Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To jest mój post nr 70.

Jako, że 7 jest moja szczęśliwą cyferką napiszę Wam o moich planach na dzień jutrzejszy.

 

Jutro robimy podsypkę w ławach, zakładamy zbrojenie (które dzisiaj przyjechało) i o 15:00 mamy lanie betonu. Pierwszy betonik... to bedzie

wielka chwila.

 

Przy tej okazji chciałem zapytać, czy z pierwszym laniem betonu związany jest jakiś zwyczj budowlany? Może jakaś imprezka będzie?

Zapytam żonę inwestora (tzn. moją żonę).

Trzymajcie kciuki (za mnie) jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Barti gratulacje :D i trzymam kciuki :) Jeśli chodzi o zwyczaje, to coś tam się wrzuca w beton, jakieś pieniążki, czy cuś... był o tym wątekparę miesięcy temu, ludzie pisali ciekawe rzeczy, może Ci się uda znaleźć? My nic nie robiliśmy, bo na tym etapie była awantura z majstrem, w ogóle straszna nerwówka i nie mieliśmy głowy do przesądów... ale jeszcze to nadrobimy :wink:

A ja z kolei się pochwalę, że ściany nam rosną w takim tempie, że aż mnie to zaczyna przerażać :wink: Jejku, jaki nasz domek będzie śliczny :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martag - gratulacje za podjęcie "męskiej" decyzji ! Jak się spotkamy to "przeanalizujemy sobie twój projekcik :D

 

Ludzie. Z miłą chęcią chiałem zakomunikować że OTRZYMAŁEM W KOŃCU POZWOLENIE NA BUDOWĘ !!!!. Co prawda startuje dopiero w lipcu, bo moja ekipa mi się zwolni, ale upragniony papiór jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Barti za namiary na betoniarnie.

Czy ktoś wie gdzie można kupić gientarkę do strzemin fi 6. Może ktoś chce odsprzedać takie ustrojstwo, które sam wykonał. Ja mam problemy z możliwością wytoczenia dwóch elementów aby coś takiego samemu zrobić.

 

Popytam moich mężczyzn, bo oni sami wykonali takie "ustrojstwo" :wink:

Czekam z niecierpliwością.

 

Pytałam i chłopaki powiedzieli, że za 150zł ci zrobią. Ja tam się nie znam - blacha, toczenie itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamenty zalane. Betonik spóźnił się ponad 3 godziny i zamiast o 15:00 rozpoczęliśmy o 18:30. Podobno to normalne. Zgodnie z obowiązującym zwyczajem wrzuciłem parę groszy do fundamentów.

 

Poza tym miałem odwiedziny na budowie.

Przyjechał kolega Benicio. Sprawdził czy wszystko OK, czy aby nowy, przyszły mieszkaniec Banina spełnia wszystkie kryteria :D :D :D . Jakie kryteria powinienem spełniać nie chciał powiedzieć.

 

Od poniedziałku "jedziemy" w górę z bloczkami betonowymi.

Przypominam, że cały czas obowiązuje trzymanie kciuków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na działeczce ziemia juz rozgarnięta - bardzo miły pan kopacz wziął tylko 65zl za godzinkę pracy koparą.

Złozyliśmy we wtorek całą dokumentacje do UM w Gdyni - teraz tylko czekać na pozwolenie. Czy ktoś z Was osobiście roznosił powiadomienia do sąsiadów w celu przyspieszenia decyzji upełnomocnienia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie do przedwczoraj szło wszystko bez większych przeszkód, aż do momentu, kiedy to na działeczce zjawił się przedstawiciel od kominów schiedla i oznajmił, że... jeden z kominów mamy wymurowany do góry nogami :evil: Serio, po prostu murarzy "zjadła" rutyna :roll: Na szczęście komin świeżo postawiony i dało radę go szybko rozebrać. W poniedziałek zaczynam od nowa :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam problem. Na moim fundamencie pojawiły się rysy (pęknięcia) dokładnie nad zbrojeniem. Rysy są wzdłuz i w poprzek ławy ale tylko w miejscu gdzie przebiega zbrojenie - czyli nie biegną przez całą długość czy szerokość ławy. Krótko mówiąc mam odbitą u góry siatkę zbrojenia. Pęknięcia mają ok. 1mm szerokości i są płytkie tzn nie dochodze do zbrojenia (przynajmniej tak mi się wydaje). Beton jest klasy B25.

 

W poniedziałek mam spotkanie z kierownikiem i mamy zdecydować co z tym robimy. Napiszcie co o tym sadzicie. Czy wystarczy zalać lepikiem i położyc papę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witam

Widzę,że wszyscy ostro pracują,ja również walczę z wykończeniówką mam zamiar wprowadzić się w czerwcu.

Barti z twojego opisu wynika jakbyś nie miał ciągłości zbrojenia na dlugosci fundamentu :o .Jezeli dobrze zrozumiałam to poważny błąd.Na razie nie żałuj wody,po jakiś dwóch tygodniach zobaczysz efekt końcowy i wtedy pozostaje ci uszczelnianie szczelin.Napisz jaka jest wys.fundamentu i co to za siatka(powinny być pręty)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam budujacych z trojmiasta. ja co prawda jestem remontujacy, ale na taka skale, ze wlasciwie to budowa. mam pytanie odnosnie fachowcow do roboty. chcialem zamowic na koniec lata gosci do ocieplenia elewacji. moze ktos zna solidnych i niedrogich wykonawcow? jeszcze ocieplenie stropodachu i oblachowanie wszystkiego. a poza tym od zaraz do wymurowania slupkow z klinkieru do ogrodzenia. a moze jeszcze godnego polecenia kominkowca. pomozcie co mozecie. znad samego morza - kemot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik odebrał zbrojenie.

Ja sam nadzorowałem prace.

 

Tu nie chodzi o ciagłość zbrojenia tylko nastąpiły takie skurcze betonu że widać w którym miejscu jest zbrojenie.

 

Wysokość fundamentu to 45cm, a "siatka" to było w przenośni. Jak spojrzysz na zbrojenie od góry to tworzy ono siatkę - troche namieszałem.

 

Rozmawiałem z fachowcami i powiedzieli że mają murarze zrobić rzadki betonik, wyrównać fundamenty, położyć folię i "jechać" ostro ze ścianką fundamentową.

 

 

Napiszcie co o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Barti - poradzić to za wiele nie mogę - zerowe doświadczenie praktyczne. Ale jeśli kierownika masz dobrego i mu ufasz to poczekaj do jutra a dziś... zachowaj spokój. :D

 

Widziałam dziś dom zbudowany wg projektu, który kupiliśmy (GL 191 - Studio Atrium http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=209 ). Wygląda pięknie. Bardzo proporcjonalny. Z zewnątrz wygląda jakby nie wprowadzono żadnych zmian w projekcie. Wewnątrz niestety nie byliśmy, nikogo nie było w domu :( . Może jeszcze się uda. Zostawiliśmy sąsiadom karteczkę z naszymi namiarami z prośbą o kontakt...

 

Nie mogę się już doczekać kiedy na naszej działeczce będzie stał taki domeczek... mmmmm...

 

Rafalg - mam nadzieję, że uda się wkrótce. A czy składać Wam jakieś życzenia czy cóś? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...