Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Poza tym miałem odwiedziny na budowie.

Przyjechał kolega Benicio. Sprawdził czy wszystko OK, czy aby nowy, przyszły mieszkaniec Banina spełnia wszystkie kryteria :D :D :D . Jakie kryteria powinienem spełniać nie chciał powiedzieć.

 

He he - nie rób ze mnie ... :wink:

 

W weekend odwiedziłem polecaną przez Ewe wystawę ogrodnictwa. MOje najczęstsze pytania do wystawiających to: "A co to jest?", "A jak wysoko to rośnie?" lub bardziej wnikliwe "A jak to nawozić?" - czyli pytania godne kompletnego ignoranta 8) . Koniec końców stałem się dumnym posiadaczem ponad 10 nowych roślinek :) . Może się przyjmą ...

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Benicio co tak skromnie? Ja się ledwo w samochód zapakowałam :)

Nie martw się, moja mama to "stara wyjadaczka" i też się dopytywałyśmy. Jak roślinki małe to ciężko się połapać.

Ceny mieli bardzo atrakcyjne a jak się pochodziło to można było znaleźć prawdziwe okazje. Np. żarnowiec w jednym miejscu za 20 a po drugiej stronie identyczny za 10 :)

Mój skalniak został skończony, kompozycje na taraz zrobione - teraz biorę się za resztę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozprowadzenie z kominka zrobione - jednak nie robiłem tego samodzielnie, przypadkiem spotkałem w hurtowni budowlanej fachowca od kominków który zrobił w 2 dni rozprowadzenie kanałow w posadzce. Były problemy, bo panowie z GFO osadzili okna troche nizej niz mieli i zostalo malo miejsca na wylanie posadzki i schowanie kanałów. Skończyło się na wycinaniu stropu młotem udarowym. Teraz nie moge sie doczekać kiedy będą tynki, posadzki i będę mógł wreszcie zapalić pierwszą zapałkę w kominku.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti

 

nie ma co panikować, zamówiłeś mocny beton, dlatego te pęknięcia. Poza tym musisz mocno polewać wodą, bo jest już dość ciepło w dzień i słońce robi swoje - a pamiętaj, że beton składa się w dużej mierze z H2O, która ciągle w trakcie wiązania odparowuje.

 

Ja miałem podobny problem ze stropem lanym. A wylewałem B15. Nad garażem, gdzie był wylewany wcześniej popękał mi dość mocno - w pierwszy dzień za mało polewałem wodą. Potem jak wylali nad resztą domu już polewałem dość intensywnie i jest zdecydowanie lepiej.

Po zdjęciu stempli oba stropy się trzymają.

 

Dodam tylko, że najwięsze pęknięcia miałem na styku wieńca ze zbrojeniem stropu - też było w kilku miejscach widać jak biegną pręty.

 

Ten pomysł z wylaniem trochę chudziaka do uszczelnienia jest chyba dobry - ale i bez tego mysśę, że dom Ci się nie zawali. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ceny mieli bardzo atrakcyjne a jak się pochodziło to można było znaleźć prawdziwe okazje. Np. żarnowiec w jednym miejscu za 20 a po drugiej stronie identyczny za 10 :)

Ja też byłem na targach ogrodnictwa w Osowej i jak widziałem żarnowce to chciało mi się śmiać z tych wszystkich, którzy to kupowali. Na na swojej działeczce w zeszłym roku wyrywałem go na pęczki a inni to kupują. Według mnie to jest jeden z najgorszych chwastów.

No dobra tam sprzedawali taki szczepiony ale to i tak chwast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie można kupić gientarkę do strzemin fi 6. Może ktoś chce odsprzedać takie ustrojstwo, które sam wykonał. Ja mam problemy z możliwością wytoczenia dwóch elementów aby coś takiego samemu zrobić.

Pytałam i chłopaki powiedzieli, że za 150zł ci zrobią. Ja tam się nie znam - blacha, toczenie itp...

Jeżeli jest taka możliwość to złoze zamuwienie najszybciej jutro wieczorem, gdyż dwóch kumpli dostało podobne informacje i chcę się dowiedzieć czy możliwość wypożyczenia wchodzi w rachubę. Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakmen domyślam się, że u Ciebie rośnie żarnowiec żółty. Owszem rośnie go pełno w okolicy ale:

1. nie u mnie

2. ja mam bordowy i różnokolorowy

Takich w stanie "dzikim" nie widziałam

Poza tym żarnowiec jest bardzo ładną i co najważniejsze zimozieloną rośliną. Także nie śmiej się z tych co kupują. Niektórzy sieją łąkę kwiatową a ja ze swoją walczę. Zazwyczaj lubi się to czego się nie ma.

 

Benicio ja się nie dziwię. W Trójmieście nie ma żadnych tego typu imprez a coraz więcej ludzi się buduje. W zeszłym roku tyle tego nie mieli a i ludzi było dużo mniej. Ciekawe co będzie za rok? :)

 

Niektóre z firm które się wystawiały mają stałe stoiska w Renku. Chyba ceny też podobne. Ja się tam wybieram jak już będę "dopieszczała" dom wewnątrz bo mają wspaniały wybór doniczek i dupereli wykończeniowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyciu - dziękuję za słowa otuchy.

 

All - dzisiaj postawili mi narożniki ścian fundamentowych. najbardziej zaskoczył mnie Pan murarz, który powiedział: "połóż mi tu Pan bloczek żeby mi się narożniki nie rozjechały". Podobno jest taki zwyczaj, że w pierwszym narożniku właściciel musi położyć jeden bloczek, żeby wszystko było ok.

Słyszeliście o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę :o

 

Ani pieniążka nie wrzuciłam do betonu, ani bloczka nie położyłam.

Oj to niedobrze wróży.

 

Apeluję do wszystkich, którzy znają wróżby budowlane, aby ujawnili je zanim będzie dla mnie za późno :( :wink:

 

Za to pod progi nakładę pieniążków- ąby nadrobić te zaległości :lol:

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pieniążki wrzuciłem ale też zrobiłem jeszcze jedną, raczej nietypową czynność. Jakieś pól roku przed rozpoczęciem budowy byłem w okolicach Gniezna w miejscowości skąd pochodzi rodzina mojej teściowej. Oglądałem ruiny domku babci mojej żony i zabrałem ceglę z miejsca gdzie się łączył komin z piecem. Tą cegłę zamurowaliśmy w fundamentach - element może śmieszny, ale dla nas obojga wspomnienia miejsc gdzie bawiliśmy się jako dzieci są ważne.

 

Pozdrowionka

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilne!!! (Może było, ale nie chce mi się wertować całego wątku :wink: )

Czy ktoś z Was kupował drewno na więdźbę suszone komorowo? I jeśli tak, to gdzie??? Obdzwoniliśmy parę tartaków i nigdzie nie mają w ofercie :(

 

Ja w Holz Komplex w Orlu koło Wejehrowa. Mają autoklawy, więc impregnują ciśnieniowo.

http://www.holz-komplex.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę :o

 

Ani pieniążka nie wrzuciłam do betonu, ani bloczka nie położyłam.

Oj to niedobrze wróży.

 

Apeluję do wszystkich, którzy znają wróżby budowlane, aby ujawnili je zanim będzie dla mnie za późno :( :wink:

 

Za to pod progi nakładę pieniążków- ąby nadrobić te zaległości :lol:

 

Pozdrawiam :D

 

A nie boicie się tak wrzucając pieniążki, że te Wasze domy będą je ciągnąć w nadmiarze.

Ja zamurowałem kamień "węgielny" poświęcony przez księdza. jak na razie odpukać -działa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie boicie się tak wrzucając pieniążki, że te Wasze domy będą je ciągnąć w nadmiarze.

Ja zamurowałem kamień "węgielny" poświęcony przez księdza. jak na razie odpukać -działa :-)

 

:-?

Co do księży - to nie jestem pewna :wink: Ale jakbym sama po wodę święconą do kościoła udała się i kropnęła gdzie niegdzie te fundamenty :wink:

A z tymi pieniążkami to nie wiem - trzebaby zapytać tych co wrzucili i zakończyli budowę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do księży - to nie jestem pewna :wink: Ale jakbym sama po wodę święconą do kościoła udała się i kropnęła gdzie niegdzie te fundamenty :wink:

A z tymi pieniążkami to nie wiem - trzebaby zapytać tych co wrzucili i zakończyli budowę 8)

 

U mnie nie było księdza na budowie, tylko w kościele po mszy poprosiliśmy o poświęcenie kamienia.

Wcale się nie dziwię, że nie jesteś pewna z takim "diabolicznym" anagramem, sam bym nie był pewien ;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Smarowaliście czymś ściany fundamentowe od środka (od strony wewnętrznej). Jedni mówią żeby smarować inni żeby nie smarować.

Kurde, kogo słuchać?

 

Jak ocieplaliście ściany fundamentowe od strony zewnętrznej.

styropian na klej + folia??????

 

 

Ratunku!!! Napiszcie coś szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anekri-tak profilaktycznie flaszka na każdym etapie, żeby czegoś nie przegapić powinna wystarczyć :)

 

Barti my nie smarowaliśmy. Jak chcesz to przemaluj dysperbitem.

Od zewnatrz jest dysperbit, styropian z siatka i znowu 2xdysperbit.

Nic wiecej.

Bardzo ważne sa izolacje poziome, żeby ściany nie podciągały wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...