Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam !!!

Dawno nie pisałem bo wiele się działo. Nareszcie dostałem warunki z energetyki i mogłem złożyć papiery pozwolenie na budowe (wtorek) , przy okazji złożyłem papiery na budowe przyłącza wodociągowego .

W międzyczasie w LEROYU załatwiłem kredyt 0% na zakup porotermu po 4,1 zł za szt. na sumę 9999,90 rozłożone na 10 rat. Zdjołem chumus i okazało się że mam prywatną żwirownie zawsze to jakaś oszczędność .

Przy okazji podaję namiar na dobrego wykonawcę robót ziemnych Adam Bliźniewski 501439384.Dzisiaj dostałem szału zakupów (udzieliła mi się ogólna gorączka ), kupiłem 10t cementu po279 za t., styropian 8 na ocieplenie fundamentów , folie , cegły klinkierowe na komin , no i naważniejsze bloczki fundamwntowe 1,78 za szt. ( Małkowo).

Jutro czeka mnie zakup stali o zgrozo!!!! Zna ktoś aktualne ceny stali??

Muszę trochę odetchnąć dzień był pełen wrażeń.

Pozdrówka. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... no i naważniejsze bloczki fundamwntowe 1,78 za szt. ( Małkowo).

:wink:

 

Mirosław - Po odczytaniu Twojej wiadomości wsiadłem w autko i pognałem do Małkowa. Okazało się, że w Małkowie nie ma nawet sklepu. Napisz czy chodzi o hurtownię budowlaną, która znajduje sie po lewej stronie jadąc do Małkowa?

 

Pozdrawiam

Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnoRZ,

chwila! :D Zwłoka oznacza namysł. Poza tym większość pewnie gania w gorączce przed VATem i wolnymi dniami. Natomiast ja rano miałam za mały ekran, a wieczorem za mało czasu, a chciałabym się dokładniej przyjrzeć, zanim coś skomentuję (nie mylić ze "skrytykuję").

 

Pierwsza uwaga jednak: niezależnie od innych detali, jeśli Twój projekt jest jedyną gwarancją tego widoku z sypialni - to rób ten swój i o innych nie myśl! :p

 

Acha, chciałam się jeszcze upewnić: dach planujesz kopertowy, i to w południowych pokojach na górze "nie udało się" zrobić doświetlenia?

 

I pytanie z dyscypliny dodatkowej - co to za program w którym rysujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnoRZ,

chwila! :D Zwłoka oznacza namysł. Poza tym większość pewnie gania w gorączce przed VATem i wolnymi dniami. Natomiast ja rano miałam za mały ekran, a wieczorem za mało czasu, a chciałabym się dokładniej przyjrzeć, zanim coś skomentuję (nie mylić ze "skrytykuję").

 

Pierwsza uwaga jednak: niezależnie od innych detali, jeśli Twój projekt jest jedyną gwarancją tego widoku z sypialni - to rób ten swój i o innych nie myśl! :p

 

Acha, chciałam się jeszcze upewnić: dach planujesz kopertowy, i to w południowych pokojach na górze "nie udało się" zrobić doświetlenia?

 

I pytanie z dyscypliny dodatkowej - co to za program w którym rysujesz?

 

przepraszam bardzo za moj pospiech :oops:

 

program to arcon

 

jesli chodzi o dach taki jak widac, byc moze to model kopertowy, w rzuciewyglada jakkoperta:)

 

w pokojach dzieci nie chce miec okien polaciowych tylko wykusze, czy jak to sie fachowo nazywa:), zawsze w takim wykuszu moze stanac biurko, ewetualnie mozna jeszcze doswietlic pokoj oknem z boku pokoju

 

i nadal czekam na uwagi

 

problem jest wylacznie w kasie, bo projekt gotowy kosztuje 1700 + adaptacja, zmiay 1500 a indywidualny ok 10000zl:((

i sie moco a to mocno zastanawiam nad tym moim a Batuta3 (domy w stylu)

juz bylam gotowa zamawiac indywidualny projekt, natknelam sie na ten w/w projekt i mam dylemat:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnoRz, upewnij się jeszcze na forum (w części ogólnonarodowej) - ale wydaje mi się że sprawy cen projektów trochę inaczej się kształtują. Do ceny projektu gotowego trzeba dodać jeszcze wszelkie adaptacje do warunków lokalnych, czasem doprojektować wod-kan czy instalacje wogóle i jak podsumujesz to robi się ok. 4000 zł, a może być i więcej (zwłaszcza jeśli projekt jest tylko architektoniczno-budowlany, i będziesz chciała jeszcze do niego część wykonawczą dokupić). Natomiast indywidualne PODOBNO już od 4000zl się zaczynają. Za 6000 - już prawie napewno da się kogoś znaleźć - z pewnością na forum te kwoty się powtarzały. Z tego co widzę działkę masz raczej niekłopotliwą (mam na myśli płaską i obszerną), nie upierasz się przy tym żeby to sąsiadów pokręciło z zazdrości - w każdym razie nie zaczynasz o wieżyczki na dachu i łukowatych ścian :wink: , a na dokładkę masz w miare klarowną wizję tego czego chcesz (czyli część koncepcyjna poniekąd przygotowana). Moim zdaniem powinno Ci się udać z architektem na sensowne kwoty umówić. Owszem primadonna zaśpiewa nawet 20 000 tys albo i więcej. Ale jeśli wierzyć forumowiczom to większość pracuje za o wiele mniejsze pieniądze, a projekt indywidualny ma swoje zalety. Z tego co zdążyłam zauważyć - to unikałabym umawiania się na honorarium od metra kwadratowego (czy też jako procent od kosztów budowy) - przymierzasz się do domu nie najmniejszego i nie byłoby to dla Ciebie korzystne. Zresztą wtedy autor może mieć skłonność do podnoszenia kosztów lub metrażu. Lepiej więc umawiać się za całość (razem z projektem zagospodarowania działki).

 

A do Twojego projektu jeszcze wrócę po przemyśleniach.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnoRZ

 

Nie moglem tego skomentowac wczesniej, jestem dosc mocno zabiegany w pracy, szkoda ze nie przy wlasnym domku. tak poza tym to niestety fizycznie poza domem.

 

Pierwsza sprawa to masz piekna duza dzialke, z wielkim mozliwosciami, dom mozesz rozbudowac wdluz i wpoprzek jak chcesz.

 

Primo: moja uwaga (wybacz, ale chyba beda same krytyczne) na poddaszu prawie same ona dachowe, nie wiem czy mialas kiedys z nimi do czynienia, ja mam obecnie w sypialni i uwazam ze sa bardzo niepraktyczne. U mnie w mieszkaniu kat nachylenia dachu jest dosc duzy 60 stopni (dach mansardowy, dwustopniowy), ale u moich szwagrow okolo 30 stopni i wyglada to tak ze okna maja dokladnie w dachu, a dookola sciany, aby np. otworzyc trzeba wejsc na krzeslo, zapomnij zeby sobie popatrzec, tymbardziej ze jak wiedze tam maja byc pokoje dzieci.

Takie okna sa dobre jako dodatkowe doswietlenie pomieszczenia, albo np. w antresoli, nie jako glowny otwor okienny.

 

Secundo: przy tak duzej dzialce chyba pokusilbym sie o postawienie garazu osobno, co ma swoje plusy, najpierw dom potem garaz, badz probowal stworzyc cos na ksztalt litery L.

 

Ja tez mam duza dzialke i wszyscy mnie przestrzegaja przed oszczednoscia miejsca, bo potem nie ma komu zajmowac sie zielenia.

 

Postaram sie to przeanalizowac i dam Ci znac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest wylacznie w kasie, bo projekt gotowy kosztuje 1700 + adaptacja, zmiay 1500 a indywidualny ok 10000zl:((

i sie moco a to mocno zastanawiam nad tym moim a Batuta3 (domy w stylu)

juz bylam gotowa zamawiac indywidualny projekt, natknelam sie na ten w/w projekt i mam dylemat:(

 

AnnaRz - Wysłałem Ci na maila namiary na mojego architekta. Cenę, którą podałaś za projket indywidualny możesz teraz spokojnie podzielić przez 3.

 

Pozdrawiam

Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnaRz - to może i ja dorzucę kamyczek do ogródka "projekt indywidualny", gdyz sam mam taki zrobiony. projekt kosztował mnie poniżej 6000PLN. Cena obejmowała oczywiście projekt zagospodarowania. Pani architekt w dalszym ciągu jest na każdą prośbę i gratisowo na bieżąco nanosi wszelkie poprawki jężeli mam zamiar takowe wprowadzić, jak również służy poradą co do detali. Dodatkowo zaprojektowała mi rozkład łazienki i balustrady na tarasie /miałem swoje kaprysy co do tego detalu/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...