziemi w okolicy budowy, na której zastosowano styropian sprawia że myślę o ok. 10 letniej rekultywacji :wink:

 

W tej chwili bliżej mi więc do ścian 1 lub 3 warstwowych i ew. wełny. Ale nie obiecuję, że będę się tego trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus gdzie zamawiałeś filigrana, jak długo trwają formalności przystosowania płyt pod projekt, jaka warstwa betonu na płyty? Tempo prac masz zabójcze!

 

Powiem szczerze i po partyjnemu - z wykonaniem jest najgorszy problem. Każdy inny strop zrobi Ci setka firm wykonawczych, a firmy robiące Filigrana policzysz w Trójmieście na palcach jednej ręki. No i zaczynają się fochy:

- w KOMBECIE pani robiła łaskę że wogóle ze mną rozmawiała i skończyło się burzliwym rozstaniem.

- INDUSTRI chciało jak za zboże na przednówku;

- ostatecznie stanęło na NORDCOOP-ie, z tym że tam też była gra do jednej bramki. Akceptujesz Pan nasze warunki to robimy, a nie to spadaj.

 

Technologia jest wygodna bo można wszystkie rury upchać na płycie przed zalaniem stropu i taka była idea przy projektowaniu. Dzisiaj, mając obecne doświadczenie, dłuuuugo bym się zastanawiał.

 

U mnie jest płyta prefabrykowana 5 cm i na to przyjdzie 13 cm betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno mnie tu nie bylo ale z satysfakcja obserwuje coraz wieksza ilosc ludzi ktorzy w zwiazku z zakupami nie daja sie wciagnac w beznadziejnie bezsensowna afere w stylu "kwintal cukru niezbedny w kazdym domu".

Ja zgadzam sie z niepopularna opinia ze mimo va(t)riactwa wszystko juz niebawem sie ustabilizuje i okaze sie ze wcale nie trzeba bylo tak szalec

Pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili bliżej mi więc do ścian 1 lub 3 warstwowych i ew. wełny. Ale nie obiecuję, że będę się tego trzymać.

 

No właśnie na poczatku my też się tak zapieraliśmy a teraz sie zastanawiamy nad dwuwarstwową :) Ale bliżej jest nam opcja 3W więc zobaczymy.....Może jeszcze ktoś nam pomoże w kwestii wyboru ile warstw i z czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Targach Budowlanych w Gdańsku ul. Beniowskiego 5.

Nie warto. Wszystko mieści sie w jednej hali, po 2-3 przedstawicieli każdej z branż, były 3 firmy od bram garażowych (Horman, Wiśniowski, Beditom), może ze 3 firmy od okien i drzwi, jedna od parapetów. Fajne stoisko ma firma z Redy która instaluje kominki Tarnawa. Duża ekspozycja. Przy okazji mogłem pogadać jak wygląda sprawa doprowadzenia powietrza do kominka z zewnątrz( generalnie można zrobic to do każdego kominka Tarnawy, średnica rury 110mm), kilka firm oferujących wydawnictwa itd. W sumie można przelecieć wszystko w 20 min.

Pozdrawiam

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agawa - my zostawiliśmy 2 warstwową, bo tak było w projekcie i po prostu nie chciało nam się kombinować :D I starannie omijałam wszystkie wątki na forum i artykuły na temat wad i zalet poszczególnych rodzajów ścian, żeby nie pojawiły się przypadkiem wątpliwości ;)

Poza tym jest to jakiś kompromis międzi 1 warstwową, która jest mimo wszystko zimniejsza, a 3 warstwową, która jest chyba jednak trochę droższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Anna Rz - czy Ty przypadkiem do Polskiej Akademii Nauk nie dzwoniłaś ???. Chyba nie budujesz się na górotworach, bo o ile wiem to takowe w obrębie Trójmiasta nie występują, a do posadowienia budynku wystarczy określić przekrój pionowy gleby i to wszystko. Maksimum cztery otwory, po jednym w narożniku.

 

dalam zapytanie emailem i zapewno zauwazyli zem laik:( to chcieli mi wcisnac takowe badania

i dlatego zapytalam sie Was o opinie.

 

jak widac nie potrzebne mi takowe

 

 

ale zeby zrobic takowe badania to juz musze miec/wiedziec jakie bede miala wymiary domu i gdzie bedzie stac?:(

a ja jeszcze nic nie wiem dokladnie

 

moze ktos mi w koncu powie co pierwsze

projekt czy posadowienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gierga - nie odpowiedziałaś mi w innym wątku to spytam tu. Gdzie się zatrzymujesz w Swornegaciach? :)

 

Pozdrowienia B.

 

Benicio już odpisuje...zatrzymuję się z paczką znajomych w ośrodku agroturystycznym Meyer. A ty też jedziesz w tamtym kierunku na Wielką Majówkę ???

Dziś moja firma sprezentowała mi wielką niespodziankę...i dzień 4 maja mam wolny!!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...