Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Amys: niestety to szał głównie wydawania pieniędzy - a to panowie od CO a to od kominka i innych ustrojstw. Zaczynam myslec takze o ogrodzie, a konkretnie o systemie odprowadzenia wody z dachu do jakiegos zbiornika. Moze cos wiecie o duzych zbiornikach za przystępną cenę?

Pozdrowionka

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oto odnośnik do mapki grupy trójmiejskiej

 

http://www.zhr.pl/bolek/murator

 

obawiam się tylko że nie ma komu przejąć pałeczkę.

Już kiedyś wspomniałem o chęci dołączenia się do tej mapki chyba Kodiemu (ale bez odzewu) więc może teraz jest jakaś szansa. Działeczkę mam w sumie około 1,5 km na Pd - Zach od Wlowika (w lini prostej).

Czy jest jakaś szansa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś robił wylewkę na gruncie zanim stawiał ściany parteru? co się dzieje z wodą deszczową?

 

pozdrawiam

 

My robiliśmy wylewkę na gruncie i cóż ci mogę powiedzieć...deszcze padały i nic się wylewce nie stało, bo i zaraz szybko schła (wiatr, słońce)...no a na jesień był już dach, czyli...no problem. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Pochwalę sie trochę. Ostatniego dnia maja zakupiłem beton B25 po 194,74 zł brutto. Zakupu dokonałem w firmie UNICON w Gdyni. Cena zawiera transport z pompą ...

Możesz podać jakieś bardziej dokładne namiary?

All - czy kupowaliście drewno szalunkowe. jeżeli tak to napiszcie ile potrzeba takiego drewna.

... Ceny orientacyjnie za drewno szalunkowe od 500 do 700 za m3.

Ciekawe ja 07.07.2004 byłem w tartaku na trasie Szemud - Wejherowo (parę km. za Szemudem po prawej stronie) i pan poinformował mnie, że jest w cenie 330 zł/ m3.

Jakaś różnica w cenie jest i to nie mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ja 07.07.2004 byłem w tartaku na trasie Szemud - Wejherowo (parę km. za Szemudem po prawej stronie) i pan poinformował mnie, że jest w cenie 330 zł/ m3.

Jakaś różnica w cenie jest i to nie mała.

 

Święta prawda. Pochrzaniło mi się z cenami kantówki 10x10. Sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos wiecie o duzych zbiornikach za przystępną cenę?

Adamski

 

Hello

 

Adamski, a co to jest przyzwoita cena? Ja wkopałem w ziemię dwa kręgi betonowe (średnica 1,5m, wysokość 0,5m) i przykryłem je betonową pokrywą. Dno zostawiłem otwarte. Odprowadzam do nich wodę rurami PCV (zwykłe szare, czyli do kanalizacji wewnętrznej :oops: ) fi 110 mm.

Na tej stronie znajdziesz jak należy dobrać wielkość zbiornika do wielkośći dachu.

Jest tam tez propozycja rozwiązania, ale ona napewno tania nie jest ...

 

Kręgi i pokrywa kosztowały mnie 450 zł. Do tego rury, kolana, trójniki etc. PCV około 300 zł. Do tego koszt koparki za wykopanie dołu i osadzenie kręgów (około 30-40 minut pracy). Pozostała robocizna - własna.

Ja mam dobraną wielkość "zbiornika" troche mniejszą niż przewidują "normy" ze wspomnianej wyżej strony. Dlatego też połączenia PCV z rurami spustowymi nie są ścisłe, a luźne (Przy połączeniach ścisłych w przypadku dużych opadów, woda, która nie zdąży wsiąknąć w ziemię, mogłaby zostawać w rurach PCV, a potem w rurach spustowych i po prostu ju urwac. Jak są luźno, to woda będzie się przez ten "luz" przelewać)

 

Jeden z sąsiadów ma odprowadzenie z rury spustowej rura drenażową (wyprowadzoną w ziemie na kilka metrów) i też podobno działa ... Napewno taniej i mniej zachodu, ale chyba mniej pewnie.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy Anekri i inni zniknęli z forum bo spełniają się w szaleństwie pracy na budowie :wink:

 

pozdrawiam

 

Fakt :wink:

właśnie kończymi piwnicę i po niedzieli zalewamy strop

HUUUUURA :D :D :D

Dlatego rzadko goszczę na forum ... ale bacznie się przyglądam i czytam posty, tylko na pisanie czasu brak :(

Pozdrawiam wszystkich i piszę się na nową mapkę, bo na starej mnie nie ma :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie można kupić gientarkę do strzemin fi 6. Może ktoś chce odsprzedać takie ustrojstwo, które sam wykonał. Ja mam problemy z możliwością wytoczenia dwóch elementów aby coś takiego samemu zrobić.

 

Popytam moich mężczyzn, bo oni sami wykonali takie "ustrojstwo" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich, a zwłaszcza tych co już wstawili drzwi zewnętrzne - czy za drzwi wejściowe robione na wymiar przez stolarza, według indywidualnego wzoru, z dębu, barwione na czereśnię lub blisko tego, z pełnym oprzyrządowaniem GERDY /zamek centralny z bolcami blokującymi na wszystkie strony/ cena 3.000 PLN to jest akceptowalne???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Pochwalę sie trochę. Ostatniego dnia maja zakupiłem beton B25 po 194,74 zł brutto. Zakupu dokonałem w firmie UNICON w Gdyni. Cena zawiera transport z pompą ...

Możesz podać jakieś bardziej dokładne namiary?

 

UNICON

ul. Chwaszczyńska 129/149 Gdynia (na terenie Polifarbu, jadąc z Karwin do Chwaszczyna po lewej stronie). tel: 629-98-00

Przedstawiciel Handlowy - p. Tomek 609 117-457

Ja rozmawiałem z szefem sprzedazy p. Dawidem 601 409-092.

Pamiętaj, że ja kupowałem z 7% VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Pochwalę sie trochę. Ostatniego dnia maja zakupiłem beton B25 po 194,74 zł brutto. Zakupu dokonałem w firmie UNICON w Gdyni. Cena zawiera transport z pompą ...

Możesz podać jakieś bardziej dokładne namiary?

 

UNICON

ul. Chwaszczyńska 129/149 Gdynia (na terenie Polifarbu, jadąc z Karwin do Chwaszczyna po lewej stronie). tel: 629-98-00

Przedstawiciel Handlowy - p. Tomek 609 117-457

Ja rozmawiałem z szefem sprzedazy p. Dawidem 601 409-092.

Pamiętaj, że ja kupowałem z 7% VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Pochwalę sie trochę. Ostatniego dnia maja zakupiłem beton B25 po 194,74 zł brutto. Zakupu dokonałem w firmie UNICON w Gdyni. Cena zawiera transport z pompą ...

Możesz podać jakieś bardziej dokładne namiary?

 

UNICON

ul. Chwaszczyńska 129/149 Gdynia (na terenie Polifarbu, jadąc z Karwin do Chwaszczyna po lewej stronie). tel: 629-98-00

Przedstawiciel Handlowy - p. Tomek 609 117-457

Ja rozmawiałem z szefem sprzedazy p. Dawidem 601 409-092.

Pamiętaj, że ja kupowałem z 7% VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem jak to się stało, że trzy razy pojawiła się moja wiadomość.

Niewątpliwie jest to wynik stresu jaki dręczy mnie od 2 dni.

Powodem jest oczywiście budowa.

 

Mamy zrobiony wykop i okazało się że mamy za duzo ziemi. Może ktoś z okolic Banina potrzebuje ziemię? Oddamy za darmo kilka wywrotek. Szczegóły będą mi znane w przyszłym tygodniu kiedy to zasypiemy fundamenty i zobaczymy ile zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...