Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sam nie wiem jak to się stało, że trzy razy pojawiła się moja wiadomość.

Niewątpliwie jest to wynik stresu jaki dręczy mnie od 2 dni.

Powodem jest oczywiście budowa.

 

Mamy zrobiony wykop i okazało się że mamy za duzo ziemi. Może ktoś z okolic Banina potrzebuje ziemię? Oddamy za darmo kilka wywrotek. Szczegóły będą mi znane w przyszłym tygodniu kiedy to zasypiemy fundamenty i zobaczymy ile zostanie.

 

??

Barti moze masz namiary na osobe w baninie z jakas sprzetem: koparka czy spycharka,bede potrzebowala wyciagnac korzenie od choinek, musze jakos przeorac moja ziemie

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mamy zrobiony wykop i okazało się że mamy za duzo ziemi. Może ktoś z okolic Banina potrzebuje ziemię? Oddamy za darmo kilka wywrotek. Szczegóły będą mi znane w przyszłym tygodniu kiedy to zasypiemy fundamenty i zobaczymy ile zostanie.

 

Hello

 

Barti, ja się pisze. Nie potrzebuje wiele, jakieś 15 m3 (dwa średnie transporty). Będę czekal na info od Ciebie.

 

Pozdrowienia B.

 

PS. Dobrze kumam, że mówisz o humusie, a nie o glinie? :-? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnaRz - koparkowiec 601 614-272. Negocjuj mocno bo facet łatwo ustępuje, poza tym nie wdawaj się w rozmowę z nim bo to straszny gaduła.

 

Benicio - ani glina ani humus. prędzej wyglada to na pomieszanie piasku z humusem. najlepiej przyjedź i zobacz. telefon przesyłam na e-mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - najlepiej ok 17-18 w piatek - będę po betonowaniu fundamentów to spokojnie pogadamy.

 

All - jeżeli ktoś potrzebuje gazobeton z Osławy to wynegocjowałem 4,7 zł netto za bloczek 24cm i 2,48 zł netto za bloczek 12 cm. Cena zawiera transport w okolice Banina (prosto od producenta). Jeżeli są osoby zainteresoane to moge je podłaczyć do mojego zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po bardzodlugiej przerwie! :D

 

Ależ tu się w międzyczasie wydarzyło! Prawie tydzień :wink: zajęło mi czytanie o Waszych wiosennych postępach! No, no. Też bym już chciała działać.

Kupiliśmy wreszcie projekt studia Atrium GL191 http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=209

W przyszłym tygodniu zrobimy adaptację i niewielkie zmiany. Mam też nadzieję, że dostaniemy decyzję o warunkach zabudowy. Już przyszła do gminy odpowiedz ze Starostwa i od Marszałka, czekam jeszcze na Urząd Wojewódzki... Wg zapewnień pani z UW już wysłali odpowiedz.

Nic tylko czekać, czekać, czekać...

Pozdrawiam wszystkich,

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, chciałam się jeszcze zapytać, czy ktoś z Was nie buduje przypadkiem tego domu? A może już zbudował? Przeczytałam na forum studia atrium w wątku Buduję dom firmy "Studio Atrium" GL 123, że ktoś widział GL 191 w Trójmieście. Może ktoś z Was też go widział? Bardzo proszę o wszelkie info na ten temat. Dzięki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a z ciekawosci,

tez korzystales z jego uslug? ile placiles i jak - od m2?

 

ja nie wiem ile zaplacic, nie mam porownania:(

 

w moim przypadku było tak:

1. przedzwoniłem i zapytałem ile bierze

2. powiedział 10 zł za metr sześcienny

3. zaproponowałem 550 zł za 170 metrów sześciennych

4. zgodził sie i przyjechał

5. po 5 godzianch okazało sie że wykopiemy jakieś 300 metrów sześciennych

6. nastapiła renegocjacja umowy i ustalenie wynagrodzenia na 800 zł

7. kopał 2 dni, od 8 do 20 - podobno zapłaciłem bardzo mało

 

tylko mnie nie wydaj jak bedziesz z nim rozmawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - jakie przekroje belek drewnianych masz w konstrukci stropu nad garażem, jak były mocowane w ścianie, jak izolowane - super pomysł.

 

Anekri zwolnij troche bo mnie już wyprzedzilaś na froncie robót :( :wink:

 

Pozdrawiam

 

To są zwykłe kantówki 10 x 10 osadzone w scainach za pomocą kształtowników o wyglądzie prostokątnego C z przyspawanymi do nich prętami stalowymi, które został zakotwione w ścianie na etapie robienia wieńca. Od góry planuję przymocować zwykłe deski, a od spodu płytę OSB i po wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Barti za namiary na betoniarnie.

Czy ktoś wie gdzie można kupić gientarkę do strzemin fi 6. Może ktoś chce odsprzedać takie ustrojstwo, które sam wykonał. Ja mam problemy z możliwością wytoczenia dwóch elementów aby coś takiego samemu zrobić.

 

Popytam moich mężczyzn, bo oni sami wykonali takie "ustrojstwo" :wink:

Czekam z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w moim przypadku było tak:

1. przedzwoniłem i zapytałem ile bierze

2. powiedział 10 zł za metr sześcienny

3. zaproponowałem 550 zł za 170 metrów sześciennych

4. zgodził sie i przyjechał

5. po 5 godzianch okazało sie że wykopiemy jakieś 300 metrów sześciennych

6. nastapiła renegocjacja umowy i ustalenie wynagrodzenia na 800 zł

7. kopał 2 dni, od 8 do 20 - podobno zapłaciłem bardzo mało

 

tylko mnie nie wydaj jak bedziesz z nim rozmawiać

 

 

hmm...

zapewne musiales kopac m2 pod fundament, a ja musze prawie 1300m2 dzialki 'zaorac' tz. najpierw wyciac choinki a potem pozbyc sie z ziemi korzeni:(

czyli bedzie b. kosztowne;(

albo

po urlopie nie bede miala sily isc do pracy,

pile spalinowa juz mam:) ale lopaty nie:(

 

 

moja praca nie pozawala mi na to, aby wydawac 'budujacych sie' ludzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...