Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Agawa niestety mam przykre doświadczenia z prawnikami jeżeli chodzi o sprawy budowlane - totalna ignorancja -jeżeli o inne to napisz w jakim temacie potrzebny prawnik.

 

 

Po pierwsze sprawy testamentowe i spadkowe i ewentualnie bo to zalezy od tej pierwszej przepisanie lub darowizna ziemi z ha. Możesz mi pomóc lub dać namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ania i Piotr,

 

w blokach wielorodzinnych przepisy wymagają 3 par drzwi pomiędzy garażem a mieszkaniem, w domkach nie jestem pewna: 3 lub 2 par. W każdym razie chodzi o swego rodzaju śluzę izolującą część mieszkalną od czadu i (co mniej groźne, ale gwarantowane) zapaszków. Myślę że statystycznie przypadki zaczadzenia w sypialni przez garaż zdarzają się nieczęsto - więc dlatego napisałam że obawiałabym się "troszkę".

 

Przez 100% wykorzystania góry rozumiem: brak strat na komunikację, ładne kształtne pokoiki.

 

Benicio - nie ironizuj, please. Co mam robić kiedy na własnym nie mogę się wyżyć, bo mi idzie jak z ruskim wojskiem? :(

 

Zachar (i reszta starej gwardii) - cieszę się, że wracacie, kiedy przekopywałam archiwalia zdążyłam się do Was przyzwyczaić. :-) Może i inni powrócą i pokibicują tym co wypierzają się tej wiosny? A swoją drogą - faktycznie ciekawe co u Kodiego? Mam nadzieję, że wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

Benicio - nie ironizuj, please.

 

Bratki - bije się w piersi i przysięgam - ani mi w głowie ironia była. Naprawde uważam, że opis był wnikliwy, rzeczowy i trafny.

Muszę chyba popracowac nad tonem wypowiedzi :D .

 

A swoją drogą - faktycznie ciekawe co u Kodiego? Mam nadzieję, że wszystko OK.

 

Żyje i ma się dobrze - widziałem go 10 dni temu. :D

 

Benicio powoli przejmujesz rolę lidera tego wątku

 

A są z tego jakieś tantiemy. Jeśli tak, to ja bardzo chętnie ... 8)

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnaRZ

Rozkłady Batuty3 zrobiły na mnie bardzo dobre... pierwsze wrażenie. Niestety potem zaczęłam dostrzegać trochę więcej niedoskonałości. Podobną reakcję zaprezentował mój mąż (zwykle mamy skrajnie sprzeczne opinie), więc może coś w tym jest.

 

Ale po kolei: Dom należy do rzadkich (a przez to poszukiwanych)projektów z wejściem od południa. Do zalet z pewnością należy przestronne pomieszczenie gospodarcze przy garażu i wygodny wiatrołap z garderobą i schowkiem. Chłodna kuchnia i pięknie doświetlony salon to duża przyjemność. Przy czym za plus można uznać możliwość dowolnego zamykania i otwierania kuchni na stronę salonu. Cieszyć mogą też miejsca na szafy na parterze (widzę tych miejsc więcej niż wrysowano). Dobrze też, że parter ma dodatkowy pokój (poza salonem/jadalnią).

 

Mniej cieszy taras od północy (i co najwyżej troszkę od zachodu, ale zapewne już w cieniu budynku sąsiada) oraz duże przeszklenia od tej zimnej strony. Działki nie znam - być może tak położony taras jest jedyną szansą na Waszą intymność i wtedy należy cieszyć się tym co można z niego wyciągnąć (zwłaszcza cieszyć się tym, że jest blisko kuchni :D), ale rozważałabym przeniesienie go na południe - latem południowe słońce jest tak "pionowe", że z powodzeniem można oddzielić się od ulicy szpalerem zieleni i mieć nadal słoneczny a prywatny tarasik. Ustawność salonu niestety też może okazać się dyskusyjna (poza częścią jadalną), choć na kanapie, która ma okno z tyłu kapitalnie czyta się książki. Góra jest trochę dziwna, ale pozostawia pewną dowolność aranżacji np. nad garażem zrobiłabym zimną sypialnię.

 

Dalej będzie już tylko czepianie się. Żal metrów przeznaczonych na komunikację; prawie 14 metrów nie licząc schodów. Schody w centrum - jak mi się wydaje nie są ażurowe i mogą niestety dużo lepiej wyglądać w projekcie niż w naturze. Najgorzej chyba, że z kuchni nie widać furtki - nie da się też praktycznie znaleźć miejsca na domofon z widokiem na nią (w salonie to już jednak szpetnie). Ratunkiem może być jedynie kamera.

 

Duże okna na tyłach domu na parterze (ale też te małe lecz liczne na piętrze) mogą okazać się kłopotliwe pod względem zabezpieczenia ich przed złodziejami. To trochę zależy od warunków lokalnych, sąsiedztwa itd. więc trudno mi oceniać.

 

Wogóle mam wrażenie, że inspiracje pochodzą z nieco innej strefy klimatycznej niż Polska. Sugeruje to zaleganie śniegu, o którym sama piszesz i fakt, że jest tu bardzo dużo okien, w tym niemało północnych, i 2 tarasy i balkon... Chyba bym jeszcze trochę poszukała.

 

Trochę tego wyszło, uff. Staralam sie. Mam nadzieję, że się do czegoś przyda.

 

od polnocy mamy las brzozowy i troche iglakow i za lasem jeziorko, od strony wsch i zach sasiad i od poludnia wjazd, od strony zach poludniowej tez troche sasiada:)

 

dzialka ma wjazd od poludnia, dlatego tez przeniose wyjscie na taras na przod domu ew jakos na strone zachodnia

 

nad rozwiazaniem kamerki tez sie zastanawialam, ale przeciez calego zycia nie spedze w kuchni:)) ale sie przyda:)

 

nie koniecznie musza byc duze okna na parterze, w kuchni planuje wysoko posadowione waskie i dlugie okno, w lazience waskie i wysoko i w pokoju takie aby dobrze oswietlilo pokoj

 

salon no troche nieustawny, nie ma miejsca na tv, ale skoro planuje zrobic pokoj 'kino' to mozna na tv isc do gory :roll: zapewnebedzie to troche klopotliwe ale mozna jeszcze cos wymyslec

 

planuje rowniez powiekszyc wiatrolap aby powiekszyc na poddaszu pomieszczenie ktore obecnie ma 7,7m aby zrobic tam pokoj 10m, projektant wyraz zgode na moje widzimisie

i troche pozmieniac sciany w lazienkach na poddaszu, za duzo wanien

 

dziekuje za wszelkie uwagi, chyba nie ma projektu idealnego

 

mam jeszcze w przygotowany moj projekt, ktory byc moze zrealizujemy jak nam sie w koncu nie spodoba ten:(

jak go przedstawic na formum, tzn da sie jakos wkleic zdjecia?

 

bardzo trudno znalesc cos odpowiedniego dla mnie, b. podobny do batuty jest projekt dom w kaczencach

http://www.archonplus.com/index.php?menu_act=1&all=1&act=12&sid=m3f01a18c286ab&intra=f3e9ee5b7591b10436dc369aadbde00c&crc=eeddb972146531abd7fd0e5f9dafecd9

 

ale jest chyba za duzy (wg. moich wyliczen roznica 30m2 od batuty) i brak kominka i oczywiscie tez bym co nieco pozmieniala na poddaszu i tez nieustawny salon:(

a co o nim sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnaRZ,

cieszę się, że tak pogodnie znosłaś moje uwagi. Po czasie trochę mnie sumienie gryzło, że mogłam się ugryźć w jezyk (a raczej palce na klawiaturze) i wstrzymać z niektórymi komentarzami. Prawda, że projektu idealnego nie ma - rzecz w tym by pasował przyszłemu mieszkańcowi. :)

 

Obejrzałam dom w kaczeńcach i bardziej mi się podoba - wydaje mi się bardziej przejrzysty i łatwiejszy do indywidualnych aranżacji. Z tym że na Twojej działce chyba lepiej byłoby lustrzane jego odbicie posadzić. Tak sobie myślę, że te ok. 30 m2 więcej trzeba postawić przeciw przeróbkom i dobudowie do Batuty - może wyjść szyte na przebite i mniej problemów w przyszłości.

 

Fotki - że można wkleić to wiem, bo tu bywały. Ale nie wiem jak to się robi... Może ktoś znów podpowie (już kiedyś było mini szkolenie).

 

Benicio,

nic złego w Twoim tonie wypowiedzi - to ja się speszyłam, że tyle miejsca zajęłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwizdki,

generalnie koncepcja kierownika słuszna jest i sprawiedliwa. Mniej więcej tak właśnie się robi, tzn. kopie płytko, a potem obsypuje. Jest jednak kilka rzeczy o których pamiętać warto:

- wody należy się bać, a raczej nie bagatelizować i zadbać o bardzo solidne przeciwdzaiłanie. Jeśli grunt ma wysoki poziom wód, to któregoś dnia może ten poziom być jeszcze wyższy. W związku z tym nawet przy płytkich fundamentach ogromnie ważne są izolacje, najlepiej ciężkie, czasem wręcz robi się takie jakby wanny pod budynek. Poza tym warto na wszelki wypadek dołożyć opaskę drenażową (teraz koszt taki sobie, potem bardzo duży).

 

- nie bardzo mi się podoba zostawianie humusu - bodaj w muratorze czytałam, że humus zawsze jest trochę kwaśny a to szkodzi fundamentom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy na gruncie, gdzie jest wysoki poziom wód, wystarczy (bez ściągania humusu?) wykopać tylko doły na 40 cm i iść do góry ze wszystkim potem obsypując fundamenty. Tak nam mówi kierownik budowy. Czy ktoś to praktykował?

 

Jezu! Zdejmijcie humus spod domu! Przecież to potem będzie pod podłogą gniło. Doły OK, ale po zdjęciu humusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć bractwo pomorskie

Wystarczy na kilka godzin wypiąć komputer z internetu i jest później co czytać. To dobrze bo to oznaka że to forum funkcjonuje!

 

Zachar: ja mam nadzieję że kiedyś w końcu ten dzień nadejdzie i zaszczycisz moje skromne progi ;-) Oczywiście to dotyczy także pozostałych forumowiczów. Co do tych ścian jednowarstwowych to niestety nie każda ekipa jest tak porządna jak Twoja. Aż się boję myśleć co by było jakby moi stawiali tylko jedną warstwę. Teraz miałbym cokolwiek grube ścianki.

Wczoraj miałem na budowie wizytę pani projektantki mebelków. Ciekawe co wymyśli - w piątek mamy się spotkać u niej.

Gwizdki: popieram przedmówców - z tym zostawionym humusem to nie najszczęśliwszy pomysł.

Benicio: jak spotkasz znowu Kodiego to powiedz mu że ma od czasu do czasu zajrzeć na forum jak nie chce któregoś dnia zobaczyć nas wszystkich na kontroli u siebie w domku :-) Wyobraźcie sobie cały podjazd pod dom Kodiego zastawiony autkami - Kodi będzie musiał tłumaczyć sąsiadom że rodzina z całego województwa się zjechała :lol:

 

Pozdrowionka

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwizdki - zwróć tylko uwagę, czy nie masz w warunkach zabudowy albo w planie zagospodarowania zapisu mówiącego, że nie można podwyższać terenu na działce - z tego co wiem takie zapisy się zadarzają. Jeśli chodzi o humus - to zdecydowanie zdjąć - koszty niewielkie, a można sobie oszczędzić kłopotów.

 

Agawa - po południu albo jutro przyślę Ci namiary na prawnika, z którego usług w podobnej dziedzinie korzystał mój kolega i był bardzo zadowolony.

 

Barti - to będziemy się wspierać - my też chcemy się wprowadzić do końca roku. Wprawdzie zaczęliśmy pod koniec marca, ale mamy miesiąc poślizgu, roboty ruszają dalej jak dobrze pójdzie w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

nawiązując do moich poszukiwań idealnego domku chce Wam przedstawić moje widzimisie domku, proszę o uwagi nawet te najgorsze:)

 

oczywiście musicie wziąć poprawkę na to, że to ja sama rysowałam i jestem laikiem w stawianiu ścian no i rzecz jasna w sprawach technicznych, to jest tylko taki tam zarys, chodzi wyłącznie o ustawienie poszczególnych pomieszczeń w odpowiednich stronach świata

 

na poddaszu nie udało mi się postawić wykuszów w 2 pokojach dziecinnych

:lol: - jestem laik, jak nie wiem co- :lol:

 

http://www.rzeuscy.neostrada.pl/dom/parter.gif

http://www.rzeuscy.neostrada.pl/dom/poddasze.gif

 

miłego oglądania

 

 

a taki będę miała widok z sypialni pod warunkiem że będzie to mój projekt

http://www.rzeuscy.neostrada.pl/dzialka/wzs.JPG

 

a to mój 1-szy sąsiad od strony zachodniej, za płotem to już Miszewko, może ktoś poznaje swój domek:)?

a po lewej stronie zdjęcia choinek do wycięcia:(

http://www.rzeuscy.neostrada.pl/dzialka/1s.JPG

 

i ponownie choinki do wycięcia

http://www.rzeuscy.neostrada.pl/dzialka/wch.JPG

 

mapka Banina dla zainteresowanych:)

http://www.rzeuscy.neostrada.pl/dzialka/mapka_banino.jpg

 

mapka mojej działki

http://www.rzeuscy.neostrada.pl/dzialka/mapka_moja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnaRz pozdrowienia od sąsiada

Buduję na rogu pszennej i chabrowej.

Stan surowy zamknięty.

Grody

 

Właśnie jestem po okresie nerwowki - wstawiłem onak i bramę garażową;

teraz zabieram się do wod-kan i co oraz elektryki;

 

A od połowy maja robię dach - dachówka Euronitu i orynnowanie Balexu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...