Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

AdamskiWitam jeszcze raz. :D

Buduję w Osowie.Niestety nie mam na razie zdjęć.Robiłam projekt indywidualny(tak to nazwijmy) bo nie mogłam się zdecydować(parter podobał mi się w "Adrianie" a poddasze w "Manueli")Może niedługo będę miała zdjęcia to dam znać

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przyłączam sie do prośby Wodzia.

Gdzie kupowaliście więźbę dachową i na co zwracać uwagę przy jej zamawianiu (i odbiorze).

 

I jeszcze jedno, ile mniej więcej może kosztować materiał na więźbę, dach jest prosty, 4 spadowy bez żadnych lukarn ani udziwnień, 300m2?

Pozdrawiam

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupowalem drzewo na wiezbe w Sierakowicach w tartaku, z tego co pamietam to okolo 600zl/m3 +VAT. Po roku widac po konstrukcji ze mogloby sie jeszcze dlugo suszyc, no i teraz widac podluzne pekniecia na glownych belkach (dlugosci 8-10m o rozmiarze 24x18). Nie wiem co z tym robic (poza dodatkowa impregnacja), ale mam nadzieje ze bardziej sie juz nie beda rozsychac.

Co do ilosci drzewa to na 230m2 bralem 8m3, ale dach jest 4spadowy i trudny w wykonaniu.

 

Pozdrawiam, do jutra, czas do domu

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może podpowiedzieć, gdzie uda mu się kupić drzwi wejściowe, stalowe, rozmiar 100cm, w cenie ca. 1000 -1300 PLN i jeszcze do tego do odbioru w terminie na wczoraj, no, góra w ciągu tygodnia?

 

No to sobie ponabijam statystykę i odpowiadam. W sobotę na targach widziałem drzwi z firmy PTZ (polska technika zabezpieczeń) wzruszyło :wink: mnie wykonanie i cena. Tak na szybciora polecam drzwi CHROBRY z atestowanym 3-punktowym zamkiem centralnym klasy A (cokolwiek to znaczy). Cena brutto 1170 PLN.

Namiary: DAGAN S.C. Gdańsk, ul: I Brygady 48, tel: 304-8785 lub 501-606-307.

 

Sam się poważnie zastanawiam czy u nich dzrwi nie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otórz chodzi mi o Wasze doświadczenia odnośnie kupownia drewna na więźbę dachową. Gdzie można tanio kupić w okolicy Gdyni (trójmiasta), z moich wstępnych poszukiwań wiem ze zasadniczo nie jest to drewno wyschnięte i co z wiązku z tym, czy takie drewno też sie nadaje po odpowiednich zabiegach?

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję

 

Musisz wybierać - albo tanie albo dobre jakościowo. Pogodzić obie rzeczy - "to se ne da pane Havranek" :lol: . Generalna zasada sprawdzona organicznie brzmi - ceny spadają a uprzejmość wykonawców wzrasta wprost proporcjonalnie do zwiększania się odległości od Trójmiasta. Radzę szukać albo za wejherowem albo w kierunku Borów Tucholskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyciu, Markus_gdynia - dziękuję.

 

Niestety DAGAN przepadł już wczoraj, bo rozmiary kończą się na 90 cm, ale Dziadek jeszcze się sprawdza.

 

Markus,

gratule z okazji postępów - zajrzałam do fotek i myślę, że jak Ci te rury tak zaleją, to przy parapetówie ładnych kilka flaszek zaoszczędzisz! :wink: Rozważ to może warto? :wink:

 

Witam:

joola

gwizdki

wodzio

Ania i Piotr

Pre_pl

faktycznie trochę Was obrodziło z wiosną. :D

 

Pre_pl - ja jeszcze w budowlanym przedszkolu, ale póki co to najwięcej szklanych pustaków widziałam w sklepie na Beniowskiego (stała ekspozycja) - cen niestety nie sprawdzałam.

 

Wodzio - spróbuj: tartak w Tuchomku - 5124690, 0502543091

lub tartak w Sierakowicach - 6847485, raczej nie bierz pod uwagę tartaku w Bytoni k. Starogardu (miał tu kiepskie notowania). O jakości i rodzajach impregnacji etc. było sporo w Muratorze w ciągu ostatnich dwóch lat - jak znajdę to dam namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkie nowe dusze na forum.

 

ADAMSKI - to się nazywa hit dnia. Dzisiaj w południe otrzymałem telefon od Panów z naszego "zaprzyjaźnionego" przedsiębiorstwa wełnianego, że ich dostawcy krążą po mojej działce i szukają miejsca gdzieby upchać towar. Dopiero po moich wyjaśnieniach przypomnieli sobie że sami mieli go przechować :o .

 

Strop twardnieje jak nie przymierzając ....., a ja z tego rozpędu zamówiłem dzisiaj okna do domu. I chyba zrobiłem dobry interes bo miało byc 10% rabatu, a skończylismy coś blisko 25%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim ktorzy znalezli czas na zagladniecie za komentarze. Nie spodziewalem sie takiego odzewu.

 

Jezeli chodzi o ta piwnice to tak caly czas sie nad tym zastanawiamy i ciezko nam sie zdecydowac. Jezeli nie piwnica to chociaz zeby garaz byl wiekszy, ale niestety przy tym projekcie to niewykonalne.

 

Co do kierunkow swiata to mamy do wyboru dwa, albo wschod albo zachod (odbicie lustrzane) dzielka ma po obu stronach dojazd, a sasiedzi pln/pld.

 

jeszcze raz wielkie dzieki wszystkim

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania i Piotr,

 

bardzo zacny domek! Generalnie popieram wypowiedzi moich przedmówców - w każdym razie co do każdej jednej z zalet. :D Natomiast nie przejmowałabym się ustawnością pokoju nad garażem. Takie półpięterko to kapitalny gabinet; a tam jak już zmieści się biurko, to tylko trzeba duuuuuuuzo metrów ściany na książki (obecne), no i może kozetkę, by można było poudawać przed żoną/mężem, że się ciężko do rana pracuje. :wink:

 

Jeśli zdecydujecie się szarpnąć na piwnicę, to z góry zazdroszczę np. siłowni. :) Ale to będzie drogo i warto chyba tylko wtedy, gdy działeczka mała i nie ma szans na żadne dodatkowe rozkurczenie.

 

Balkony - fakt będą pewnie up-we i nie tanie. Jeśli się załapią, to warto pogrzebać w Muratorach, chyba ostatnich, bo było tam coś nt. czym się różni wrona, czyli "dobry balkon" od "złego balkonu" - chodziło o mostki termiczne i inne atrakcje zależne od sposobu konstrukcji.

 

Za to trochę czepnęłabym się holu na parterze. Wydaje mi się trochę zmuszający do kluczenia i nadto zamknięty (sprawa gustu), choć nie mały. Osobiście drzwi od łazienki zrobiłabym od strony wiatrołapu, przy czym namiętnie popieram nieprzepisowe drzwi do środka łazienki - więcej znam rozbitych nosów niż osób co w środku zasłabły. Dzięki temu możliwe byłoby przebicie ściany do salonu (jakiś słup musiałby zostać, bo to chyba nośna), tak że w sumie przestrzeń by się trochę otworzyła, a nadal nie trzeba było podziwiać toalety z salonu. Przy okazji można by poprawić układ drzwi przedsionka - teraz jest raz na prawą, raz na lewą rękę. :o

 

Troszkę obawiałabym się jeszcze pojedynczych drzwi do garażu. Góra wykorzystana na 100%

 

AnnaRZ

Rozkłady Batuty3 zrobiły na mnie bardzo dobre... pierwsze wrażenie. Niestety potem zaczęłam dostrzegać trochę więcej niedoskonałości. Podobną reakcję zaprezentował mój mąż (zwykle mamy skrajnie sprzeczne opinie), więc może coś w tym jest.

 

Ale po kolei: Dom należy do rzadkich (a przez to poszukiwanych)projektów z wejściem od południa. Do zalet z pewnością należy przestronne pomieszczenie gospodarcze przy garażu i wygodny wiatrołap z garderobą i schowkiem. Chłodna kuchnia i pięknie doświetlony salon to duża przyjemność. Przy czym za plus można uznać możliwość dowolnego zamykania i otwierania kuchni na stronę salonu. Cieszyć mogą też miejsca na szafy na parterze (widzę tych miejsc więcej niż wrysowano). Dobrze też, że parter ma dodatkowy pokój (poza salonem/jadalnią).

 

Mniej cieszy taras od północy (i co najwyżej troszkę od zachodu, ale zapewne już w cieniu budynku sąsiada) oraz duże przeszklenia od tej zimnej strony. Działki nie znam - być może tak położony taras jest jedyną szansą na Waszą intymność i wtedy należy cieszyć się tym co można z niego wyciągnąć (zwłaszcza cieszyć się tym, że jest blisko kuchni :D), ale rozważałabym przeniesienie go na południe - latem południowe słońce jest tak "pionowe", że z powodzeniem można oddzielić się od ulicy szpalerem zieleni i mieć nadal słoneczny a prywatny tarasik. Ustawność salonu niestety też może okazać się dyskusyjna (poza częścią jadalną), choć na kanapie, która ma okno z tyłu kapitalnie czyta się książki. Góra jest trochę dziwna, ale pozostawia pewną dowolność aranżacji np. nad garażem zrobiłabym zimną sypialnię.

 

Dalej będzie już tylko czepianie się. Żal metrów przeznaczonych na komunikację; prawie 14 metrów nie licząc schodów. Schody w centrum - jak mi się wydaje nie są ażurowe i mogą niestety dużo lepiej wyglądać w projekcie niż w naturze. Najgorzej chyba, że z kuchni nie widać furtki - nie da się też praktycznie znaleźć miejsca na domofon z widokiem na nią (w salonie to już jednak szpetnie). Ratunkiem może być jedynie kamera.

 

Duże okna na tyłach domu na parterze (ale też te małe lecz liczne na piętrze) mogą okazać się kłopotliwe pod względem zabezpieczenia ich przed złodziejami. To trochę zależy od warunków lokalnych, sąsiedztwa itd. więc trudno mi oceniać.

 

Wogóle mam wrażenie, że inspiracje pochodzą z nieco innej strefy klimatycznej niż Polska. Sugeruje to zaleganie śniegu, o którym sama piszesz i fakt, że jest tu bardzo dużo okien, w tym niemało północnych, i 2 tarasy i balkon... Chyba bym jeszcze trochę poszukała.

 

Trochę tego wyszło, uff. Staralam sie. Mam nadzieję, że się do czegoś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych forumowiczów .....wow ale tu przybyło ;)

 

Mam pytanie czy ktoś z Was budował lub buduje z silki??? Jak to wychodzi z tym klejem ile się go zużywa na m2, tak orientacyjnie?

 

Coś czuje , że w ogóle nie wybuduje domu, bo mam zmienną orientację (budowalną ;)))), najpierw gazobeton, potem porotherm, a teraz silka.....hmmm a może z cegieł postawię ....kto wie ;)

 

Dziś zaniosłam papierzyska pani architekt ;) Za 2 tygodnie będe miała pozwolenie na budowę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierga - to normalne, na tym etapie każdy (chyba) boi się popełnić błędu w postaci źle dobranego materiału. Ja zaczynałem od Porothermu 44, później był Porotherm 30, gazobeton 36 aż na końcu pojawił się gazobeton 24, który za namową Benicia polubiłem najbardziej. Trzeba "nieprzespać" kilka nocy z tego powodu i po krzyku. Jakbyś nie wybrała i tak będzie źle :lol: , a może dobrze - już nie pamiętam.

 

Wszyscy - mam kredyt, pozwolenie, ekipę. Zaczynamy w połowie maja. Zamierzamy wprowadzić się na Świeta Bożego Narodzenia, w tym roku oczywiście.

 

 

Pozdrawiam

Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

bratki - dziekuje za pomoc. Jezeli chodzi o pokoj nad garazem to sie za bardzo nie przejmujemy, bo jak slusznie zauwazylas jest to kapitalne miejsce na gabinet i czesciowo taki jest plan, moze polaczony z jakims spaniem dla gosci (w koncu to 16,4 m2 pow uzytkowej i cos okolo 28 m2 po podlodze) mam nadzieje, ze udaloby sie pogodzic te dwie funkcje. Jak dotychczas mamy dwoch chlopcow i wydaje sie ze to juz komplet, wiec takie przeznaczenie nam chodzi po glowie.

 

Co do piwnicy i silowni, to tez rozpatrywalem, ale jak widze wszyscy to odradzaja, a miejsca dookola mam sporo, bez mala 1200 m2: w piwnicy myslalem umiescic tez kotlownie, magazynek na drewno kominkowe i pralnie, ale moze to nierozsadne i nie warte tych kosztow.

 

o balkonach nawet nie myslalem w tych kategoriach, fakt ze jest ich duzo, ale musze siegnac po ostatniego muratora, a poza tym nie wiedzialem ze to taki duzy kreator kosztow?! Sprawdze to - dzieki

 

nie bardzo rozumiem tylko Twoja uwage na temat "pojedynczych drzwi do garazu i wykozystania gory w 100%

 

jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Bratki - jestem pod wrażeniem wnikliwości opisu "łał".

 

Barti - nawet nie wiedziałem że to ja Ciebie namówiłem na gazobeton 24 cm :) . Czyli "jakby co" to bedzie na mnie? :-? :-? 8)

Plan jest bardzo optymistyczny i będzie dużym wyzwaniem organizacyjnym. Ale trzymam kciuki.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "nowych" :)

Benicio powoli przejmujesz rolę lidera tego wątku i bardzo dobrze tym bardziej że po Kodim ślad zaginął.

Agawa niestety mam przykre doświadczenia z prawnikami jeżeli chodzi o sprawy budowlane - totalna ignorancja -jeżeli o inne to napisz w jakim temacie potrzebny prawnik.

Adamski no chyba nie wytrzymam i Cię odwiedzę :wink:

Ania i Piotr może Wam pomoże w decyzji informacja, że mam piwnice i koszt dodatkowy jaki poniosłem to ok 20 tys zł przy piwnicy w stanie surowym - zyskałem 80 m2, miejsce na kotłownie , warsztat i magazyn ale ... gdybym miał większą działkę wolałbym mieć to na parterze.

All Mam technologię jednowarstwową , keramzyt na zaprawę ciepłochronną - przeżyłem zimę bez elewacji i jestem zadowolony - osobiście polecam - :wink: i teraz stojący przed wyborem mają kłopot ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o ta piwnice to tak caly czas sie nad tym zastanawiamy i ciezko nam sie zdecydowac. Jezeli nie piwnica to chociaz zeby garaz byl wiekszy, ale niestety przy tym projekcie to niewykonalne.

 

Witam,

A ja mam piwnicę i zaręczam Ci, że się przydaje. Już mam tam rowery, na zime będę chował kosiarkę, w jadnym z pomieszczeń mam graciarnię z rzeczami do majsterkowania, kotłownię (jak planujesz ogrzewanie olejem, to pomyśl o zbiornikach na olej). Pewnie wiesz ile rzeczy się upycha po kątach.Mając piwnicę masz wszystko w jednym miejscu.

Oczywiście zrezygnowałbym z piwnicy, gdyby miała powstać na terenie podmokłym (zbyt duże koszty), ale jeśli nie masz tego problemu, to szczerze polecam.

Ogólnie domek mi się bardzo podoba i pewnie sam bym wybrał ten projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania i Piotr może Wam pomoże w decyzji informacja, że mam piwnice i koszt dodatkowy jaki poniosłem to ok 20 tys zł przy piwnicy w stanie surowym - zyskałem 80 m2, miejsce na kotłownie , warsztat i magazyn ale ... gdybym miał większą działkę wolałbym mieć to na parterze.

 

No, nie należy zapominać, że rozrośnięcie się domu w parterze oznacza większą powierzchnię dachu.

Ale jakby nie patrzec bieganie po schodach jest (przynajmniej na początku) dość uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...