Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Barti - wysłałem mapkę do Ciebie.

 

AnnaRz - nie wiem dlaczego tak się dzieje, być może ja coś sknociłem. Zapisałem pod HTML bo dzieki temu zamiast 1,25Mb cały plik ma zaledwie 17kb.

 

Gierga - jak by co to profile nadal stoją. Zapoznałem się dzisiaj z Twoimi sąsiadami. Szczęka mi opadła jak się okazało, że oni sami robią frontowe ogrodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

AnnaRz - nie wiem dlaczego tak się dzieje, być może ja coś sknociłem. Zapisałem pod HTML bo dzieki temu zamiast 1,25Mb cały plik ma zaledwie 17kb.

 

 

nie mialo prawo dzialac skoro zrobiles z obrazka html:(( po prostu jest to nie wykonalne, gdybys mi przeslal ta strone i dolaczyl obrazek to bym mogla to odtworzyc w html, obrazek na html mialby odowlanie do tego obrazku

 

no coz byly dobre checi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - tak myślałam, że wykonuje je sam :) A mi dziś szczęka opadła bo uprzedziłam się do sąsiadów ....różni są Ci ludzie :(

 

No cóż, chyba nam wszystkim wydaje się, że jak uciekniemy z bloku /od tych wszystkich "okropnych" sąsiadów/ i zdobędziemy kawałek ziemi to już nic nam nie zburzy sielanki. Niestety te nasze poletka też mają ograniczoną wielkość, może w Montanie dałoby się wyizolować.

 

 

AnnaRz- wyraziłem w mailu skruchę nad moją niewiedzą w dziedzinie IT, ale przy okazji wysłałem raz jeszcze, tym razem oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowa :D .

W zeszłym miesiącu kupiliśmy działkę budowlaną w Gdańsku - Osowej. Zamierzamy wybudować dom naszych marzeń :o , ale jak na razie to zapał na opadł. Przeraża nas ta papierkologia.

 

Oczywiście mam pytanie:

Czy jest wśród Was (Nas :D ), ktoś kto zlecił całość postawienia domu firmie. Jeśli tak to proszę o namiary i komentarz co do fachowości.

 

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota - witaj :D

 

Powiem Ci szczerze, że my też myśleliśmy o tym, żeby powierzyć całą budowę firmie - ale im dłużej czytałam forum i rozmawiałam z ludźmi, tym bardziej mi ten pomysł wietrzał z głowy :wink: Wydaje mi się, że tu na forum ciężko będzie znależć osobę, która buduje w ten sposób...

Nam buduje firma, ale materiały kupujemy sami - bo tak wyszło nam taniej i to sporo. Na razie budują stan surowy, jak będziemy zadowoleni to zlecimy im dalsze prace. Zobaczymy za parę miesięcy - może będę ich polecać :)

 

Napisz coś więcej o Was i waszym domku, macie już projekt? Albo coś na widoku?

 

Jeśli chodzi o papierkologię, to radzę Ci zacząć odpowiednio wcześniej - niestety w Gdańsku wszystko trwa dwa-trzy razy dłużej niż w mniejszych gminach :-? Ale da się przeżyć - jakoś przez to przeszliśmy i żyjemy - można się za to nieźle zahartować :wink:

Pozdrawiam i powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie !!!!

Z tego co zaobserwowałem tu na forum to Wszyscy szukamy oszczędności, a powierzenie całości jednej firmie wiąże się z ogromnymi kosztami. Jeśli chodzi o papierkologie to warto zlecić jednej osobie np. architektowi zebranie wszystkich potrzebnych papierków i załatwienie pozwolenia na budowę . Ale to też kosztuje . Życzę cierpliwości i wytrwałości w realizacji marzeń.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dorota_M :D

Jeśli chodzi o załatwianie formalności papierkowych, to naprawdę nie jest, aż tak strasznie. Jeśli nie idziesz do Urzędu nastawiona bojowo, tylko z uśmiechem na twarzy, to panie urzędniczki potrafią nawet być miłe :wink: Wiem też, że są pracownie, które załatwią to za ciebie jeśli kupisz u nich projekt, lub dasz do adaptacji. Co do zlecenia wybudowania domku firmie, to raczej polecam- małe sprawdzone ekipy, które będą polecone np. przez sąsiadów czy znajomych.

Nie rezygnuj :D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dorota w grupie trójmiejskiej.

O ile mnie pamięć nie myli, nie znajdziesz osoby która powierzyła w całości jednej firmie budowę swojego domu. Przyczyn jest wiele:

1) Główna - żadne z nas groszem nie śmierdzi, a powierzenie całościowego wykonawstwa jednej firmie jest praktycznie najdroższym wariantem budowania domu.

2) Jeżeli dodatkowo oprócz robocizny zdasz się na zakup materiałów przez wykonawcę to zapomnij o rabatach, gdyż nie pójdą one do Twojej kieszeni lecz wykonawcy. Zdarzają się wyjątki, ale tylko w przypadku poszczególnych etapów budowy. Z hydraulikiem i elektrykiem mam taką sytuację, że pomimo moich talentów negocjacyjnych nie byłem w stanie zejść w hurtowniach do poziomu cen jaki zaproponowali mi obaj wykonawcy, dlatego kupuję od nich nie tylko robociznę ale i materiał.

3) W mojej opinii przyczyna fundamentalna - w dobie powszechnie panującego "lepperyzmu", czyli olewania wszystkich i wszystkiego, nagminnego kłamstwa i niedotrzymywania słowa oraz umów, zdanie się na jednego wykonawcę jest samobójstwem. W najgorszym wypadku musisz, powtarzam musisz podzielić budowę na etapy, tak abyś zawsze miała furtkę w przypadku robienia fochów przez firmę.

 

To były minusy, natomiast zasadniczym plusem, o ile nie jest to firma "krzak" lub "królik z kapelusza" jest możliwosć wybudowania domu na 7% VAT. Niestety na to mogą sobie pozwolić tylko duże firmy, które stać na czekanie 6 miesięcy na zwrot VAT-u ze skarbówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwszy link nie działa. Chyba dlatego że "podpięty" plik ma 1,21 MB.

Może zamiast w .doc, zapisać plik w .html?

 

Pierwszy link działa, tyle tylko że się długo ładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwszy link nie działa. Chyba dlatego że "podpięty" plik ma 1,21 MB.

Może zamiast w .doc, zapisać plik w .html?

 

 

a mnie dwa dzialaja,

zebym to ja miala w formie jpg to by nie bylo problemu, ale ktos zrobil to w doc:(a nie masz worda? a moze masz Amige:))?

 

i na razie musi byc tak jak jest:(jak znajde chwilke to cos wykombinuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...