Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oto odnośnik do mapki grupy trójmiejskiej

 

http://www.zhr.pl/bolek/murator

 

obawiam się tylko że nie ma komu przejąć pałeczkę.

 

 

właśnie warto by wprowadzić pewne zmiany, bo mapka trochę przestarzała. Dobrze Markus, że podsunąłeś pomysł. Może ktoś będzie chętny :p

 

A po Kodim też ślad zaginął :-?

 

Kingaa jutro wyruszam do Swornychgaci - raport zdam po powrocie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem straszny tydzien , który upłynoł na szaleństwie zakupów . Do ostatniej chwili zwlekałem z zakupem stali no i stało się jestem lżejszy o 10000 to jest ta zła strona takiej powierzchni ław i stropu . Co do instalacji elektrycznej to wyceny mogą się różnić nawet trzykrotnie w zależności od projektu czyli ilości punktów oraz rodzaju osprzętu i najważniejsze od wykonawcy ( pojedynczy fachman czy firma instalacyjna). Można pomyśleć o jednoczesnym wykonaniu instalacji antenowej ( satelitarnej) , telefonicznej , komputerowej , domofonowej (videodomofonowej) , alarmu, zasilaniem mechanizmu otwierania baram garażowej i wjazdowej oraz oświetleniem ogrodu, elektrycznym odladzaniu schodów wejściowych i.t.d. W zależności od poboru mocy zależy średnica przewodów i ilść oraz jakość zabezpieczeń ( ilość różnicówek )Ilość szafek z zabezpieczeniami ,jedna czy kilka np. na każdym piętrze i w garażu. No to się rozpisałem , sorki za te wszystkie mądrości ale instalacje to moje hobby. Pozdrówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzieńka - Próbuje oszacowac sobie koszty instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej. Mozecie powiedziec, ile instalacje t kosztowały u was - robocizna z materiałami? Z góry dziękuję za wskazówki.

 

Jestem po negocjacjach z "kanalizatorem". Rozprowadzenie wody i kanalizacji w całym domu /materiał + robocizna/ ma mnie kosztować 3.400 PLN, ze wskazaniem z mojej strony aby było to bliżej 3.000. Gość jest skłonny spuścić na robociźnie jeżeli nie da się tego wycisnąć z materiału.

 

Czekam również na wycenę od "kablarza" :D . Drobny kolokwializm, ale trudno go nazwać elektrykiem skoro robi wszystkie instalacje kablowe /elektryka, antenowa, telefoniczna, alarmowa, Hi-Fi, automatyka bram, oświetlenie zewnętrzne, itd. itp/. Planuje wszystko na osprzęcie Legranda. Spodziewam się około 10.000, ale może mnie mile zaskoczy i będzie trochę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie warto by wprowadzić pewne zmiany, bo mapka trochę przestarzała. Dobrze Markus, że podsunąłeś pomysł. Może ktoś będzie chętny :p

 

A po Kodim też ślad zaginął :-?

 

1) Kodiego spotkałem jakieś 3 tygodnie temu w Geant-Gdynia. Po wyglądzie zewnętrznym można stwierdzić, że krzywda mu się nie dzieje :lol: , no i zapuścił brodę, albo nie golił sie przez dłuższy czas.

 

2) Chyba podejmę się tego zaszczytnego obowiązku i spróbuję stworzyć od nowa mapę naszej grupy.

 

3) Wszystkim wybudowanym, budującym i marzącym o budowie życzę wszelkiej pomyślności w Unii Europejskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie warto by wprowadzić pewne zmiany, bo mapka trochę przestarzała. Dobrze Markus, że podsunąłeś pomysł. Może ktoś będzie chętny :p

 

A po Kodim też ślad zaginął :-?

 

1) Kodiego spotkałem jakieś 3 tygodnie temu w Geant-Gdynia. Po wyglądzie zewnętrznym można stwierdzić, że krzywda mu się nie dzieje :lol: , no i zapuścił brodę, albo nie golił sie przez dłuższy czas.

 

2) Chyba podejmę się tego zaszczytnego obowiązku i spróbuję stworzyć od nowa mapę naszej grupy.

 

3) Wszystkim wybudowanym, budującym i marzącym o budowie życzę wszelkiej pomyślności w Unii Europejskiej

 

O proszę brody są zawsze w modzie ;)

 

Markus ......super , stwórz mapkę.......ja jestem za, będe Cię wspierała duchowo jako przyszła sąsiadka :lol:

 

Właśnie za godzinę i 32 minuty staniemy się pełnoprawnymi członkami Unii Europejskiej i posiadaczami 22% Vatu na materiały budowlane :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po długiej przerwie!!!

 

U mnie dużo zmian, choć nie tyle ile oczekiwałem po tym czasie. Mam już projekt domku wykonany u architekta w/g mojej żonki i mojego pomysłu. Architekt w pewien sposób był znajomym i przez to chyba nie wszystko szło tak jak powinno. Przede wszystkim facet strasznie spowolnił nasze plany. Było wiec wiele nerwów, ale finalnie jest dokładnie tak jak chcieliśmy. Później natrafiliśmy na problemy z Wydziałem Środowiska. Nie zgodzili się na rozprowadzenie wody deszczowej po działeczce ze względu na zły grunt. Dodam tylko ze sąsiad ma mniejsza działkę i większy dom i nie miał żadnych z tym problemów. Fakt faktem składał papiery trzy lata temu - może gleba zmieniła się w tym czasie. :-) Później Wydział Komunikacji chciał jakiś projekt przyłączenia do ulicy. Po prostu nie wiadomo, o co chodzi. Na szczęście to wszystko już za nami i całość złożyliśmy w piątek w ZUDzie i teraz tylko czekać...

Na dzialecze mam już wodę, a w piątek nawiozłem 360 ton ziemi w celu podniesienia poziomu. To był widok - wyszło 12 ciężarówek 30 tonowych.

Gdyby ktoś potrzebował namiary na projektanta przyłączy to służę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciunio - Miałem podobną sytuację. Archtekt jest znajomy. Polecam go, choć z wzgledu na równoległą jeg pracę miałem lekki poślizg ze złożeniem papierów. Teraz czekam na pozwolenia. Choć dostanę je pradodpobnie za tydzień, max tygodnie, to budowę rozpoczynam i tak w lipcu. Wybrnana ekipa dopiero sę zwalnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest wylacznie w kasie, bo projekt gotowy kosztuje 1700 + adaptacja, zmiay 1500 a indywidualny ok 10000zl:((

i sie moco a to mocno zastanawiam nad tym moim a Batuta3 (domy w stylu)

juz bylam gotowa zamawiac indywidualny projekt, natknelam sie na ten w/w projekt i mam dylemat:(

 

Wiesz, mam akurat dwie kolezanki - architektki (jedna z Warszawy druga z Poznania :) ) i one mówiły mi, że w dzisiejszych czasach przyzwoity architekt za projekt indywidualny może wziąć około 4-5 tys zł, co jest już niewielką różnicą między typowym, a indywidualnym, takim jak Ci się marzy, projektem - ale niestety nie powiedziały do kogo się zwracać w naszych okolicach :)

Pozdrawiam i witam , bo jeszcze się nie zdążyłam przywitać - mam ostatnio trochę mało czasu na komputer :)

A wczoraj tak się wzięłam ostro za robotę na terenie, że przez 12 godzin byłam na powietrzu, spaliłam sobie kark, twarz, uszy i przedramiona, nabawiłam się koszmarnych zakwasów, nie mogę ruszać : głową, rękami, dłońmi, nogami, no i schylać się też nie mogę - ale uprzątneliśmy cały śmietnik w okolicach domu i wąwóz, wszystkie drzewa i drewna spaliliśmy ze śmieciami, a to, co było ładne poszlo na drewno kominkowe - pocięte przeze mnie na 30-35 cm kawałki - stąd mój dzisiejszy ból - ale pół garażu jest zawalone drewnem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę godzin pracy na budowie w dniu wczorajszym i syptomy identyczne jak u Wlowikoej. Rany jak człowiek mięknie za biurkiem. Jutro trzeba będzie powtórzyc trening to i zakwasy znikną.

 

Do wszystkich - poszukuję gościnnego serwera do umieszczenia mapki naszej grupy. Jest zrobiona w HTML i zajmuje raptem jakieś 25 kb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnoRz,

 

Na początek trochę podważę krytykę Ania i Piotr, a trochę się z nim(i) zgodzę. :)

 

Całkowicie nie zgadzam się, że przez okna połaciowe nic nie widać!!! To zależy wyłącznie od wysokości ich dolnej krawędzi (ma to pewien związek z kątem nachylenia dachu i wysokością ścianki kolankowej - ale w tym ostatnim przypadku po prostu robi się połączenie okana dachowego z takim na ściance kolankowej, i tyle). Mało nachylony dach (taki 30%) faktycznie znacznie gorzej się do okien połaciowych nadaje. O ile pamiętam jednak, to z założenia planujesz okna połaciowe jako uzupełniające. Wtedy wymagania wobec nich mogą być nieco inne, niż w przypadku okien głównych.

 

Natomiast podzielam pogląd, że garaż umieszczony w bryle domu, zabiera sporo cennych metrów parteru. Jakaś forma wyprowadzenia go na zewnątrz często ma sens (wewnętrzne przejście wciąż można zachować), choć właściwie u Ciebie wszystkie pomieszczenia na tym poziomie mają jak najbardziej sensowne rozmiary, a z pomieszczeń na górze żadne nie kwalifikuje się do przeniesienia na dół.

 

Zieleń na dużej działce - ćwiczyła to już moja koleżanka. Twierdzi, że nawet 2000m2 nie jest przesadnie kłopotliwe, jeśli większość po prostu obsiać trawą. Ważne by trawnik był "ciągły" bez "wysepek" w postaci krzewów czy drzwek, wokół których trudno manewrować kosiarką, bo to bardzo czasochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich - poszukuję gościnnego serwera do umieszczenia mapki naszej grupy. Jest zrobiona w HTML i zajmuje raptem jakieś 25 kb.

 

Serwera Ci nie udostępnię, bo sama mam od kumpla za cołaskę :), ale na stronie http://www.republika.pl/wlowikowa_budowa mozna i mapke wepchnac, bo ta strona stala sie właściwie stroną forumowiczów :) Więc jakbyś chciał to zapraszam :) Ale dzisiaj to pozostałoby mi jedynie podać Ci do niej hasło, bo mi ftp nie dzialaja jak trzeba - będzie tak do srody, jak nawrzucam swoim interneciarzom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markusie Drogi - możesz mi podesłać namiary na kalblarza. Co prawda będzie mi otrzebny za rok, ale chcę się dowiedzieć co potrafi, ponieważ zamierzam wykonać w domu instlalacje domu inteligentnego (na razie na bazie rozwiązań Cardio). Jak byś mógł mi podesłać info na priva, byłbym zopbowiązany

 

ALL - poszukuję 42 słupków drewnianych o dł. 2m kazdy do tymczasowego ogrodzenia budowy. Posiadacie takie cudeńko lub namiary na miejsce, gdzie za niewielkie pieniądze można takie nabyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnoRz,

 

no to w końcu o Twoim projekcie i znowu nie mało. :D

 

........quote]

 

 

wow, jestem pod wrażeniem:)

 

 

jeśli chodzi o hol na poddaszu to celowo zostawiłam tam takowe miejsce, planowałam tam stworzyć miejsce komputerowe, tv, biblioteczka

 

zaś jeśli chodzi o ściankę, która łączy jadalnie i oranżerie to planuje tam wstawić 'okno', szybę tak jak w ścianie w kuchni, która będzie wychodziła na salon, za tym okienkiem będzie duża klatka z naszymi szynszylami, będzie super widok:)) co o tym sadzicie?

http://www.adad.pl/grupa/szynszyla/album/ania_rzeuska/album.html

 

a kominek w centrum głownie ze względu na łatwiejsze rozprowadzenie ciepła kominkowego po pomieszczeniach

 

ja tu planuje a moja druga połówka coraz bardziej myśli o Batucie3, głownie ze względu na pokój rekreacyjny na poddaszu:( mnie się tez widzi powoli, ale jak czytam Wasze 'recenzje' to może ten mój jest lepszy:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...