Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

:D Witam

AnnaRz-musisz mieć projekt najlepiej z uzgodnieniami.Sondowanie dla domów jednorodzinnych robi się w 4-5miejscach-na naroznikach i w środku po przekątnych.powinno kosztować ok.100 od punktu za to dostajesz opracowanie.Pogadaj z geologiem,który to robi on ci więcej powie niż całe opracowanie do którego jazeli wszystko jest OK itak nikt nie zagląda.Mogę ci polecić p.Czarneckiego3424055

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

groszek 3 - wyślę w poniedziałek, bo te materiały mam w pracy :D

 

Puzon - mam podobne zdanie na ten temat. Na początku myśłałam, aby kupować wszystko na zapas i przed 1majem. Ale jak zobaczyłam jakie ceny się porobiły, to sobie powiedziałam "koniec nie dam się zwariować" i kupuję materiały w lipcu/sierpniu :wink:

 

bratki - gazobeton 24*24*59 , przedtem był pomysł na porotherm....ale ostatecznie padło na gazobeton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdańska Wiosna Budowlana zaliczona. Odczucia dosyć mieszane.

 

Dokladnie... mnie zainteresowal, a raczej rozbawil Gosc od kolektorow slonecznych... Na moje ogolne pytanie "jaka jest oplacalnosc inwestowania w kolektory" powiedzial "ja nie jestem tutaj od przekonywania kogos" :-? ..?!?!?!?... oslabil mnie lekko swoja wypowiedzia.. ale puscilem ja jednak mimo uszu gdyz chcialem sie cos dowiedziec

:evil:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie... mnie zainteresowal, a raczej rozbawil Gosc od kolektorow slonecznych... Na moje ogolne pytanie "jaka jest oplacalnosc inwestowania w kolektory" powiedzial "ja nie jestem tutaj od przekonywania kogos" :-? ..?!?!?!?... oslabil mnie lekko swoja wypowiedzia.. ale puscilem ja jednak mimo uszu gdyz chcialem sie cos dowiedziec

:evil:

 

pozdr

 

Podobnego "mocarza" mieli na jednym ze stoisk z pompami ciepła. Na moje pytanie co jest czynnikiem roboczym otrzymałem, od pana siedzącego na krześle/ odpowiedź FC407 :o i jako ciąg dalszy / z palcem wskazującym w kierunku foldera/ tekst: TAM JEST WSZYSTKO NAPISANE.

Pogratulowałem panu wyników sprzedaży i poszedłem dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnaRz - bardzo ładny projekt i w środku też ciekawie zaprojektowany. Moim zdaniem nic dodać nic ująć, chociaż ja na początku u siebie też tak mówiłam, a dopiero w późniejszym czasie zaczęły się zmianki.

 

Markus - byłam dziś na Twojej działce i pozwoliłam sobie bez Twego przyzwolenia obejrzeć Twoje mury co się pną do góry :lol: .

Na żywo to wygląda naprawdę okazale..nie to samo co na zdjęciach..nic tylko pogratulować :wink:

 

A ja już wiem , że termin mojej budowy rozpocznie się w połowie czerwca :) przynajmniej mam taką nadzieję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnaRz - projekt jest naprawdę fajny. Super pomieszczenie gospodarcze na dole, że o pokoju bilardowo-piwnym na poddaszu nie wspomnę. Czy masz do tego projektu kosztorys? Coś mi mówi, że to przedsięwzięcie nie będzie najtańsze.

 

Gierga - aż spąsowiałem :oops: , a za bilety skasuję przy najbliższej okazji :D

Mnie samego to tempo zaskakuje i muszę instalatorów przyspieszać. Tydzień temu wołałem hydraulika na wizję lokalną i już mam pierwszą wycenę. W sobotę był elektryk obejrzeć co i jak, aby przygotować swój kosztorys. A robi wszelakie okablowanie wraz z alarmem i odkurzacz centralny tyż.

Tak się tylko zastanawiam kiedy ten cały misternie ułożony plan diabli wezmą, bo kasa topnieje w zastraszającym tempie, a ja jeszcze żadnych manewrów w stronę banku nie wykonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- projekt jest naprawdę fajny. Super pomieszczenie gospodarcze na dole, że o pokoju bilardowo-piwnym na poddaszu nie wspomnę. Czy masz do tego projektu kosztorys? Coś mi mówi, że to przedsięwzięcie nie będzie najtańsze.

 

ja jeszcze projektu nie mam, wlasnie sie nad nim zastanawiam, planowalam zrobic projekt indywidualny wg mojego planu ale wlasnie natrafilam na niego i mi sie spodobal, choc nie ma tutaj oranzeri i spizarni:(( jest tylko problem dachem, bo mozliwe ze bedzie zalegal snieg na dachu garazu od strony wejscia:(( trzebaby bylo przesunac garaz ze 2 metry w prawo:( a nie wiadomo czy wykonalne, moze i wykonalne ale za ile;(?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnaRz - zapytaj się firmy sprzedajacej ten projekt na ile możesz go zmienić aby nie złamać praw autorskich. Wówczas będziesz wiedzial, czy podczas adaptacji budybku możesz sobie zaprojektować oranżerię, etc. Ja swego czasu pytałem się o to. Firmy są dość elastyczne i zgadzały się na prawie dowolne zmiany.

 

Markus - jak będziesz miał ofertę od elektryka i hydraulika, to podeślij proszę. Jestem zainteresowany poziomem kosztu. Przy okazji podaj jakie gabaryty domu (abym mógł porównac) :wink:

 

GDAŃSKA WIOSNA BUDOWLANA - Generalne wrażenie - pustki ! Ciekawszy był Aquabud, ale nie skorzystam -nie buduję basnu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie... mnie zainteresowal, a raczej rozbawil Gosc od kolektorow slonecznych... Na moje ogolne pytanie "jaka jest oplacalnosc inwestowania w kolektory" powiedzial "ja nie jestem tutaj od przekonywania kogos" :-? ..?!?!?!?... oslabil mnie lekko swoja wypowiedzia.. ale puscilem ja jednak mimo uszu gdyz chcialem sie cos dowiedziec

:evil:

 

pozdr

 

Podobnego "mocarza" mieli na jednym ze stoisk z pompami ciepła. Na moje pytanie co jest czynnikiem roboczym otrzymałem, od pana siedzącego na krześle/ odpowiedź FC407 :o i jako ciąg dalszy / z palcem wskazującym w kierunku foldera/ tekst: TAM JEST WSZYSTKO NAPISANE.

Pogratulowałem panu wyników sprzedaży i poszedłem dalej.

 

No to ja dołożę faceta od sauny, który ewidentnie był tam za karę i jakiekolwiek pytania odbierał jako zakłócanie jego cennego spokoju. Byłem w życiu na wielu targach i takiej żenady nie spotkałem. Nawet nie skusiłem się na kiełbaski tylko po pół godzinie stamtąd zwiałem. jedyne co fajne to fontanny strzelające strumyczkami w otworki - to mi się strasznie pododbało. I mojej córeczce też - 3 razy mi zwiewała w tamtą stronę. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witam

AnnaRz-musisz mieć projekt najlepiej z uzgodnieniami.Sondowanie dla domów jednorodzinnych robi się w 4-5miejscach-na naroznikach i w środku po przekątnych.powinno kosztować ok.100 od punktu za to dostajesz opracowanie.Pogadaj z geologiem,który to robi on ci więcej powie niż całe opracowanie do którego jazeli wszystko jest OK itak nikt nie zagląda.Mogę ci polecić p.Czarneckiego3424055

 

Dokładnie. Opracowanie jest dość suche i mówi coś tylko fachowcom. Warto byc przy odwiertach. Całość trwa jakieś 1,5 h i facet (przynajmniej ten co robił u mnie) cały czas gadał o wielu różnych sprawach. Taka iwedza jest nieoceniona, a opracowanie jest na pamiątkę aby pamiętać tą rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gierga - na majówke nie jadę nigdzie - mój chrześniak ma komunie 2.05 i skutecznie ustawił nam plany na długi weekend :wink:. Agroturystyka Meyer to ta przy Kozim (drewnianym) Moście czy przy wyjeździe na Chojnice?

 

Kingaa - mam kontakt do Swornegaci. Grzegorz Wiśniewski 692 58 88 15

lub (52) 39 81 249. Gość jest przy okazji sołtysem - powołaj się na mnie. Pokoje nad rzeką, pomost, miejsce na ognisko. Samych pokoi nie widziałem, ale chyba są ok ...

 

All - moi znajomi widzieli w gospodarstwie ogrodniczym (w Chwaszczynie koło ronda) drzewko. Kosztuje ... bagatelka 38,5 tys. zł. !!!!!!!!!!!!!!!!!! :o :-? :o :-? :-? :o :-?

Mam pytanko. Kto to kupi ... ?

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć bractwo pomorskie :-)

Uprzejmie informuję iż zaczynam nocować w naszym domku! Tak więc wszelkie wizyty mile widziane - jakieś ognisko zawsze się znajdzie, no i do sklepu też niedaleko ;-)

W piątek zostały wprawione okienka z GFO - jeszcze kilka rzeczy do poprawy, ale myślę że wszystko zakończy się wzajemnym zadowoleniem. Poza tym dziś w nocy po 3 dniowej batalii ekipa skończyła rozprowadzać instalacje elektr., tel., komputerową, domofony, rtv, alarmy. Cały dom aż puchnie w kilometrach kabla. Widać że gdyby nie te kable to by się dom rozsypał ;-) Jeżeli ktoś szuka ekipy do instalacji a ma sporo pomysłów dotyczących automatyki w domu to polecam swoich fachowców. Mają doswiadczenie z osprzętem systemowym, no i jak to można określić "robią jak dla siebie". Ja wahałem się pomiędzy Legrandem i Berkerem. Ze względu na dużą ilość gniazd będzie jednak Berker w kolorze szarym.

bratki: gazobeton 24 + docieplenie 12cm wełny

 

Pozdrowionka

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...