Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W piątek zostały wprawione okienka z GFO - jeszcze kilka rzeczy do poprawy, ale myślę że wszystko zakończy się wzajemnym zadowoleniem.

Jeżeli ktoś szuka ekipy do instalacji a ma sporo pomysłów dotyczących automatyki w domu to polecam swoich fachowców. Mają doswiadczenie z osprzętem systemowym, no i jak to można określić "robią jak dla siebie".

 

Adamski

 

Adamski - podziel się uwagami, na co mam zwracać uwagę przy montażu okien z GFO, bo też lada dzień mnie to czeka. W czym był problem u Ciebie?

Ponadto prześlij namiar na tych swoich fachowców - może do czegoś się przydadzą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

 

co prawda nie buduje domu, ale będę wykańczał nowe mieszkanie (Gdynia), ale myślę, że w wielu przypadkach Wasza problematyka mnie również dotyczy

 

Mam więc pierwsze pytanie/prośbę....

Poszukuję tanich pustaków szklanych, gdyż żonie zamarzyła się ścianka

Interesują mnie "połówki" (19x9) bezbarwne, matowe (muszą być matowe)

Na razie widziałem za 17 zł w Almaresie (Wejherowo), pamiętam, że keidyś też gdzieś mi się rzuciła w oczy cena 12 zł ....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: :oops:

 

Zdecydowalem sie do Was zalogowac, bo glupio mi czytac o Waszych problemach i szczesciach budowania z ukrycia.

 

Ja jestem dopiero na poczatku mojej drogi, kupilem dopiero dzialke w Juszkowie k/Pruszcza Gd.

Zaczalem szukac projektu, chyba nawet go znalazlem, teraz sie do niego przekonuje. Najdziwniejsze jest to, ze nie chce prawie nic w nim zmieniac - kosmetuka. To mnie przeraza, bo mam wrazenie ze moze to wynikac z nieumiejetnosci czytania projektu (czyt. widzenia problemow).

Projekt ktory tak nami zawladnal to Samba z MTM Styl.

 

Na razie nie bede sie zapewne za bardzo udzielal, moze bardziej pytal, ale przynajmniej postaram sie wycigac wlasciwe wnioski z Waszego doswiadczenia.

 

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ania i Piotr, Pre pl - witam

 

Ania i Piotr - projekt wg mnie funkcjonalny. Jakie plusy:

- przejście bezpośrednie z domu do garażu

- wyjście z pomieszczenia gospodarczego na tył domu / ogród

- możliwość zrobienia zarówno otwartej jak i zamkniętej kuchni - jak kto lubi :)

- ustawne pokoje (poza jednym o czym dalej)

Z minusów:

- bardzo nieustawny wydaje się być pokój nad garażem. Jeśli populacja rodziny pozwala, to byłoby to wymarzone miejsce na garderobe.

 

Poza tym:

- przemyślcie czy napewno potrzebujecie piwnice - ktoś, kto powie, że to żadne koszty - będzie kłamał,

- dużo balkonów - rzecz fajna, ale chyba upierdliwa w budowaniu (moge się mylić bo sam nie mam)

Dla zainteresowany tu jest projekt Samby

 

No to tyle.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Piotrze (i Aniu), witamy na forum

Pozwoliłem sobie podejrzeć tą Waszą Sambę na stronie

http://www.mtmstyl.pl/projekt.asp?id=145

i poniżej parę moich spostrzeżeń:

1. Piwnica - rozpatrzcie czy ją potrzebujecie, zawsze to wyższy koszt, ale w niektórych przypadkach jest potrzebna.

2. Parter - bardzo fajne rozmieszczenie, duży salon, ukryte wejście do garażu, kuchnia otwarta i jednocześnie ukryta, ogólnie super.

3. Piętro - 4 pokoje - nie widać żeby gdziekolwiek architekt marnotrawił miejsce na zbędny korytarz.

4. Dach - prosty dwuspadowy i jednocześnie reprezentacyjny - proszę tylko nie blachodachówka, przy ceramice będzie naprawdę wspaniale wyglądać.

Technologia wykonania ścian podana przez MTM - pustak ceramiczny+styropian. Jak dla mnie dziwne zestawienie - albo oszczędzamy i wtedy gazobeton+styropian, albo idziemy w ceramikę i ocieplamy wełną.

Ogólnie domek naprawdę fajny, zaprojektowany z głową, prosty i mający to coś w sobie tak więc myślę że wybór dobry i życzę teraz powodzenia w załatwianiu papierków i pozwolenia na budowę.

 

 

Pytanie do wszystkich - szukam ekipy do rozprowadzenia ogrzewania po domu - podłogówka + kaloryfery. Ekipa ma być solidna i za normalne pieniążki ;-)

 

Pozdrowionka

Adamski

 

PS> Oczywiscie wszystkie opinie są z mojego punktu widzenia i nie wszyscy muszą się z tym zgadzać 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu geodeta wytycza mi fundamenty

Kupiłam również bloczki na fundament, jak dobrze pójdzie to pod koniec maja będzie już podstawa domu :)

 

Qrcze, czuję oddech peletonu na plecach. MarcinU też coś ruchów nabrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu geodeta wytycza mi fundamenty

Kupiłam również bloczki na fundament, jak dobrze pójdzie to pod koniec maja będzie już podstawa domu :)

 

Qrcze, czuję oddech peletonu na plecach. MarcinU też coś ruchów nabrał.

 

Ja zostaję daleko w tyle. Wczoraj odebrałem wreszcie projekt i jutro lecę do Wejherowa składać wniosek o pozwolenie. Budowa nie wcześniej niż w lipcu, ale jeszcze w maju ogrodzenie, woda no i być może jakaś szopa.

 

A wczoraj tak tylko z daleka widziałem Twoje białe tipi. Nieźle się prezentuje. Byłem za późno i ciemności nie pozwoliły podjechać i spojrzeć na szczegoły.

 

Ania i Piotr - witajcie. Projekt ciekawy architektonicznie choć na pierwszy rzut oka wydaje mi się skomplikowany w wykonaniu. Podobnie jak Benicio i Adamski aj bym zrezygnował z piwnicy (i tak jest dużo miejsca), bardziej otworzył kuchnię z jadalnią rezygnując ze ścianki (ale to już kwestia gustu), pokój na poddaszu nad garażem faktycznie może być kłopotliwy w organizacji. Ponadto wydaje mi się że dom będzie sensownie postawić wjadem do wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Na początek chciałem przeprosic moze to o co pytam juz sie gdzies tu pojawiło, ale na przejżenie 73 stron straciłbym dużo czasu, którego nie mam. Otórz chodzi mi o Wasze doświadczenia odnośnie kupownia drewna na więźbę dachową. Gdzie można tanio kupić w okolicy Gdyni (trójmiasta), z moich wstępnych poszukiwań wiem ze zasadniczo nie jest to drewno wyschnięte i co z wiązku z tym, czy takie drewno też sie nadaje po odpowiednich zabiegach?

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem w lekkim krucgalopie, wiec wybaczcie proszę, że tak od razu do rzeczy: mam gorącą prośbę w imieniu kolegi, który finiszuje właśnie z budową.

 

Czy ktoś z Was może podpowiedzieć, gdzie uda mu się kupić drzwi wejściowe, stalowe, rozmiar 100cm, w cenie ca. 1000 -1300 PLN i jeszcze do tego do odbioru w terminie na wczoraj, no, góra w ciągu tygodnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Cieszę się, że jest z kim wymienić doświadczenia.

Jesteśmy totalnie podekscytowani-już mamy kredyt, słupki na działce i zaraz ruszamy!!! Fundamentów mamy nie kopać głęboko, to Żuławy więc tylko na 40 cm, a potem dom "pójdzie" do góry. Działkę mamy w Grabina Zameczek za Pruszczem. Projekt ze "Studia Atrium": ok. 150 m2 dom + garaż na 2 samochody (marzenie męża :) ).

Niestety nie mamy stałego (na razie) dostepu do Internetu (tylko w pracy "pod biurkiem" i to przez modem) więc pewnie będziemy pojawiać się sporadycznie.

Na razie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...