Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja chciałam zgłosić uwagę do tej znakomitej mapki - my wlowiki mieszkamy w Kielnie, czyli musimy być ujęci tam gdzie Gierga, MarcinU i Markus a nie gdzies pod Baninem :) Bardzo proszę o skorygowanie nas, bo my nie chcemy koło Banina :)Jest dla nas dobre miejsce tam obok (po lewej) Giergi? MarcinaU i Markusa - moze sie tam da wcisnac ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zebym to ja miala w formie jpg to by nie bylo problemu, ale ktos zrobil to w doc:(a nie masz worda? a moze masz Amige:))?

 

i na razie musi byc tak jak jest:(jak znajde chwilke to cos wykombinuje;)

 

O rany, aleś zgryźliwa. Ten ktoś to ja - przecież już składałem samokrytykę. Samą mapkę mogę Ci przesłać wieczorem jako jpg, to jest najmniejszy problem bo sam ją skanowałem. Niestety potem trzeba ponanosić wszystkie osoby. Nie wszyscy muszą być specami od wszelkich programów. A propos - Word to niby z jakim rozszerzeniem zapisuje, jak nie doc.

 

 

WLOWIKOWA - sorry, że cię umieściłem nie w tym miejscu co trzeba, ale od czasu spotkania integracyjnego w Miszewku upłynęło już sporo czasu, a w Twoim profilu nie ma informacji gdzie budujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Fajnie zrobiona mapka, ale chciałbym przypomnieć, że mapka obejmująca wszystkich forumowiczów znajduje się tutaj :

http://www.zhr.pl/bolek/murator

To co zrobiliście nie obejmuje wielu forumowiczów. Być może nie piszą oni już tak często na listę, ale czytają uważnie wasze postępy.Wybudowanie domu nie oznacza końca przygody z budowaniem wogóle.

No chyba, że robicie mapkę tylko forumowiczów z samego trójmiasta...

Ale co tam, ja z wiochy jestem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Fajnie zrobiona mapka, ale chciałbym przypomnieć, że mapka obejmująca wszystkich forumowiczów znajduje się tutaj :

http://www.zhr.pl/bolek/murator

To co zrobiliście nie obejmuje wielu forumowiczów. Być może nie piszą oni już tak często na listę, ale czytają uważnie wasze postępy.Wybudowanie domu nie oznacza końca przygody z budowaniem wogóle.

No chyba, że robicie mapkę tylko forumowiczów z samego trójmiasta...

Ale co tam, ja z wiochy jestem :oops:

 

Proponuję przerobić stara mapkę, tzn. dopisać nowych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam i witam wszystkich nowo ujawnionych forumowiczów! Życzę udanych wyborów i sukcesów w budowaniu!

Co prawda nie mam za bardzo czasu pisać ale czytam wszystko - niestety w wielu sprawach moje dane są przeterminowane.

Jeżeli chodzi o elewację to z dobrymi ekipami jest kiepsko - mają bardzo odległe terminy.

W kwesti mapki - jakoś mnie na niej nie ma ... no ale cóż już zbudowałem .... no i wielu znajomych też nie ma ... może jednak by starą mapkę tylko uaktualnić?

Trzymajcie się ciepło - ja zaczynam dziś akcję ogród ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się na Was obrażę! Albo inaczej - obrażę się na całe Trójmiasto.

Żartuję oczywiście. Ale dlaczego pomimo rozwieszenia ogłoszeń nikt nie zadzwonił, że chce psa? :(

Uderzę teraz do Waszego sumienia - jak je zawiozę do schroniska to na 99% umrą od jakiegoś choróbska zanim je ktoś przygarnie.

To jak? Są chętni na psiaki?

Zdjęcia dla przypomnienia:

http://community.webshots.com/album/126081036QuKIGB

Przecież w domu potrzebny jest pies do pilnowania/towarzystwa :)

2 psiaki zapowiadają się na spore.

 

I pytanie: Czy ktoś wie jak się skontaktować z Anekri? Zniknęła z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donos z dzisiejszego rekonesansu - na Bugu w Bojanie :wink:

przybyły profile geodetów u Giergi i o 17.04 nadal tam były; MarcinU - plaża, aczkolwiek zniknęły bramki /jak mogłeś dzieciom to zrobić?/.

 

U mnie plaża!!!! Ręce zdarłem poszukując słupków granicznych :evil: :lol: :wink: . Planuję zrobić ogrodzenie, ale przy moich obecnych planach wyjazdowych marnie widzę to przed połową czerwca.

 

A bramki wyobraż sobie częściowo same się rozmontowały. Ja tylko trochę im pomogłem i posprzątałem działkę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak? Są chętni na psiaki?

Zdjęcia dla przypomnienia:

http://community.webshots.com/album/126081036QuKIGB

Przecież w domu potrzebny jest pies do pilnowania/towarzystwa :)

2 psiaki zapowiadają się na spore.

 

Witam ALL

 

Ewa - ja wstępnie deklarowałam ochotę na pieska, ale na dzień dzisiejszy jest to niemożliwe. Dopóki się nie wprowadzę do nowego domu, to tu gdzie mieszkam nie ma miejsca dla pieska...po głowach byśmy sobie chodzili, a po drugie (niestety dla piesków) pierwszeństwo ma planowana druga dzidzia...... :lol:

A po trzecie..........co ja na to poradzę że podobają mi się Labradory....także narazie z pieska nici! Przepraszam za zamieszanie jakie wprowadziłam. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, aleś zgryźliwa. Ten ktoś to ja - przecież już składałem samokrytykę. Samą mapkę mogę Ci przesłać wieczorem jako jpg, to jest najmniejszy problem bo sam ją skanowałem. Niestety potem trzeba ponanosić wszystkie osoby. Nie wszyscy muszą być specami od wszelkich programów. A propos - Word to niby z jakim rozszerzeniem zapisuje, jak nie doc.

 

.

 

 

o rany, ales zgryzliwy :p

 

Ty po prostu nie lubisz uwag od kobiet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, aleś zgryźliwa. Ten ktoś to ja - przecież już składałem samokrytykę. Samą mapkę mogę Ci przesłać wieczorem jako jpg, to jest najmniejszy problem bo sam ją skanowałem. Niestety potem trzeba ponanosić wszystkie osoby. Nie wszyscy muszą być specami od wszelkich programów. A propos - Word to niby z jakim rozszerzeniem zapisuje, jak nie doc.

 

.

 

 

o rany, ales zgryzliwy :p

 

Ty po prostu nie lubisz uwag od kobiet?

 

 

AnnaRz, Markus - Jak się chcecie wzajemnie obrażać to róbcie to via e-mail. Za karę każde z Was ma napisać tysiąc razy: "nie będę więcej obrażał innych forumowiczów".

 

All - czy kupowaliście drewno szalunkowe. jeżeli tak to napiszcie ile potrzeba takiego drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnaRz, Markus - Jak się chcecie wzajemnie obrażać to róbcie to via e-mail. Za karę każde z Was ma napisać tysiąc razy: "nie będę więcej obrażał innych forumowiczów".

 

 

pisze tysiąc razy 'nie będę więcej obrażała innych forumowiczów'

przepraszam:)

 

odpokutowalam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLOWIKOWA - sorry, że cię umieściłem nie w tym miejscu co trzeba, ale od czasu spotkania integracyjnego w Miszewku upłynęło już sporo czasu, a w Twoim profilu nie ma informacji gdzie budujesz.

 

Jak to nie ma informacji ? A nie było też u wlowika ?Ja tam u siebie widzę, że mam dokładne namiary na miejsce zamieszkania :) (he he dopiero teraz to wpisałam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie się ciepło - ja zaczynam dziś akcję ogród ....

 

Hue, hue... Ja tyram już od dwóch miesięcy. A to z walcem, a to z grabiami, a to drewko porąbać ;-) Na efekty, jeśli idzie o ogród,to sobie kilka lat poczekam...

Przy domu, to zawsze robota się znajdzie :-))

 

Oooo, ja sie dołączam do podgrupy ogrodowej. Zacząłem z meisiąc temu i powoli krok po kroku zamieniam ściernisko na San Francisco. W jednym miescu wzeszła już nawet trawa !! 8) .

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All - czy kupowaliście drewno szalunkowe. jeżeli tak to napiszcie ile potrzeba takiego drewna.

 

Zależy co i jakiej wielkości chcesz szalować?

Metodą precyzyjną - najlepiej przelicz ile metrów kwadratowych szalunków potrzebujesz, przemnóż razy grubość tarcicy czyli jakieś 2-3 cm i wyjdą metry sześcienne.

Bardziej pobieżnie - jeżeli chodzi Ci o szalunki przez cały okres budowy /ławy fundamentowe, strop, podciągi, ogrodzenie/ to przy założeniu strat części materiału po pierwszym użyciu będziesz potrzebował jakieś 3m sześcienne. Ceny orientacyjnie od 500 do 700 za m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

na szalowanie fund. 10x9m wyszło mi jakieś 1,3m3 desek za ok. 500zł deseczki po odbiciu nadal mi służą, głównie jako ciągi komunikacyjne na gliniastym podłożu

 

czy ktoś robił wylewkę na gruncie zanim stawiał ściany parteru? co się dzieje z wodą deszczową?

 

ciekawe czy Anekri i inni zniknęli z forum bo spełniają się w szaleństwie pracy na budowie :wink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...